ARMember - Complete Membership Plugin v6.5 - en to nl translation catalogue (3665 entries)

en:  Days
nl: Dagen

en:  Label
nl: Etiket

en:  Note that importing user's data will
nl: Houd er rekening mee dat het importeren van gebruikersgegevens dit wel zal doen

en:  Select Form
nl: Selecteer Formulier

en:  Set Authorized redirect URIs URL in your Google Web Application settings.
nl: Stel de URL voor geautoriseerde omleidings-URI's in in uw Google-webapplicatie-instellingen.

en:  You can use post_id, slug as shortcode argument to check post detail/view page is executed.
nl: U kunt post_id, slug als shortcode-argument gebruiken om te controleren of de berichtdetail/weergavepagina wordt uitgevoerd.

en:  ago
nl: geleden

en:  characters allowed.
nl: tekens toegestaan.

en:  characters.
nl: karakters.

en:  cycles due
nl: cycli verschuldigd

en:  fields required
nl: velden vereist

en:  plan for this user?
nl: plan voor deze gebruiker?

en:  setting is ON in your server configuration
nl: instelling is AAN in uw serverconfiguratie

en: "Access Rule" is the main core feature of ARMember plugin. Very easy interface to manage content protection on site in accordance with the related plans. Content Protection Access Rule
nl: "Toegang Regel" is de belangrijkste functie van ARMember plugin. Zeer eenvoudige interface voor het beheren van de beveiliging van inhoud op de site in overeenstemming met de gerelateerde plannen. Inhoud De Bescherming Van De Toegang Regel

en: %d Point
nl: %d-Punt

en: %s user has no any plan at the moment.
nl: %s gebruiker heeft geen plannen op dit moment.

en: %sThere is something error to retrieve the %s add-ons list. Please try again later.%s
nl: %sThere is iets fout bij het ophalen van de %s lijst add-ons. Probeer het later opnieuw.%s

en: (If no referrer page.)
nl: (Als er geen referrer pagina.)

en: (Original page before login.)
nl: (De originele pagina alvorens in te kunnen loggen.)

en: (Original page before signup.)
nl: (De originele pagina voor de aanmelding.)

en: (Trial Transaction)
nl: (Proef-Transactie)

en: (Use Cropper to set image and %suse mouse scroller for zoom image.)
nl: (Gebruik Cropper om de afbeelding in te stellen en %sgebruik de muisscroller om de afbeelding in te zoomen.)

en: (Use Cropper to set image and use mouse scroller for zoom image.)
nl: (Gebruik Kropper om de afbeelding en de muis van het gebruik scroller voor zoomen van de afbeelding.)

en: (no title)
nl: (geen titel)

en: - Due to paypal limitation it would be considered as a Trial Period of first installment.
nl: - Door paypal beperking zou worden beschouwd als een Proefperiode van het eerste deel.

en: 10K+ Happy Customers
nl: 10K+ Tevreden Klanten

en: 2 Checkout Password
nl: 2 Gebruikerswachtwoord

en: 2 Checkout Payment Mode
nl: 2 Checkout Betaling Modus

en: 2 Checkout Private Key
nl: 2 Checkout Private Sleutel

en: 2 Checkout Secret Key
nl: 2 Checkout Geheime Sleutel

en: 2 Checkout Secret Word
nl: 2 Checkout Geheim Woord

en: 2 Checkout Seller ID
nl: 2 Checkout-Verkoper-ID

en: 2 Checkout Username
nl: 2 Checkout Gebruikersnaam

en: 2Checkout (if 2Checkout payment gateway is enabled)
nl: 2Checkout (als 2Checkout payment gateway is ingeschakeld)

en: 2Checkout does not support "Day" in billing cycle and free trial.
nl: 2Checkout biedt geen ondersteuning voor "Dag" in cyclus en gratis op proef.

en: 2checkout supports only first occurence of billing cycle as trial duration. So if you want to give trial,then set same parameters in "Billing cycle" and "Trial Period Duration", otherwise plan expiration willnot work properly with 2checkout.
nl: 2checkout ondersteunt alleen het eerste voorkomen van de factureringscyclus als proef duur. Dus als je wilt om te geven, proef,stel dan de parameters in "cyclus" en "Trial Periode Duur", anders plan verlopen willnot goed werken met 2checkout.

en: 404 Not Found
nl: 404 Niet Gevonden

en: A PHP extension stopped the file upload.
nl: Een PHP extensie gestopt met het uploaden van het bestand.

en: A list of member's membership plan payment transactions.
nl: Een lijst van lidmaatschap plan betalingstransacties.

en: A list of member's membership plans.
nl: Een lijst van lidmaatschap plannen.

en: A list of member's paid post payment Transactions.
nl: Een lijst van de betaalde post betalingstransacties.

en: A list of member's paid posts.
nl: Een lijst van de betaalde berichten.

en: API Key
nl: API-Sleutel

en: API Key is not valid.
nl: API-Sleutel is niet geldig.

en: API Keys
nl: API-Sleutels

en: API Login ID can not be left blank.
nl: API Login-ID kan niet leeg gelaten worden.

en: API Password
nl: API Wachtwoord

en: API Password can not be left blank.
nl: API Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten.

en: API Secret Key
nl: API Geheime Sleutel

en: API Secret Key can not be left blank.
nl: API Geheime Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: API Services Settings
nl: API Services-Instellingen

en: API Signature can not be left blank.
nl: API-Handtekening kan niet leeg gelaten worden.

en: API URL
nl: API-URL

en: API Username
nl: API Gebruikersnaam

en: API Username can not be left blank.
nl: API Gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden.

en: API settings Saved Successfully.
nl: API-instellingen Opgeslagen.

en: ARForms Successfully installed.
nl: ARForms geïnstalleerd.

en: ARMember Access Rules
nl: ARMember Toegang Regels

en: ARMember Action Button
nl: ARMember Actie Knop

en: ARMember Add-ons License
nl: ARMember Add-ons licentie

en: ARMember Block Restriction
nl: ARMember-blokkeringsbeperking

en: ARMember CSS Class Information
nl: ARMember CSS Class Informatie

en: ARMember Change Password
nl: ARMember Wachtwoord Wijzigen

en: ARMember Child Signup Page
nl: ARMember Kind Signup Pagina

en: ARMember Close Account
nl: ARMember Account Sluiten

en: ARMember Conditional Redirect
nl: ARMember Voorwaardelijke Redirect

en: ARMember Conditional Redirect (User Role)
nl: ARMember Voorwaardelijke Redirect (User Role)

en: ARMember Conditional Redirection
nl: ARMember Voorwaardelijke Omleiding

en: ARMember Configure Plan & Setup
nl: ARMember Configureren Plan & Installatie

en: ARMember Current Membership
nl: ARMember Huidige Lidmaatschap

en: ARMember Database Update Required
nl: ARMember Update Van De Database Nodig

en: ARMember Drip Content
nl: ARMember Drip Inhoud

en: ARMember Drip Rules
nl: ARMember Drip Regels

en: ARMember Dripped
nl: ARMember Droop

en: ARMember Edit Member
nl: ARMember Bewerken Lid

en: ARMember Edit Profile
nl: ARMember Profiel Bewerken

en: ARMember Edit profile
nl: ARMember profiel Bewerken

en: ARMember Forgot password
nl: ARMember wachtwoord Vergeten

en: ARMember Form
nl: ARMember Formulier

en: ARMember Forms
nl: ARMember Vormen

en: ARMember From
nl: ARMember Van

en: ARMember Is User In Trial Period
nl: ARMember Is Gebruiker In Proefperiode

en: ARMember Latest Members
nl: ARMember Nieuwste Leden

en: ARMember Latest Users
nl: ARMember Laatste Gebruikers

en: ARMember License
nl: ARMember Licentie

en: ARMember Logout
nl: ARMember Afmelden

en: ARMember Membership
nl: ARMember Lidmaatschap

en: ARMember Membership Setup
nl: ARMember Lidmaatschap Setup

en: ARMember Membership Setup Form
nl: ARMember Lidmaatschap Setup Formulier

en: ARMember Membership Setup Wizard
nl: ARMember Lidmaatschap Setup Wizard

en: ARMember Membership Shortcode
nl: ARMember Lidmaatschap Shortcode

en: ARMember My Profile
nl: ARMember Mijn Profiel

en: ARMember Paid Post Selection
nl: ARMember Betaald Na Selectie

en: ARMember Paid Post Settings
nl: ARMember Betaald Post-Instellingen

en: ARMember Partial Content Restriction
nl: ARMember Gedeeltelijke Inhoud Beperking

en: ARMember Payment Transaction
nl: ARMember Betalingstransactie

en: ARMember Plan Selection
nl: ARMember Plan Selectie

en: ARMember Plugin recommends to keep enable WordPress Cron (Scheduler) so if you have disabled Cron using DISABLE_WP_CRON from WordPress Config file or thrid party plugin(s) then, kindly enable WordPress CRON in order to work ARMember properly.
nl: ARMember Plugin adviseert te houden inschakelen WordPress Cron (Planner), dus als u deze hebt uitgeschakeld met behulp van Cron DISABLE_WP_CRON van WordPress Config bestand of een derde partij plugin(s) dan kunt u inschakelen WordPress CRON om te werken ARMember goed.

en: ARMember Premium Plugin - Buy Membership Plan Hook
nl: ARMember Premium Plugin - Kopen Lidmaatschap Haak

en: ARMember Profile
nl: ARMember Profiel

en: ARMember Protected
nl: ARMember Beschermd

en: ARMember Register Form
nl: ARMember Formulier

en: ARMember Restriction
nl: ARMember Beperking

en: ARMember Restriction Settings
nl: ARMember Beperking Instellingen

en: ARMember Settings
nl: ARMember Instellingen

en: ARMember Social Community Group Page
nl: ARMember Sociale Community Groep Pagina

en: ARMember Social Profile
nl: ARMember Sociale Profiel

en: ARMember Statistics
nl: ARMember Statistieken

en: ARMember User Avatar
nl: ARMember Gebruiker Avatar

en: ARMember User Badge
nl: ARMember Gebruiker Badge

en: ARMember User Custom Meta
nl: ARMember Gebruiker Aangepaste Meta

en: ARMember User Displayname
nl: ARMember Gebruiker Displayname

en: ARMember User Firstname Lastname
nl: ARMember Voornaam Achternaam Gebruiker

en: ARMember User Info
nl: ARMember Gebruikers-Info

en: ARMember User Plan
nl: ARMember Gebruiker Plan

en: ARMember User Plan Information
nl: ARMember Gebruiker Plan Informatie

en: ARMember User Private Content
nl: ARMember Gebruiker Privé-Inhoud

en: ARMember User Profile
nl: ARMember Profiel

en: ARMember Username
nl: ARMember Gebruikersnaam

en: ARMember Warning
nl: ARMember Waarschuwing

en: ARMember database Updation in Progress
nl: ARMember database Update in Progress

en: ARMember database updation process done
nl: ARMember database update proces gedaan

en: ARMember recommend to use Minimum PHP version 5.6 or greater.
nl: ARMember adviseren het gebruik van Minimale PHP versie 5.6 of groter.

en: ARMember requires PHP GD Extension module at the server. And it seems that it's not installed or activated. Please contact your hosting provider for the same.
nl: ARMember vereist PHP GD Extension module op de server. En het lijkt erop dat het niet geïnstalleerd of geactiveerd. Neem contact op met uw hosting provider voor hetzelfde.

en: ARMember settings
nl: ARMember instellingen

en: ARMember setup is fast and easy. Click below, and we’ll walk you through the quick initial process. And don’t worry. You can go back and change anything you do - at anytime.
nl: ARMember de installatie is snel en eenvoudig. Klik hieronder en wij zullen u door middel van de snelle initiële proces. En maak je geen zorgen. U kunt terug gaan en alles veranderen wat je doet, op elk moment.

en: ARMember setup wizard completed
nl: ARMember setup wizard voltooid

en: ARMember upgraded Google ReCaptcha V3. Recommend to update Google reCAPTCHA Settings %s -> General Settings -> Google reCAPTCHA Configuratio Section, otherwise %s will not work.
nl: ARMember heeft Google ReCaptcha V3 geüpgraded. Aanbevolen wordt om de Google reCAPTCHA-instellingen %s -> Algemene instellingen -> Google reCAPTCHA-configuratiesectie bij te werken, anders werkt %s niet.

en: ARMember-Restriction
nl: ARMember-Beperking

en: ARPrice Successfully installed.
nl: ARPrice geïnstalleerd.

en: Access Rules
nl: Toegang Regels

en: Access Rules Updated Successfully.
nl: Toegang Regels Met Succes Bijgewerkt.

en: Access Token
nl: Toegangstoken

en: Account Blocked: Your IP is blocked. Please contact system administrator.
nl: Account Geblokkeerd: Je IP wordt geblokkeerd. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Account Blocked: Your account is blocked. Please contact system administrator.
nl: Account Geblokkeerd: Uw account is geblokkeerd. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Account Closed
nl: Account Gesloten

en: Account Holder Name
nl: Naam Rekeninghouder

en: Account Holder Name Label
nl: Naam Rekeninghouder Label

en: Account Holder Name Label can not be left blank.
nl: Naam rekeninghouder Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Account Inactive
nl: Account Inactief

en: Account Pending
nl: Account In Afwachting Van

en: Account Setup
nl: Het Instellen Van Een Account

en: Achieve this badge by
nl: Het bereiken van deze badge door

en: Achieve this badge for
nl: Het bereiken van deze badge voor

en: Achieve this badge for Author 100 Posts
nl: Het bereiken van deze badge is voor de Auteur 100 Posts

en: Achieve this badge for Diamond Member
nl: Het bereiken van deze badge voor Diamant Lid

en: Achieve this badge for Most Comments
nl: Het bereiken van deze badge is voor de Meeste Opmerkingen

en: Achieve this badge for Trending Topic
nl: Het bereiken van deze badge voor Trending Topic

en: Achievement Added Successfully.
nl: Prestatie Toegevoegd.

en: Achievement Type
nl: Prestatie-Type

en: Achievement Updated Successfully.
nl: Prestatie Bijgewerkt.

en: Achievement badges has been deleted successfully.
nl: Achievement badges heeft met succes verwijderd.

en: Achievement has been deleted successfully.
nl: Prestatie is succesvol verwijderd.

en: Achievements
nl: Prestaties

en: Achievements Added Successfully.
nl: Achievements Toegevoegd.

en: Achievements Updated Successfully.
nl: Prestaties Met Succes Bijgewerkt.

en: Action
nl: Actie

en: Action Buttons
nl: Actie Knoppen

en: Action By Admin
nl: Actie Door Admin

en: Action by system
nl: Actie door system

en: Action to be performed after plan duration is finished.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd na het plan te duur is voltooid.

en: Action to be performed when payment has been failed due to any reason.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de betaling is mislukt vanwege welke reden dan ook.

en: Action to be performed when user cancels membership from front end.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de gebruiker annuleert lidmaatschap van front-end.

en: Action to be performed when user upgrade / downgrade membership from current plan.
nl: Actie die moet worden uitgevoerd wanneer de gebruiker een upgrade / downgrade lidmaatschap van het huidige plan.

en: Activate
nl: Activeren

en: Activate License
nl: Activeer Licentie

en: Activate Plan
nl: Activeren Plan

en: Activate Post
nl: Activeren Post

en: Activation Information:
nl: Informatie Over Het Activeren:

en: Activation link is expired or invalid.
nl: Activatie link is verlopen of ongeldig is.

en: Active
nl: Actief

en: Active Members
nl: Actieve Leden

en: Active Plan User
nl: De Werkzame Plan Gebruiker

en: Active Plan/Post User
nl: De Werkzame Plan/Post Gebruiker

en: Active Tab Color
nl: Actieve Tabblad Kleur

en: Add
nl: Toevoegen

en: Add Achievement
nl: Toevoegen Prestatie

en: Add Conditional Rules
nl: Toevoegen Voorwaardelijke Regels

en: Add Country
nl: Toevoegen Land

en: Add Coupon
nl: Toevoegen Coupon

en: Add Custom CSS
nl: Het toevoegen van Aangepaste CSS

en: Add Icon
nl: Pictogram Toevoegen

en: Add Manual Payment
nl: Toevoegen Handmatige Betaling

en: Add Member
nl: Lid Toevoegen

en: Add Membership Plan
nl: Toevoegen Lidmaatschap

en: Add More
nl: Voeg Meer

en: Add New Achievement
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Prestatie

en: Add New Badge
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Badge

en: Add New Block
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Blok

en: Add New Condition
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Voorwaarde

en: Add New Drip Rule
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Drip Regel

en: Add New Form
nl: Toevoegen Nieuwe Vorm

en: Add New Member
nl: Nieuw Lid Toevoegen

en: Add New Membership Plan
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Lidmaatschap

en: Add New Paid Post
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Betaalde Post

en: Add New Plan
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Plannen

en: Add New Plan + Signup Page
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Plannen + Signup Pagina

en: Add New Post
nl: Nieuw Bericht Toevoegen

en: Add New Response
nl: Nieuwe Reactie Toevoegen

en: Add New Setup
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Setup

en: Add New Subscription
nl: Het Toevoegen Van Nieuwe Abonnement

en: Add Paid Post
nl: Toevoegen Betaalde Post

en: Add Paid Posts
nl: Toevoegen Betaalde Posts

en: Add Payment Cycle
nl: Toevoegen Betalingscyclus

en: Add Payment Transaction.
nl: Toevoegen Betalingstransactie.

en: Add Plan
nl: Toevoegen Plan

en: Add Plan To
nl: Toevoegen Van Plan Om

en: Add Plan to Member
nl: Toevoegen van Plan om Lid

en: Add Post
nl: Bericht Toevoegen

en: Add Private Content
nl: Het Toevoegen Van Eigen Content

en: Add Profile Template
nl: Profiel Toevoegen Sjabloon

en: Add Rule
nl: Regel Toevoegen

en: Add Shortcode
nl: Toevoegen Shortcode

en: Add Social Accounts
nl: Het Toevoegen Van Sociale Accounts

en: Add Subscription
nl: Abonnement Toevoegen

en: Add Template
nl: Sjabloon Toevoegen

en: Add Transaction
nl: Toevoegen Transactie

en: Add URL
nl: URL toevoegen

en: Add User Badges
nl: Toevoegen Gebruiker Badges

en: Add Userwise Private Content
nl: Toevoegen Userwise Privé-Inhoud

en: Add hide_plans="1" parameter to hide plan selection area.
nl: Toevoegen hide_plans="1" parameter te verbergen plan selectiegebied.

en: Add new form
nl: Toevoegen nieuwe vorm

en: Add new membership plan to member.
nl: Het toevoegen van nieuwe lidmaatschap van plan om lid.

en: Add new profile form
nl: Nieuw profiel toevoegen formulier

en: Add payment transaction to member. Return payment transaction log ID if the translation was succesfully added.
nl: Toevoegen betalingstransactie aan lid. Terug betaling transactie log ID als de vertaling werd met succes toegevoegd.

en: Add payment_duration="ORDER_ID" parameter to keep plan having ORDER_ID selected.This argument will work only subscription_plan argument is passed.
nl: Toevoegen payment_duration="ORDER_ID" parameter te houden plan dat ORDER_ID geselecteerd.Dit argument werkt alleen subscription_plan argument is doorgegeven.

en: Add plan to member using plan id. Return 1 if the membership was succesfully added to Member.
nl: Toevoegen van plan om lid met plan-id. Return 1 wanneer het lidmaatschap werd succesvol toegevoegd aan Lid.

en: Add subscription_plan="PLAN_ID" parameter to keep plan having PLAN_ID selected.
nl: Toevoegen subscription_plan="PLAN_ID" parameter te houden plan dat PLAN_ID geselecteerd.

en: Add to Menu
nl: Aan Menu toevoegen

en: Add-On listing is currently unavailable. Please try again later.
nl: Add-On lijst is momenteel niet beschikbaar. Probeer het later opnieuw.

en: Added Date
nl: Toegevoegde Datum

en: Additional Fields
nl: Extra Velden

en: Additional Info/Note
nl: Extra Info/Opmerking

en: Additional Info/Note Label
nl: Extra Info/Note Label

en: Additional Info/Note Label can not be left blank.
nl: Extra Info/Note Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Additional Membership Modules
nl: Extra Modules Lidmaatschap

en: Additional Note
nl: Extra Opmerking

en: Additional Shortcodes
nl: Extra Shortcodes

en: Addon activated successfully.
nl: Addon is geactiveerd.

en: Addon deactivated successfully.
nl: Toevoeging gedeactiveerd met succes.

en: Addon installed successfully.
nl: Addon geïnstalleerd.

en: Admin Email
nl: Admin E-Mail

en: Admin Login Page is restricted by admin
nl: Admin Login Pagina wordt beperkt door admin

en: Admin Panel is restricted by admin
nl: Admin Panel wordt beperkt door admin

en: Admin Terminated Account
nl: Admin Beëindigd Account

en: Advance Search
nl: Vooraf Zoeken

en: Advanced Fields
nl: Geavanceerde Velden

en: Advanced Options
nl: Geavanceerde Opties

en: Advanced Security
nl: Geavanceerde Beveiliging

en: After
nl: Na

en: After Basic SignUp Redirection Rules
nl: Na De Eerste Aanmelding Omleiding Regels

en: After Edit Profile Form Redirection Rules
nl: Na Het Bewerken Van Het Profiel Vorm Omleiding Regels

en: After Login Redirection Rules
nl: Na Het Inloggen Omleiding Regels

en: After Membership/Plan obtaining Redirection Rules
nl: Nadat het Lidmaatschap of het Plan aan het verkrijgen van de Omleiding van de Regels

en: After Paid Post obtaining Redirection Rules
nl: Na Betaald Post het verkrijgen van de Omleiding van de Regels

en: After Registration Form
nl: Na Registratie Formulier

en: After activating the plugin, activate your license for support and enable the automatic upgrades. Also, without license activation, you won't be able to use any inbuilt addons of ARMember
nl: Na het activeren van de plugin, activeer uw licentie voor de ondersteuning en het inschakelen van de automatische upgrades. Ook, zonder activering van licentie, zult u niet in staat zijn tot gebruik van een ingebouwde addons van ARMember

en: After certain time of post is last modified
nl: Na een bepaalde tijd van de post is voor het laatst gewijzigd

en: After certain time of post is modified
nl: Na een bepaalde tijd van de post is gewijzigd

en: After certain time of post is published
nl: Na een bepaalde tijd van de post is gepubliceerd

en: After certain time of subscription
nl: Na een bepaalde tijd van het abonnement

en: After maximum failed login attempts user will be inactive for given minutes. During this time, user will not be able to login into the system.
nl: Na maximaal mislukte login pogingen gebruiker inactief gezien minuten. Gedurende deze tijd, de gebruiker zal niet in staat zijn om in te loggen in het systeem.

en: After profile fields
nl: Na het profiel velden

en: Albania
nl: Albanië

en: Albanian
nl: Albanese

en: Algeria
nl: Algerije

en: Align
nl: Lijn

en: All
nl: Alle

en: All Activities
nl: Alle Activiteiten

en: All Forms
nl: Alle Vormen

en: All Gateways
nl: Alle Gateways

en: All Members
nl: Alle Leden

en: All Membership Plans
nl: Alle Plannen Lidmaatschap

en: All Membership Plans and paid posts
nl: Alle Lidmaatschap Plannen en betaalde posts

en: All Paid Posts
nl: Alle Betaalde Posts

en: All Plans
nl: Alle Plannen

en: All s
nl: Alle s

en: All the actions like add new plan, change plan status, renew cycle, extend days, delete plan will be applied only after save button is clicked at the bottom of this page.
nl: Alle handelingen, zoals het toevoegen van nieuwe plan, het plan wijzigen status vernieuwen, fietsen, uit te breiden dagen, verwijderen plan zal alleen worden toegepast nadat de knop opslaan is geklikt aan de onderkant van deze pagina.

en: All the actions like add new post, renew cycle, extend days, delete post will be applied only after save button is clicked at the bottom of this page.
nl: Alle handelingen, zoals het toevoegen van nieuwe plaatsen, vernieuwen, fietsen, uit te breiden dagen, verwijderen post zal alleen worden toegepast nadat de knop opslaan is geklikt aan de onderkant van deze pagina.

en: Allow Access
nl: Toegang

en: Allow Auto debit method only
nl: Toestaan Automatisch incasso methode

en: Allow Multiple File Upload
nl: Meerdere Bestanden Uploaden

en: Allow Restricted Pages/Posts in Listing
nl: Het toestaan van Beperkte Pagina ' s/Berichten in de Lijst

en: Allow Semi Automatic(manual) method only
nl: Het toestaan van Semi-Automatische(handmatig) methode alleen

en: Allow access to all content publish before subscription/plan purchase.
nl: Toegang tot alle content publiceren voordat abonnement af te sluiten aankoop.

en: Allow access to content even after subscription/plan expired which was allowed during subscription.
nl: Toegang tot inhoud, zelfs na inschrijving/plan verlopen was toegestaan tijdens de inschrijving.

en: Allow content post subscription
nl: Mogelijk content post abonnement

en: Allow content prior subscription
nl: Mogelijk content abonnement

en: Allow members to subscribe multiple plans simultaneously.
nl: Leden toestaan om je te abonneren meerdere plannen tegelijk.

en: Allow restricted Pages/Posts in listing
nl: Het toestaan van beperkte Pagina ' s/Berichten in de lijst

en: Allow this coupon with trial period amount
nl: Laat deze coupon met een proefperiode bedrag

en: Allow users to login through social media like Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, VK, Instagram, Tumblr.
nl: Gebruikers toestaan om in te loggen via sociale media als Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, VK, Instagram, Tumblr.

en: Allow users to sign up / login with their social accounts by enabling this feature.
nl: Gebruikers aanmelden / login met hun sociale accounts door het inschakelen van deze functie.

en: Allowed File Extension
nl: Toegestaan File Extension

en: Allowed Uses
nl: Toegestaan Gebruik

en: Allows Beaver Builder widgets to restrict based on Membership Plan.
nl: Laat Builder Beaver widgets te beperken op basis van Lidmaatschap.

en: Allows facility to set the Access for Gutenberg Blocks per Membership Plan or Logged in member.
nl: Laat faciliteit om de Toegang voor Gutenberg Blokken per Lidmaatschap of Aangemeld lid.

en: Allows facility to set the access for Divi Builder content Like Section and Row per Membership Plan.
nl: Laat faciliteit om de toegang voor Divi Builder inhoud Als Sectie en Rij per Lidmaatschap.

en: Allows status
nl: Laat status

en: Allows to set restrict content on Bricks Builder Elements per Membership Plan.
nl: Maakt het mogelijk om de inhoud van Bricks Builder Elements per lidmaatschapsplan te beperken.

en: Allows to set restrict content on Fusion Builder Containers & Columns per Membership Plan.
nl: Ingesteld kan beperken content op de Fusie Builder Containers & Kolommen per Lidmaatschap.

en: Allows to set restrict content on Oxygen Builder Container, Section, Column and Components per Membership Plan.
nl: Ingesteld kan beperken content op Zuurstof Builder Container, de Sectie, de Kolom en de Onderdelen per Lidmaatschap.

en: Allows to set restrict content on SiteOrigin Builder Row and Column per Membership Plan.
nl: Ingesteld kan beperken content op SiteOrigin Builder Rij en Kolom per Lidmaatschap.

en: Allows to set restrict content on WPBakery Elements per Membership Plan.
nl: Ingesteld kan beperken content op WPBakery Elementen per Lidmaatschap.

en: Alphabetical
nl: Alfabetische

en: Alphabetically
nl: Alfabetisch

en: Alphanumeric
nl: Alfanumeriek

en: Already have an account?
nl: Al een account?

en: Alternative Content
nl: Alternatieve Inhoud

en: American Samoa
nl: Amerikaans-Samoa

en: Amount
nl: Bedrag

en: Amount (Without Tax)
nl: Bedrag (Zonder Btw)

en: Amount Type
nl: Soort Bedrag

en: Amount should not be blank.
nl: Het bedrag mag niet leeg zijn.

en: Amount should not be blank..
nl: Het bedrag mag niet leeg zijn..

en: An Archive is a Category, Tag, Author or a Date based pages.
nl: Een Archief is een Categorie, Tag, een Auteur of een Datum die is gebaseerd pagina ' s.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
nl: Er is een onverwachte HTTP-fout opgetreden tijdens het API-verzoek.

en: An unknown error occurred
nl: Er is een onbekende fout opgetreden

en: Antigua and Barbuda
nl: Antigua en Barbuda

en: Any Archive page
nl: Een Archief-pagina

en: Any Condition
nl: Enige Voorwaarde

en: Any Date or Time Archive
nl: Een Datum of Tijd-Archief

en: Any Plan
nl: Geen Abonnement

en: Any attachment page
nl: Bijlagen pagina

en: Any of above selected plans.
nl: Elk van de hierboven geselecteerde plannen.

en: Any of above selected roles.
nl: Elk van de hierboven geselecteerde rollen.

en: Any single page or post
nl: Een enkele pagina of post

en: App ID
nl: App-ID

en: App ID can not be left blank.
nl: App-ID kan niet leeg gelaten worden.

en: App Secret
nl: App Geheim

en: App Secret can not be left blank.
nl: App Geheim kan niet leeg gelaten worden.

en: App Secure Key
nl: App Veilige Sleutel

en: App secure key can not be left blank.
nl: App veilige sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Apply
nl: Toepassing

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Approved
nl: Goedgekeurd

en: Arab/Egypt
nl: Arabische/Egypte

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Archive: Day
nl: Archief: Dag

en: Archive: Month
nl: Archief: Maand

en: Archive: Time
nl: Archief: Tijd

en: Archive: Year
nl: Archief: Jaar

en: Are You sure you want to reset to default Invoice Template? After resetting template, all your changes will be gone and plugin's default Invoice template will be loaded. It is recommended to store current code before resetting template.
nl: Weet u zeker dat U wilt terugzetten naar standaard Factuur Sjabloon? Na het resetten van de sjabloon, worden alle wijzigingen zal worden gegaan en de plugin standaard Factuur sjabloon wordt geplaatst. Het is aanbevolen voor het opslaan van de huidige code voordat u de standaardinstellingen van sjabloon.

en: Are you sure to delete configuration?
nl: Bent u zeker dat u de configuratie?

en: Are you sure want to reset all user's login history?
nl: Bent u zeker dat u wilt resetten van alle gebruikers login geschiedenis?

en: Are you sure want to reset login attempts for the selected member?
nl: Bent u zeker dat u wilt resetten login pogingen voor het geselecteerde lid?

en: Are you sure you have added subscription_schedule.canceled Webhook Event at stripe Account?
nl: Weet u zeker dat u hebt toegevoegd subscription_schedule.geannuleerd Webhook Evenement op de streep Account?

en: Are you sure you have configured Sign In with LinkedIn using OpenID LinkedIn App?
nl: Weet u zeker dat u Inloggen met LinkedIn hebt geconfigureerd met behulp van de OpenID LinkedIn-app?

en: Are you sure you have updated Google Secret and Authorized Redirect URIs at Google Console?
nl: Bent u zeker u hebt bijgewerkt Google Geheim en Erkende Redirect Uri ' s op Google Console?

en: Are you sure you want to activate
nl: Weet u zeker dat u wilt activeren

en: Are you sure you want to active this paid post?
nl: Weet u zeker dat u wilt actief deze betaalde post?

en: Are you sure you want to active this plan?
nl: Weet u zeker dat u wilt actieve dit plan?

en: Are you sure you want to cancel subscription?
nl: Weet u zeker dat u wilt annuleren abonnement?

en: Are you sure you want to cancel this subscription  ?
nl: Weet u zeker dat u wilt annuleren is dit abonnement ?

en: Are you sure you want to change status of selected member(s)?
nl: Bent u zeker dat u wilt wijzigen de status van het geselecteerde lid(s)?

en: Are you sure you want to change transaction status?
nl: Bent u zeker dat u wilt wijzigen transactie status?

en: Are you sure you want to clear debug logs?
nl: Weet u zeker dat u wilt wissen logboeken voor foutopsporing?

en: Are you sure you want to delete the Paid Post?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van de Betaalde Post?

en: Are you sure you want to delete the Private Content form this user?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van de Privé-Inhoud vorm van deze gebruiker?

en: Are you sure you want to delete this achievement?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen met deze prestatie?

en: Are you sure you want to delete this badge and achievement(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen, deze badge en de prestatie(s)?

en: Are you sure you want to delete this badge?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen deze badge?

en: Are you sure you want to delete this coupon(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze coupon(s)?

en: Are you sure you want to delete this coupon?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze coupon?

en: Are you sure you want to delete this field?
nl: Weet u zeker dat u het veld wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this form set?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen dit formulier?

en: Are you sure you want to delete this form?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen dit formulier?

en: Are you sure you want to delete this member(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van dit lid(s)?

en: Are you sure you want to delete this member?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit lid?

en: Are you sure you want to delete this message(s)?
nl: Bent u zeker dat u dit bericht te verwijderen(s)?

en: Are you sure you want to delete this message?
nl: Bent u zeker dat u dit bericht te verwijderen?

en: Are you sure you want to delete this plan from user?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan van de gebruiker?

en: Are you sure you want to delete this plan(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan(s)?

en: Are you sure you want to delete this plan?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan?

en: Are you sure you want to delete this post from user?
nl: Weet u zeker dat u wilt delete deze post van de gebruiker?

en: Are you sure you want to delete this rule(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze regel(s)?

en: Are you sure you want to delete this rule?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze regel?

en: Are you sure you want to delete this setup?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen met deze opstelling?

en: Are you sure you want to delete this template?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van dit sjabloon?

en: Are you sure you want to delete this transaction(s)?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze transactie(s)?

en: Are you sure you want to delete this transaction?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze transactie?

en: Are you sure you want to delete user badge?
nl: Weet u zeker dat u de gebruiker wilt verwijderen badge?

en: Are you sure you want to delete your account? This will erase all of your account data from the site. To delete your account enter your password below.
nl: Weet u zeker dat u uw account wilt verwijderen? Dit wist alle gegevens van uw account van de site. Voor het verwijderen van uw account heeft, voer uw wachtwoord hieronder in te vullen.

en: Are you sure you want to remove cover photo?
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen cover foto?

en: Are you sure you want to remove profile photo?
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen profiel foto?

en: Are you sure you want to remove this plan from this user??
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan van deze gebruiker??

en: Are you sure you want to remove this plan?
nl: Bent u zeker dat u wilt verwijderen in dit plan?

en: Are you sure you want to remove this post?
nl: Weet u zeker dat u wilt verwijderen van deze post?

en: Are you sure you want to renew next cycle?
nl: Weet u zeker dat u wilt vernieuwen volgende cyclus?

en: Are you sure you want to renew plan?
nl: Weet u zeker dat u wilt vernieuwen plan?

en: Are you sure you want to resend verification email?
nl: Weet u zeker dat u wilt verzenden verificatie-e-mail?

en: Are you sure you want to sync dripped content data?
nl: Weet u zeker dat u wilt synchroniseren droop inhoud gegevens?

en: Argentina
nl: Argentinië

en: Armember Profile page for
nl: Armember Profiel pagina voor u

en: Armenia
nl: Armenië

en: Armenian
nl: Armeense

en: As well as following setup(s) will not work properly
nl: Evenals de volgende setup(s) werken niet goed

en: Assign ARMember Paid Post to this Product
nl: Toewijzen ARMember Betaald Post op dit Product

en: Assign ARMember Plan to this Product
nl: Toewijzen ARMember van Plan bent om dit Product

en: Assign Default Plan
nl: Toewijzen Standaard Plan

en: Associated Plans:
nl: Bijbehorende Plannen:

en: Atleast one payment gateway configuration is required for paid plan(s) selection.
nl: Minstens een payment gateway-configuratie is vereist voor betaald abonnement(s) selecteren.

en: Australia
nl: Australië

en: Austria
nl: Oostenrijk

en: Authentication Token
nl: Authenticatie Token

en: Author Archives
nl: Auteur Archief

en: Authorization Code Not Found. Please re-authorize the Aweber and try again.
nl: Autorisatie Code Niet Vinden. Gelieve opnieuw te machtigen de Aweber en probeer het opnieuw.

en: Authorization Code should not be empty
nl: Autorisatie Code mag niet leeg zijn

en: Authorization code
nl: Autorisatiecode

en: Authorize
nl: Machtigen

en: Authorize.Net Payment Mode
nl: Authorize.Net Betaling Modus

en: Authorize.Net Transaction Key
nl: Authorize.Net Transactie-Toets

en: Authorize.net (if Authorize.net payment gateway is enabled)
nl: Authorize.net (als Authorize.net de payment gateway is ingeschakeld)

en: Authorize.net does not support billing cycle less than 7 Days. Also you can not set "Year" in billing cycle, as it is not supported in authorize.net.
nl: Authorize.net biedt geen ondersteuning voor factureringscyclus minder dan 7 Dagen. Ook kunt u niet instellen "Jaar" in de cyclus, als het niet wordt ondersteund in authorize.net.

en: Authorized Redirect URIs
nl: Erkende Redirect Uri ' S

en: Authorized redirect URI
nl: Erkende redirect URI

en: Authorized redirect URL can not be left blank.
nl: Erkende omleidings-URL kan niet leeg gelaten worden.

en: Auto Debit
nl: Automatisch Incasso

en: Auto Debit Payment
nl: Automatisch Incasso De Betaling

en: Automated Email Messages
nl: Automatische E-Mail Berichten

en: Automatic
nl: Automatische

en: Automatic Subscription
nl: Automatische Abonnement

en: Automatic Subscription Label
nl: Automatische Abonnement Label

en: Automatic Subscription Payment due
nl: Automatische Betaling van een Abonnement door

en: Automatic approve
nl: Automatische goedkeuren

en: Automatic login on signup
nl: Automatisch inloggen op inschrijving

en: Available Add-ons
nl: Beschikbare Add-ons

en: Azerbaijan
nl: Azerbeidzjan

en: Azerbaijani
nl: Azerbeidzjaans

en: Back
nl: Terug

en: Back to listing
nl: Terug naar de lijst

en: Back to template options
nl: Terug naar template opties

en: Background
nl: Achtergrond

en: Background Color
nl: Achtergrond Kleur

en: Background Overlay
nl: Achtergrond Overlay

en: Badge Added Successfully.
nl: Badge Toegevoegd.

en: Badge And Achievements Management
nl: Badge En De Prestaties Van Het Management

en: Badge Icon
nl: Badge Pictogram

en: Badge Title
nl: Badge Titel

en: Badge Updated Successfully
nl: Badge Met Succes Bijgewerkt

en: Badge has been deleted successfully.
nl: Badge is succesvol verwijderd.

en: Badge icon size
nl: Badge grootte van het pictogram

en: Badges & Achievements
nl: Badges & Prestaties

en: Badges And Achievement
nl: Badges En Prestatie

en: Badges Updated Successfully.
nl: Badges Met Succes Bijgewerkt.

en: Bahamas
nl: Bahama ' s

en: Bahrain
nl: Bahrein

en: Bank Name
nl: Bank Naam

en: Bank Name Label
nl: Bank Naam

en: Bank Name Label can not be left blank.
nl: Bank Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Bank Transfer
nl: Bankoverschrijving

en: Bank Transfer Fields
nl: Bankoverschrijving Velden

en: Bank Transfer and Manual does not support refund
nl: Bank Transfer en Handleiding ondersteunt geen restitutie

en: Bank transfer request has been approved.
nl: Bankoverschrijving aanvraag is goedgekeurd.

en: Bank transfer request has been cancelled.
nl: Bankoverschrijving aanvraag is geannuleerd.

en: Based On Plan Assigned Date
nl: Op Basis Van Plan Toegewezen Datum

en: Basic Configuration
nl: Eenvoudige Configuratie

en: Basic Fields
nl: Basic Velden

en: Basic Options
nl: Opties

en: Basque
nl: Baskisch

en: Beaver Builder Integration
nl: Beaver Builder-integratie

en: Before Automatic Subscription Payment due
nl: Voordat u de Automatische Betaling van een Abonnement door

en: Before Dripped Content Available
nl: Voordat Droop Inhoud Beschikbaar

en: Before Expiration Of
nl: Voor Het Verstrijken Van

en: Before Membership Expired
nl: Voordat Het Lidmaatschap Is Verlopen

en: Before Registration Form
nl: Voor Registratie Formulier

en: Before Semi Automatic Subscription Payment due
nl: Voor de Semi-Automatische Betaling van een Abonnement door

en: Before paid post expire
nl: Voor betaalde post vervallen

en: Before profile fields
nl: Voordat profiel velden

en: Belarus
nl: Wit-rusland

en: Belgium
nl: België

en: Bengali
nl: Bengaals

en: Billing Cycle
nl: Factureringscyclus

en: Billing Cycle Starts From
nl: Betalingscyclus Begint Uit

en: Biography
nl: Biografie

en: Biography can not be left blank.
nl: Biografie kan niet leeg gelaten worden.

en: Blank CVC Number
nl: Leeg CVC-Nummer

en: Blank Credit Card Number
nl: Blanco Credit Card Nummer

en: Blank Expiry Month
nl: Leeg Verstrijken Maand

en: Blank Expiry Year
nl: Leeg Afloop Jaar

en: Blank field message
nl: Leeg veld bericht

en: Block
nl: Blok

en: Block Email Addresses On Signup
nl: Blokkeren-E-Mail-Adressen Op Inschrijving

en: Block IP Addresses
nl: Blokkeren van IP Adressen

en: Block RSS feeds
nl: Blok RSS feeds

en: Block URLs
nl: Url ' S Blokkeren

en: Block Username On Signup
nl: Blok Gebruikersnaam Op Inschrijving

en: Block all access of this plan
nl: Alle toegang blokkeren van dit plan

en: Blocked
nl: Geblokkeerd

en: Blocked Email Addresses Message
nl: Geblokkeerde E-Mail Adressen Bericht

en: Blocked IP Address Message
nl: Een geblokkeerd IP-Adres Bericht

en: Blocked URLs Options
nl: Geblokkeerde Url ' S Opties

en: Blocked Username Message
nl: Geblokkeerd Gebruikersnaam Bericht

en: Blog Name
nl: Blog Naam

en: Blog URL
nl: Blog-URL

en: Body Content Color
nl: Lichaam Content Kleur

en: BookingPress Successfully installed.
nl: BookingPress geïnstalleerd.

en: Border
nl: Grens

en: Border Color
nl: Kleur Rand

en: Bosnia and Herzegovina
nl: Bosnië en Herzegovina

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Both
nl: Beide

en: Both (allow user to select payment method)
nl: Beide (gebruiker toestaan selecteer betaalmethode)

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Box Hover
nl: Vak Zweven

en: Box Hover Effect
nl: Vak Hover Effect

en: Brazil
nl: Brazilië

en: Brevo List Not Found.
nl: Brevo Lijst Niet Gevonden.

en: Bricks Builder Integration
nl: Bricks Builder-integratie

en: Browser Name
nl: Naam Browser

en: Buddypress/Buddyboss Integration
nl: Buddypress/Buddyboss Integratie

en: Built-In Form Fields
nl: Gebouwd-In De Formulier Velden

en: Bulgaria
nl: Bulgarije

en: Bulgarian
nl: Bulgaarse

en: Bulk Actions
nl: Bulk Acties

en: Bulk Create
nl: Bulk Maken

en: Bulk Create Coupon
nl: Bulk Aanmaken Van Coupon

en: Button
nl: Knop

en: Button Align
nl: Knop Uitlijnen

en: Button Background
nl: Achtergrond Van De Knop

en: Button Background 2
nl: Achtergrond Van De Knop 2

en: Button CSS
nl: Knop CSS

en: Button Color
nl: De Knop Kleur

en: Button Font
nl: Knop Lettertype

en: Button Font Color
nl: Knop Lettertype Kleur

en: Button Hover CSS
nl: Knop met Aanwijseffect CSS

en: Button Position
nl: - Knop Plaats

en: Button Skin
nl: Knop Huid

en: Button Style
nl: Knop Stijl

en: Button Text
nl: Knop Tekst

en: Button Type
nl: Knop Type

en: Buy Now
nl: Nu Kopen

en: By User
nl: Door De Gebruiker

en: By default all content items will be accessible for all users. Once you turn ON the Default Restriction rule and select any plan(s) then it will be accessible for that selected plan(s) only.
nl: Standaard worden alle content die toegankelijk is voor alle gebruikers. Zodra u OP de Standaard Beperking regel en selecteer een plan(nen) dan zal toegankelijk zijn voor de geselecteerde plan(nen).

en: By enabling this feature, plan + sign-up process will be devided in two parts. First part will contain plan and payment cycle selection area with NEXT button and second part will contain sign-up form and payment gateway selection area with PREVIOUS and SUBMIT button.
nl: Door het inschakelen van deze functie, plan + sign-up proces zal opgedeeld worden in twee delen. Het eerste deel bevat het plan en de betaling cyclus selectie gebied met de knop VOLGENDE en tweede deel bevat sign-up formulier en de betaling gateway selectie gebied met de VORIGE en de knop VERZENDEN.

en: CSS Class
nl: CSS-Klasse

en: CSS Class Information
nl: CSS Class Informatie

en: CVC Number should not be blank.
nl: CVC-Nummer mag niet leeg zijn.

en: CVV Code
nl: CVV-Code

en: CVV Description
nl: CVV Beschrijving

en: CVV Label
nl: CVV-Label

en: Calendar Localization
nl: Agenda Lokalisatie

en: Calendar Style
nl: Agenda Stijl

en: Callback URLs that you should add in LinkedIn Application
nl: Callback Url ' s die u moet toevoegen in de LinkedIn-Toepassing

en: Callback URLs that you should add in Tumblr Application -> Settings.
nl: Terugbel-URL's die u moet toevoegen in de Tumblr-applicatie -> Instellingen.

en: Callback URLs that you should add in Twitter Application -> Settings.
nl: Callback-URL's die u moet toevoegen in de Twitter-applicatie -> Instellingen.

en: Cambodia
nl: Cambodja

en: Cameroon
nl: Kameroen

en: Campaign Name
nl: Campagne Naam

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel Member's plan
nl: Annuleren van een Lid plan

en: Cancel Subscription
nl: Opzeggen Abonnement

en: Cancel Subscription Action
nl: Opzeggen Abonnement Actie

en: Cancel Subscription Immediately
nl: Opzeggen Abonnement Onmiddellijk

en: Cancel User's Subscription.
nl: Annuleren van de Gebruiker Abonnement.

en: Cancel member's membership plan.
nl: Annuleren lidmaatschap plan.

en: Cancel membership plan to member. Return 1 if membership plan was succesfully canceled.
nl: Het lidmaatschap annuleren van plan om lid. 1 terug als het lidmaatschap van plan was succesvol geannuleerd.

en: Canceled
nl: Geannuleerd

en: Cancelled
nl: Geannuleerd

en: Cannot Set Past Dates.
nl: Niet Ingesteld Datums In Het Verleden.

en: Cannot extract data from uploaded file or no file was uploaded.
nl: Kan geen gegevens ophalen uit geüploade bestand of no file was uploaded.

en: Cape Verde
nl: De Escudo

en: Card Background
nl: Achtergrond Kaart

en: Card Height
nl: Kaart Hoogte

en: Card Holder Name
nl: Kaarthouder Naam

en: Card Holder Name Description
nl: Kaart Houder Naam Beschrijving

en: Card Holder Name Label
nl: Kaarthouder Naam

en: Card Number should not be blank.
nl: Kaart Nummer mag niet leeg zijn.

en: Card Template Name
nl: Kaart Template Naam

en: Card Width
nl: Kaart Breedte

en: Card details could not be authorized, please use other card detail.
nl: Card gegevens niet kon worden goedgekeurd, gebruik een andere kaart detail.

en: Card found successfully.
nl: Kaart gevonden met succes.

en: Catalan
nl: Het catalaans

en: Category
nl: Categorie

en: Cayman Islands
nl: Kaaiman Eilanden

en: Central African Republic
nl: Centraal-Afrikaanse Republiek

en: Chad
nl: Tsjaad

en: Change Color Scheme
nl: Van Kleur Veranderen Regeling

en: Change Directory Template
nl: Wijzig De Map Sjabloon

en: Change Expiry Date
nl: Wijzig De Vervaldatum

en: Change Font Settings
nl: Lettertype-Instellingen Wijzigen

en: Change Password
nl: Wachtwoord Wijzigen

en: Change Password Messages
nl: Wachtwoord Wijzigen Berichten

en: Change Password page
nl: Pagina Wachtwoord wijzigen

en: Change Pattern
nl: Verandering Van Patroon

en: Change Plan
nl: Plan Wijzigen

en: Change Plan Skin
nl: Plan Wijzigen Huid

en: Change Plan To
nl: Verandering Van Plan Om

en: Change Post
nl: Wijzigen Post

en: Change Profile Template
nl: Profiel Sjabloon

en: Change Role (Not recommended)
nl: Wijzig Rol (Niet aanbevolen)

en: Change Skin
nl: Verandering Van De Huid

en: Change Status
nl: Status Wijzigen

en: Change Status To
nl: Status Wijzigen

en: Change Subscription
nl: Abonnement Wijzigen

en: Change Transaction Status
nl: Wijzig De Transactie Status

en: Change currency
nl: Valuta wijzigen

en: Change permalink structure to enable this option
nl: Wijzigen permalink structuur voor het inschakelen van deze optie

en: Check Default Access Rule
nl: Controleer Standaard Toegangs Regel

en: Check Full Log
nl: Check De Volledige Log

en: Check If User In Trial Period
nl: Controleren Of De Gebruiker In Proefperiode

en: Check Member's Membership
nl: Check Lidmaatschap

en: Check coupon code valid with plan and calculate discount. Return discount, discount type, and coupon on subscriptions if coupon code valid.
nl: Check coupon code is geldig met plan en het berekenen van de korting. Terug korting, korting op type, en de coupon op abonnementen als u de coupon code geldig is.

en: Check if passed site is of main site, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleer of doorgegeven site is een van de belangrijkste site, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Check if the current post has any of the given tags, then content between shortcode will be executed. If no tags are given, determines if post has any tags.
nl: Controleer of de huidige post is een van de gegeven tags, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd. Als er geen tags zijn gegeven, bepaalt of bericht heeft geen tags.

en: Check member has membership and activated. Return 1 if member has membership plan and activated.
nl: Check lid het lidmaatschap en geactiveerd. 1 terug als lid het lidmaatschap plan en geactiveerd.

en: Check member's membership plan assigned and activated.
nl: Check lidmaatschap plan toegewezen en geactiveerd.

en: Checkbox
nl: Selectievakje

en: Checks if Multisite support is enabled, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als Multisite ondersteuning is ingeschakeld, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if Pages are being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als Pagina ' s worden weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if a Category archive page is being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als een Categorie archief pagina wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if a Tag archive page is being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als een Tag archief pagina wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if a custom taxonomy archive page is being displayed, then content between shortcode will be executed. If the $taxonomy parameter is specified, this function will additionally check if the query is for that specific taxonomy. Note that
nl: Controleert of een aangepaste taxonomie archief pagina wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd. Als de $taxonomie parameter is opgegeven, wordt deze functie zal bovendien controleren of de query is voor dat specifieke taxonomie. Opmerking

en: Checks if a post has a Featured Image (formerly known as Post Thumbnail) attached or not, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als een post heeft een Featured Image (voorheen bekend als Post-Thumbnail) al of niet verbonden, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if a user has capability or role, then content between shortcode will be executed. Similar to current_user_can(), but this function takes a user ID as its first parameter.
nl: Controleert of een gebruiker heeft de mogelijkheid of rol, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd. Vergelijkbaar met current_user_can(), maar deze functie neemt een gebruikers-ID van de eerste parameter.

en: Checks if an Author archive page is being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als een Auteur archief pagina wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if any type of Archive page is being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als een soort van Archief-pagina wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if current locale is RTL (Right To Left script), then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de huidige landinstelling is RTL (van Rechts Naar Links script), dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if current user has a capability or role for a given blog, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als huidige gebruiker heeft een vermogen of een rol voor een blog, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if current user has capability or role, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als huidige gebruiker heeft de mogelijkheid of rol, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if search result page archive is being displayed, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als zoekresultaat pagina archief wordt weergegeven, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if the current page is blog posts index, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de huidige pagina is blog posts index, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if the current page/post is Home page of site, then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de huidige pagina/post Home pagina van de site, dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if the current post is a Sticky Post meaning the "Stick this post to the front page" check box has been checked for the post, content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de huidige post is een Sticky Post betekenis van de "Stick dit bericht op de voorpagina" het selectievakje is ingeschakeld voor de post, de inhoud tussen shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if the current post is post view/detail page, content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de huidige post is post weergave/detail pagina-inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if the current user ID matches $user_id , then content between shortcode will be executed. Shortcode won't work if $user_id parameter is not given.
nl: Controleert als de huidige gebruiker-ID overeenkomt met $user_id , dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd. Shortcode zal niet werken als $user_id parameter is niet gegeven.

en: Checks if the current user name matches $user_name , then content between shortcode will be executed. Shortcode won't work if $username parameter is not given.
nl: Controleert of de gebruikersnaam van de huidige overeenkomt met $gebruikersnaam , dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd. Shortcode zal niet werken als $username parameter is niet gegeven.

en: Checks if the query is for an archive page of a given post type(s), then content between shortcode will be executed.
nl: Controleert als de query voor een archief-pagina van een bepaald type post(s), dan is de inhoud tussen de shortcode zal worden uitgevoerd.

en: Checks if user has correct meta_value based on operator, then content between shortcode will be executed. Default operator is EQUALSTO_N, %sS = String Comparision,%s N = Numeric Comparision %s Last argument $user_id is optional argument, if you will not pass any user id then it will check for current user.
nl: Controleert of de gebruiker de juiste meta_waarde heeft op basis van de operator, waarna de inhoud tussen de shortcodes wordt uitgevoerd. De standaard operator is EQUALSTO_N, %sS = Tekenreeksvergelijking,%s N = Numerieke vergelijking %s Laatste argument $user_id is een optioneel argument. Als u geen gebruikers-ID doorgeeft, wordt er gecontroleerd op de huidige gebruiker.

en: Chile
nl: Chili

en: Chinese
nl: Chinees

en: Chinese Simplified
nl: Chinese (Vereenvoudigd)

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Chinese(Simplified)
nl: Chinese(Vereenvoudigd)

en: Chinese(Traditional)
nl: Chinees(Traditioneel)

en: Chinese/China
nl: Chinees/China

en: Chinese/Taiwan
nl: Chinees/Taiwan

en: Choose ARMember profile page to replace
nl: Kies ARMember profiel pagina te vervangen

en: Choose Payment Cycle
nl: Kies Betalingscyclus

en: Choose Plan
nl: Kies Plan

en: Choose which users should receive this badge
nl: Kies de gebruikers die moet ontvangen, deze badge

en: Choose your option
nl: Kies uw optie

en: Clear
nl: Helder

en: Clear Log
nl: Logboek Wissen

en: Click Here
nl: Klik Hier

en: Click below links for more details about how to get API Credentials:
nl: Klik op onderstaande links voor meer details over hoe u de API-Referenties:

en: Click here to Show failed payment history
nl: Klik hier om mislukte betaling geschiedenis

en: Click here to continue
nl: Klik hier om verder te gaan

en: Click here to open Form
nl: Klik hier voor Formulier

en: Click here to open Set up form
nl: Klik hier om de Set-up formulier

en: Click here to open form
nl: Klik hier voor formulier

en: Click to Copy
nl: Klik op Kopiëren

en: Click to add shortcode in textarea
nl: Klik op toevoegen shortcode in textarea

en: Click to copy
nl: Klik op kopiëren

en: Click to preview
nl: Klik voor preview

en: Client ID
nl: Cliënt-ID

en: Client ID can not be left blank.
nl: Cliënt-ID kan niet leeg gelaten worden.

en: Client ID should not be blank.
nl: Cliënt-ID mag niet leeg zijn.

en: Client Secret
nl: Opdrachtgever Geheim

en: Client Secret can not be left blank.
nl: Opdrachtgever Geheim kan niet leeg gelaten worden.

en: Client Secure Key
nl: Opdrachtgever Veilige Sleutel

en: Clone from existing forms
nl: Klonen van bestaande formulieren

en: Close
nl: Sluiten

en: Close Account
nl: Account Sluiten

en: Close/Delete account. This will erase all of the data of current logged in user from site.This form will not display to if current user is Admin.
nl: Sluiten/Verwijderen van een account. Dit wist alle gegevens van de huidige ingelogde gebruiker van de site.Dit formulier wordt niet weergegeven als de huidige gebruiker is Admin.

en: Code Copied
nl: Code Gekopieerd

en: Code Length
nl: Lengte Van De Code

en: Color Options
nl: Kleur Opties

en: Color Scheme
nl: Kleurenschema

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Common Messages
nl: Common Berichten

en: Common Tax
nl: Gemeenschappelijke Belasting

en: Comoros
nl: Comoren

en: Company Logo
nl: Bedrijfslogo

en: Complete
nl: Compleet

en: Complete simple steps to get started.
nl: Volledige eenvoudige stappen aan de slag.

en: Completed Recurrence
nl: Voltooid Herhaling

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Conditional Redirect
nl: Voorwaardelijke Redirect

en: Conditional Redirection
nl: Voorwaardelijke Omleiding

en: Conditional Redirection(User Role)
nl: Voorwaardelijke Omleiding(User Role)

en: Conditional Subscription
nl: Voorwaardelijke Abonnement

en: Conditionally Plan
nl: Voorwaardelijk Plan

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure More Gateways
nl: Het Configureren Van Meer Gateways

en: Configure Plan + Signup Page
nl: Configureren Van Plan + Signup Pagina

en: Configure Submission Redirection
nl: Het Configureren Van De Indiening Van De Omleiding

en: Confirm Email Address
nl: E-Mailadres Bevestigen

en: Confirm Email Address can not be left blank.
nl: Bevestig e-Mail Adres kan niet leeg gelaten worden.

en: Confirm Password
nl: Wachtwoord Bevestigen

en: Confirm Password can not be left blank.
nl: Bevestig het Wachtwoord kan niet leeg gelaten worden.

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Congratulations!
nl: Van harte gefeliciteerd!

en: Connect With Google Account
nl: Verbinding Maken Met Google Account

en: Connected with Gmail API
nl: Verbonden met Gmail API

en: Constant Contact List Not Found.
nl: Constant Contact In De Lijst Niet Gevonden.

en: Consumer Key
nl: Gebruikerssleutel

en: Consumer Key can not be left blank.
nl: Consument Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Consumer Secret
nl: Consument Geheim

en: Content Access
nl: Voor Toegang Tot Inhoud

en: Content Access Rules
nl: Inhoud Van De Regels Inzake Toegang

en: Content Cannot Be Empty.
nl: De Inhoud Mag Niet Leeg Zijn.

en: Content Font
nl: Inhoud Lettertype

en: Content Goes Here
nl: Inhoud Gaat Hier

en: Content Restriction Shortcode
nl: Inhoud Beperking Shortcode

en: Content Restriction Type
nl: De Content Type Beperking

en: Content Text
nl: Inhoud Tekst

en: Content Type
nl: De Content Type

en: Content Width
nl: Inhoud Breedte

en: Content is Restricted. Buy this post to get access to full content!
nl: De inhoud is Beperkt. Koop dit bericht om toegang te krijgen tot de volledige inhoud!

en: Content is Restricted. Buy this post to get access to full content.
nl: De inhoud is Beperkt. Koop dit bericht om toegang te krijgen tot de volledige inhoud.

en: Content to display
nl: Inhoud weer te geven

en: Content to display on false condition
nl: Inhoud weer te geven op false staat

en: Content to display on true condition
nl: Inhoud weer te geven op ware toestand

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Copy Profile Template
nl: Profiel Kopiëren Sjabloon

en: Copy Template
nl: Kopie-Sjabloon

en: Cosidering duplicate
nl: Cosidering dubbele

en: Could Not Perform The Operation, Because Coupon Code Already Exists.
nl: Kan De Bewerking Niet Uitvoeren, Omdat Coupon Code Bestaat Al.

en: Could Not Perform The Operation, Because Message With The Same Type And Subscription Plan Already Exists.
nl: Kan De Bewerking Niet Uitvoeren, Omdat Het Bericht Met Hetzelfde Type Abonnement Bestaat Al.

en: Could not save password reset key to database.
nl: Niet kunnen redden wachtwoord reset-toets op de database.

en: Couldn't login with social network
nl: Kon niet inloggen met sociale netwerk

en: Couldn't login with tumblr
nl: Kon niet inloggen met tumblr

en: Couldn't login with twitter
nl: Kon niet inloggen met twitter

en: Couldn't register you... please contact the
nl: Kan niet registreren u... neem contact op met de

en: Country
nl: Land

en: Country Name
nl: Naam Van Het Land

en: Country/Region
nl: Land/Regio

en: Countrywise Tax
nl: Countrywise Belasting

en: Coupon & Amount Section
nl: Coupon & Bedrag Sectie

en: Coupon Added Successfully.
nl: Coupon Toegevoegd.

en: Coupon Amount
nl: Coupon Bedrag

en: Coupon Applied Successfully
nl: Coupon Met Succes Toegepast

en: Coupon Button Label
nl: Coupon Label Voor De Knop

en: Coupon Code Used:
nl: Coupon Code Gebruikt:

en: Coupon Discount
nl: Coupon Korting

en: Coupon Empty
nl: Coupon Leeg

en: Coupon Expired
nl: Coupon Verlopen

en: Coupon Related Messages
nl: Coupon Gerelateerde Berichten

en: Coupon Report
nl: Coupon Rapport

en: Coupon Reports
nl: Coupon Rapporten

en: Coupon Title Text
nl: Coupon Titel Tekst

en: Coupon Updated Successfully.
nl: Coupon Met Succes Bijgewerkt.

en: Coupon code can't be changed, Because its usage has been started.
nl: Coupon code kan niet worden veranderd, Omdat het gebruik ervan is al gestart.

en: Coupon code has expired
nl: Coupon code is verlopen

en: Coupon code has expired.
nl: Coupon code is verlopen.

en: Coupon code is not valid
nl: Coupon code is niet geldig

en: Coupon code is not valid for the selected plan
nl: Coupon code is niet geldig voor de gekozen plan

en: Coupon code is not valid for the selected plan.
nl: Coupon code is niet geldig voor de geselecteerde plan.

en: Coupon code is not valid.
nl: Coupon code is niet geldig.

en: Coupon has been deleted successfully.
nl: Coupon is succesvol verwijderd.

en: Coupon has been successfully applied
nl: Coupon is al met succes toegepast

en: Coupon has been successfully applied.
nl: Coupon is al met succes toegepast.

en: Coupon(s) has been deleted successfully.
nl: Coupon(s) heeft met succes verwijderd.

en: Coupons Added Successfully.
nl: Coupons Toegevoegd.

en: Cover
nl: Dekking

en: Credit Card Declined
nl: Credit Card Geweigerd

en: Credit Card Description
nl: Creditcard Beschrijving

en: Credit Card Image
nl: Creditcard Afbeelding

en: Credit Card Label
nl: Creditcard Label

en: Credit Card Not Authorized
nl: Credit Card Is Niet Toegestaan

en: Credit Card Number
nl: Creditcard Nummer

en: Croatia
nl: Kroatië

en: Croatian
nl: Het kroatisch

en: Cron Debug Log Settings
nl: Cron Debug Log Instellingen

en: Crop
nl: Gewas

en: Cross Fade
nl: Cross-Fade

en: Currency
nl: Munt

en: Current
nl: Huidige

en: Current Membership
nl: Huidige Lidmaatschap

en: Current Membership Buttons options
nl: Huidige Lidmaatschap van de Knoppen opties

en: Current Membership Other options
nl: Huidige Lidmaatschap van de Andere opties

en: Current Password
nl: huidig ​​wachtwoord

en: Current User Information
nl: Actuele Informatie Voor De Gebruiker

en: Current password can not be left blank.
nl: Het huidige wachtwoord mag niet leeg blijven.

en: Current plan
nl: Huidige regeling

en: Current user doesn't have permission to delete users
nl: Huidige gebruiker heeft geen toestemming voor het verwijderen van gebruikers

en: Current user profile URL pattern
nl: Huidige gebruikersprofiel URL-patroon

en: Currently Logged In
nl: Momenteel Aangemeld

en: Custom
nl: Maat

en: Custom CSS
nl: Aangepaste CSS

en: Custom Color
nl: Aangepaste Kleur

en: Custom Css
nl: Aangepaste Css

en: Custom Currency
nl: Aangepaste Valuta

en: Custom Image
nl: Aangepaste Afbeelding

en: Custom Meta
nl: Aangepaste Meta

en: Custom Post is protected
nl: Custom Post is beschermd

en: Custom Post type, Taxonomy, Tag
nl: Custom Post type, Taxonomie, Tag

en: Custom Setting
nl: Aangepaste Instelling

en: Customer Email
nl: E-Mail Van Klanten

en: Customer Email:
nl: Mail Van Een Klant:

en: Customer Key
nl: Sleutel

en: Customer Key can not be left blank.
nl: Klant Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Customer Name
nl: Klant Naam

en: Customer Secret
nl: De Klant Geheim

en: Customer Secret can not be left blank.
nl: De klant Geheim kan niet leeg gelaten worden.

en: Cycle Date
nl: Cyclus Datum

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Czech Republic
nl: Tsjechische Republiek

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Danish
nl: Deens

en: Danish/Denmark
nl: Deens/Denemarken

en: Dark
nl: Donker

en: Date
nl: Datum

en: Date Can't Be Changed, Because coupon usage has been started.
nl: Datum Kan niet Worden Gewijzigd, Omdat het gebruik van kortingsbonnen is gestart.

en: Date Format
nl: Datum Formaat

en: Day
nl: Dag

en: Day(s)
nl: Dag(en)

en: Days
nl: Dagen

en: Days (since registration)
nl: Dagen (sinds registratie)

en: Days Of Subscription
nl: Dagen Abonnement

en: Deactivate
nl: Deactiveren

en: Debug Log Settings
nl: Debug Log Instellingen

en: Debug Logs
nl: Logboeken Voor Foutopsporing

en: Debug Logs cleared successfully
nl: Logboeken voor foutopsporing succesvol gewist

en: Debug Settings Saved Successfully
nl: Debug-Instellingen Opgeslagen

en: Default Access Rules for newly added Content
nl: Standaard Toegangs-Regels voor nieuw toegevoegde Content

en: Default Alternative Content
nl: Standaard Alternatieve Inhoud

en: Default Badge for All
nl: Standaard Badge voor Alle

en: Default Cover
nl: Standaard Dekking

en: Default Cover Image
nl: Standaard Cover Afbeelding

en: Default Cover Photo
nl: Standaard Cover Foto

en: Default Currency
nl: Standaard Valuta

en: Default Private Content
nl: Standaard Privé-Inhoud

en: Default Profile Template
nl: Standaard Profiel-Sjabloon

en: Default Redirect To
nl: Standaard Redirect Naar

en: Default Redirect URL
nl: Standaard Redirect URL

en: Default Redirect to above url if any of above conditions do not match.
nl: Standaard Redirect naar de bovenstaande url, indien een van de bovenstaande voorwaarden niet overeenkomen.

en: Default Redirection url is required.
nl: Standaard Omleidings-url ' s is vereist.

en: Default Restriction
nl: Standaard Beperking

en: Default Restriction Rules
nl: Standaard Beperking Regels

en: Default Rules Saved Successfully.
nl: Standaard Regels Opgeslagen.

en: Default Selected Plan
nl: Standaard Geselecteerde Plan

en: Default Set
nl: Standaard Set

en: Default Tax
nl: Standaard Btw

en: Default access rule will be applied to new
nl: Standaard toegangs regel zal worden toegepast op nieuwe

en: Default private content has been added successfully.
nl: Standaard privé-inhoud is toegevoegd.

en: Default:
nl: Standaard:

en: Default: 0
nl: Standaard: 0

en: Default: 1
nl: Standaard: 1

en: Default: 5
nl: Standaard: 5

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete Configuration
nl: Configuratie Verwijderen

en: Delete Field
nl: Veld Verwijderen

en: Delete Form
nl: Formulier Wissen

en: Delete Form Set
nl: Verwijderen Formulier

en: Delete Icon
nl: Pictogram Verwijderen

en: Delete Member(s)
nl: Verwijderen Lid / leden)

en: Delete Plan
nl: Verwijder Plan

en: Delete Plan(s)
nl: Verwijder Plan(s)

en: Delete Post
nl: Verwijderen Bericht

en: Delete Template
nl: Sjabloon Verwijderen

en: Delete Transaction(s)
nl: Verwijderen Transactie(s)

en: Delete fields of this specific form.
nl: Velden verwijderen van deze specifieke vorm.

en: Delicious
nl: Heerlijk

en: Denmark
nl: Denemarken

en: Desc. Font Size
nl: Desc. Font Grootte

en: Description
nl: Beschrijving

en: Desktop View
nl: Bureaublad Weergeven

en: Details of certain member.
nl: Details van bepaalde lidstaten.

en: Details of certain membership plan.
nl: Details van bepaalde lidmaatschap.

en: Digital Transfer
nl: Digitale Overdracht

en: Direct Scroll
nl: Directe Ga

en: Directory Reset Button
nl: Map Reset Knop

en: Directory Search Button
nl: Map Knop Zoeken

en: Directory Search Placeholder
nl: Directory Zoeken Aanduiding

en: Directory Template 1
nl: Map Sjabloon 1

en: Directory Template 2
nl: Map Template 2

en: Directory Template 3
nl: Map Template 3

en: Directory Template 4
nl: Map Sjabloon 4

en: Directory Template 5
nl: Map Sjabloon 5

en: Directory Template 6
nl: Map Template 6

en: Directory Template Name
nl: Map Template Naam

en: Disable ARMember styling on wp-login page
nl: Uitschakelen ARMember styling op wp-login pagina

en: Disable feeds access to everyone
nl: Uitschakelen feeds toegang voor iedereen

en: Discount
nl: Korting

en: Display Admin Email
nl: Display Admin E-Mail

en: Display Administrator Users
nl: Display Beheerder Gebruikers

en: Display Blogname
nl: Display Blognaam

en: Display Cancel Subscription Button
nl: Display Knop Abonnement Annuleren

en: Display Content Based On
nl: Weergave Van Inhoud Gebaseerd Op

en: Display Coupon Amount
nl: Display Coupon Bedrag

en: Display Coupon Discount
nl: Display Coupon Korting

en: Display Currently logged in user's profile.
nl: Display Momenteel vastgelegd in het profiel van de gebruiker.

en: Display Email Address
nl: Display E-Mail Adres

en: Display Final Payable Amount
nl: Display Uiteindelijke Te Betalen Bedrag

en: Display Forgot Password Link
nl: Display Wachtwoord Vergeten Link

en: Display Information Based On
nl: Informatie Weergeven Op Basis Van

en: Display Invoice ID
nl: Display Factuur-ID

en: Display Joining Date
nl: Display Toetreding Tot Datum

en: Display Logout button/link.
nl: Display Logout-knop/link.

en: Display Member Badges
nl: Display Lid Badges

en: Display Member Badges?
nl: Display Lid Badges?

en: Display Member Fields
nl: Display Lid Velden

en: Display Member Form
nl: Display Lid Vorm

en: Display Members Fields
nl: Display Leden Velden

en: Display Membership Plan Name
nl: Display Lidmaatschap Naam

en: Display Message
nl: Display

en: Display Name
nl: Display Naam

en: Display NetworkName
nl: Display Netwerknaam

en: Display Payer Email
nl: Display Betaler E-Mail

en: Display Payment Currency
nl: Display Betaling Munt

en: Display Payment Date
nl: Weergave Datum Van Betaling

en: Display Payment Type
nl: Display Type Betaling

en: Display Plan Amount
nl: Display Plan Bedrag

en: Display Plan Amount without Tax Amount
nl: Display Plan Bedrag zonder Btw-Bedrag

en: Display Plan Description
nl: Display Plan Beschrijving

en: Display Plan End Date
nl: Display Plan Eind Datum

en: Display Plan Expire Date
nl: Display Plan Verlopen Datum

en: Display Plan Information of currently logged in user.
nl: Display Plan Informatie van de gebruiker die momenteel is aangemeld.

en: Display Plan Name
nl: Display Naam Plan

en: Display Plan Start Date
nl: Display Plan Startdatum

en: Display Plan Trial Amount
nl: Display Plan Proef Bedrag

en: Display Private content only to selected users.
nl: Display Privé-inhoud alleen voor geselecteerde gebruikers.

en: Display Profile Name
nl: Display Profiel Naam

en: Display Recently Registerd  Members
nl: Display Onlangs Geregistreerde Leden

en: Display Registration Link
nl: Display Registratie Link

en: Display Renew Subscription Button
nl: Display Abonnement Verlengen Knop

en: Display Search Box
nl: Display Zoekvak

en: Display Sorting Options
nl: Weergave-Opties Voor Het Sorteren Van

en: Display Strength Meter?
nl: Weergeven Meter Van Kracht?

en: Display Subscription Amount
nl: Display Bedrag

en: Display Subscription Expire Date
nl: Display Abonnement Verlopen Datum

en: Display Subscription ID
nl: Display Abonnement-ID

en: Display Subscription Name
nl: Display Abonnement Op Naam

en: Display Subscription Next Due Date
nl: Display Abonnement Volgende Vervaldag

en: Display Tax Amount
nl: Weergeven Btw-Bedrag

en: Display Tax Percentage
nl: Display Belasting Percentage

en: Display Transaction ID
nl: Display Transactie ID

en: Display Trial Amount
nl: Display Proef Bedrag

en: Display Trial Period
nl: Display Proefperiode

en: Display Type
nl: Type Beeldscherm

en: Display Update Card Subscription Button?
nl: Display Update Kaart Knop Abonnement?

en: Display User Displayname
nl: Display Gebruiker Displayname

en: Display User Firstname
nl: Display Voornaam Gebruiker

en: Display User ID
nl: Toon de Gebruikers-ID

en: Display User Info
nl: Toon De Gebruikers-Info

en: Display User Lastname
nl: Display Achternaam Gebruiker

en: Display User Nickname
nl: Display Gebruiker Bijnaam

en: Display User Profile Link
nl: Toon De Gebruikers-Profiel Link

en: Display User badges
nl: Display Gebruiker badges

en: Display Username
nl: Gebruikersnaam

en: Display View Invoice Button
nl: Weergave Van Het Factuur-Knop

en: Display actual error returned from payment gateway
nl: Beeldscherm de werkelijke fout geretourneerd door de payment gateway

en: Display alternative content to the member who has not buy this post. If this disable then default content will be displayed from ARMember -> General Settings -> Paid Post Settings page.
nl: Geef alternatieve inhoud weer aan het lid dat dit bericht niet heeft gekocht. Als dit wordt uitgeschakeld, wordt de standaardinhoud weergegeven via de pagina ARMember -> Algemene instellingen -> Instellingen voor betaalde berichten.

en: Display current membership plan for logged in users if they purchased.
nl: Weergave huidige lidmaatschap voor gebruikers die ingelogd zijn als ze gekocht.

en: Display currently logged in Member profile
nl: Weergeven die momenteel is aangemeld Lid profiel

en: Display currently logged in User Information
nl: Display Gebruiker die momenteel is aangemeld Informatie

en: Display message after form submit
nl: Displaymelding na het formulier indienen

en: Display remaining login attempts warning message.
nl: Weergave resterende login pogingen waarschuwing.

en: Display to All
nl: Display voor Alle

en: Display view profile link
nl: Weergave van het profiel link

en: Displays blog URL
nl: Geeft blog-URL

en: Displays blog WP-admin URL
nl: Geeft blog WP-admin URL

en: Displays blog name
nl: Geeft de naam van het blog

en: Displays tax amount
nl: Geeft btw-bedrag

en: Displays tax percentage
nl: Toont belasting percentage

en: Displays the ARM login page
nl: Toont de ARM login pagina

en: Displays the E-mail address of user
nl: Geeft het E-mail adres van de gebruiker

en: Displays the Final Payable Amount of user
nl: Geeft het Uiteindelijke te Betalen Bedrag van gebruiker

en: Displays the Reset Password Link for user
nl: Geeft het opnieuw instellen van het Wachtwoord voor de gebruiker

en: Displays the User ID of user
nl: Geeft de Gebruikers-ID van de gebruiker

en: Displays the User Profile address
nl: Geeft de Gebruiker Profiel adres

en: Displays the Username of user
nl: Geeft de Gebruikersnaam van de gebruiker

en: Displays the admin email that users can contact you at. You can configure it under Mail settings.
nl: Laat de admin e-mail die gebruikers kunnen contact met u op. U kunt configureren in het geval van Mail-instellingen.

en: Displays the payment date of user
nl: Toont de datum van betaling van de gebruiker

en: Displays the payment gateway of user
nl: Geeft de payment gateway van de gebruiker

en: Displays the payment transaction Id of user
nl: Geeft de betalingstransactie Id van de gebruiker

en: Displays the payment type of user
nl: Geeft het type betaling van de gebruiker

en: Displays the plan amount of user
nl: Geeft het plan bedrag van gebruiker

en: Displays the plan description of user
nl: Geeft het plan een beschrijving van de gebruiker

en: Displays the plan discount of user
nl: Geeft het plan een korting van gebruiker

en: Displays the plan name of user
nl: Geeft de naam van het abonnement van de gebruiker

en: Displays the trial amount of plan
nl: Geeft het proces bedrag van plan

en: Displays the used coupon code by user
nl: Geeft de gebruikte coupon code door de gebruiker

en: Displays the user display name or public name
nl: Geeft de gebruiker weer te geven naam of naam

en: Displays the user first name
nl: Geeft de gebruiker voornaam

en: Displays the user last name
nl: Geeft de gebruiker achternaam

en: Divi Builder Integration
nl: Divi Builder-integratie

en: Divider
nl: Het tussenschot

en: Do Not change permalink structure to default in order to work this option. if you set permalink structure to default, You will need to DELETE or comment (//) line which start with
nl: Niet veranderen permalink structuur te standaard om te werken met deze optie. als u permalink structuur op de standaardinstelling, moet U het VERWIJDEREN of een comment (//) lijn die start met

en: Do not allow pending payment (Bank Transfer)
nl: Niet toegestaan in afwachting van de betaling (Overboeking)

en: Do not allow user to submit transaction data more than on time
nl: Niet toestaan dat gebruiker in te dienen transactie gegevens meer dan op tijd

en: Do not cancel subscription until plan expired
nl: Geen abonnement annuleren tot plan verlopen

en: Do not refresh/leave this page until plugin updated successfully.
nl: Niet vernieuwen/deze pagina verlaten totdat plugin bijgewerkt.

en: Do not show again.
nl: Niet opnieuw weergeven.

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Domain Name
nl: Domeinnaam

en: Dominican Republic
nl: Dominicaanse Republiek

en: Done
nl: Gedaan

en: Downgrade Plan
nl: Downgraden Plan

en: Downgrade to other plan after current plan expiration ( After End Of Term)
nl: Downgraden naar andere plan na plan verlopen ( Na het Einde Van de Termijn)

en: Download
nl: Downloaden

en: Download Log
nl: Download Aanmelden

en: Drip Content
nl: Drip Inhoud

en: Dripped Content Sync Successfully
nl: Droop Inhoud Synchroniseren Met Succes

en: Drop Fields Here.
nl: Drop Velden Hier.

en: Drop file here or click to select
nl: Drop bestand hier in of klik om te selecteren

en: Drop file here or click to select.
nl: Drop bestand hier in of klik om te selecteren.

en: Duplicate Form
nl: Dubbele Formulier

en: Duplicate Rule Found.
nl: Dubbele Regel Gevonden.

en: Duplicate Rules cannot be added.
nl: Dubbele Regels kan niet worden toegevoegd.

en: Duration
nl: Duur

en: Duration Type
nl: Duur Type

en: Dutch
nl: Nederlandse

en: Dutch/Netherlands
nl: Nederlands/Nederland

en: ERROR
nl: FOUT

en: EXPERIMENTAL
nl: EXPERIMENTELE

en: East Timor
nl: Oost-Timor

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Achievement
nl: Bewerken Prestatie

en: Edit Badge
nl: Wijzig Badge

en: Edit Card Options
nl: Bewerken-Kaart Opties

en: Edit Coupon
nl: Bewerken Coupon

en: Edit Drip Rule
nl: Bewerken Drip Regel

en: Edit Email Template
nl: E-Mail Template Bewerken

en: Edit Field Label
nl: Edit-Field-Label

en: Edit Field Options
nl: Edit Veld Opties

en: Edit Form
nl: Formulier Bewerken

en: Edit Member
nl: Bewerken Lid

en: Edit Membership Plan
nl: Bewerken Lidmaatschap

en: Edit Message
nl: Bericht Bewerken

en: Edit Paid Post
nl: Bewerken Betaalde Post

en: Edit Paid Posts
nl: Bewerken Betaalde Posts

en: Edit Plan
nl: Plan Bewerken

en: Edit Plan + Signup Page
nl: Bewerken Plan + Signup Pagina

en: Edit Private Content
nl: Bewerken Privé-Inhoud

en: Edit Profile
nl: Profiel Bewerken

en: Edit Profile Template
nl: Profiel Bewerken-Sjabloon

en: Edit Profile page
nl: Pagina Profiel bewerken

en: Edit Rule
nl: Regel Bewerken

en: Edit Template Options
nl: Sjabloon Bewerken Opties

en: Edit Userwise Private Content
nl: Bewerken Userwise Privé-Inhoud

en: Effect Color
nl: Effect Kleur

en: Effective from
nl: Vanaf

en: Egypt
nl: Egypte

en: Email
nl: E-mail

en: Email Address
nl: E-Mail Adres

en: Email Address can not be left blank.
nl: E-mail Adres kan niet leeg gelaten worden.

en: Email Address should not contain bad words.
nl: E-mail Adres mag geen scheldwoorden bevatten.

en: Email Debug Log Settings
nl: E-Mail Debug Log Instellingen

en: Email Notification
nl: Een E-Mail Notificatie

en: Email Notifications
nl: E-Mail Notificaties

en: Email Subject Required.
nl: E-Mail Onderwerp Vereist.

en: Email Template Updated Successfully.
nl: E-Mail Sjabloon Met Succes Bijgewerkt.

en: Email could not be sent, please contact the site admin.
nl: E-mail kan niet worden verzonden, neem dan contact op met de site beheerder.

en: Email should not contain bad words.
nl: E-mail mag niet bevatten slechte woorden.

en: Email verified approve
nl: E-mail gecontroleerd goedkeuren

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable / Disable Private Content
nl: Inschakelen / Uitschakelen Van De Privé-Inhoud

en: Enable Bank Transfer Payment
nl: Inschakelen Bank Transfer Betaling

en: Enable Confirm Email Address
nl: Inschakelen E-Mailadres Bevestigen

en: Enable Confirm Password
nl: Inschakelen Wachtwoord Bevestigen

en: Enable Content Restriction
nl: Inhoud Inschakelen Beperking

en: Enable Cron Debug Logs
nl: Het Inschakelen Van Cron-Logboeken Voor Foutopsporing

en: Enable Email Debug Logs
nl: Het Inschakelen Van E-Mail Logboeken Voor Foutopsporing

en: Enable Expiration
nl: Inschakelen Verlopen

en: Enable Fancy URL for Paid Post
nl: Het inschakelen van Fancy URL voor Betaald Post

en: Enable General Options
nl: Inschakelen In Algemene Opties

en: Enable Google Recaptcha
nl: Schakel Google Recaptcha

en: Enable Google reCAPTCHA
nl: Schakel Google reCAPTCHA

en: Enable Hidden Fields
nl: Het Inschakelen Van Verborgen Velden

en: Enable Invoice Prefix/Suffix ?
nl: Inschakelen Factuur Voorvoegsel/Achtervoegsel ?

en: Enable Login attempts Security
nl: Inschakelen Login pogingen Beveiliging

en: Enable One Click Sign Up
nl: Schakel Een Klik Op Aanmelden

en: Enable Opt-ins Debug Logs
nl: Het inschakelen van Opt-ins Logboeken voor Foutopsporing

en: Enable PayPal Payment
nl: Het Inschakelen Van Een PayPal

en: Enable Restriction access
nl: Inschakelen van de Beperking van de toegang

en: Enable Social Login
nl: Het Inschakelen Van Social Login

en: Enable Stripe Payment
nl: Inschakelen Van De Streep Betaling

en: Enable Strong Password
nl: Het Inschakelen Van Een Sterk Wachtwoord

en: Enable Upgrade / Downgrade Action
nl: Inschakelen Upgrade / Downgrade Actie

en: Enable coupon with payment
nl: Inschakelen coupon betaling

en: Enable double opt-in
nl: Het inschakelen van een dubbele opt-in

en: Enable facility to send Invoice and apply Sales Tax on membership plans.
nl: Inschakelen faciliteit te verzenden Factuur en betaling omzetbelasting over het lidmaatschap van de plannen.

en: Enable login security option for failed login attempts.
nl: Inschakelen login beveiliging optie voor mislukte aanmeldingspogingen.

en: Enable tax module on plan purchase
nl: Het inschakelen van de fiscale module op plan koop

en: Enable this option to apply access or restriction.
nl: Schakel deze optie in om toegang of beperking toe te passen.

en: Enable this option to apply access or restriction..
nl: Schakel deze optie in om toegang of beperking toe te passen.

en: End Date
nl: Eind Datum

en: End Of Term Action
nl: Einde Van De Termijn Actie

en: English
nl: Engels

en: English ( en )
nl: Nederlands ( nl )

en: English (UK)
nl: Engels (verenigd koninkrijk)

en: English (US)
nl: Engels (VS)

en: English/Australia
nl: Engels/Australië

en: English/UK
nl: Engels/verenigd koninkrijk

en: English/United Kingdom
nl: Engels/Verenigd Koninkrijk

en: English/United States
nl: Engels/Verenigde Staten

en: English/United States ( en_US )
nl: Engels/Verenigde Staten ( nl_nl )

en: English/Western
nl: Engels/Western

en: Enter API Password
nl: Voer API Wachtwoord

en: Enter API Signature
nl: Voer API-Handtekening

en: Enter API Username
nl: Voer API Gebruikersnaam

en: Enter Alternative Content
nl: Voer Alternatieve Inhoud

en: Enter Authorization Code
nl: Voer De Autorisatiecode

en: Enter Coupon Code
nl: Voer Couponcode

en: Enter Invoice Prefix
nl: Voer De Factuur-Voorvoegsel

en: Enter Invoice Suffix
nl: Voer De Factuur-Achtervoegsel

en: Enter Merchant Email Address
nl: Voer Merchant E-Mail Adres

en: Enter Minimum Invoice Digit(s)
nl: Voer Minimaal Factuur Cijfer(s)

en: Enter Stripe Publishable Key
nl: Voer Streep Kan Worden Gepubliceerd Toets

en: Enter Stripe Secret Key
nl: Voer Streep Geheime Sleutel

en: Enter URL with http:// or https://.
nl: Voer de URL in met http:// of https://.

en: Enter User Id
nl: Voer De Gebruikers-Id

en: Enter Usermeta Name
nl: Voer Usermeta Naam

en: Enter a username or e-mail address.
nl: Voer een gebruikersnaam of e-mailadres.

en: Enter card height, for example : %s. %sRecommended height : %s.
nl: Voer de kaart in de hoogte, bijvoorbeeld : %s. %sRecommended hoogte : %s.

en: Enter card width, for example : %s. %sRecommended width : %s.
nl: Voer kaart breedte, bijvoorbeeld : %s. %sRecommended breedte : %s.

en: Enter content here for non dripped members
nl: Die inhoud hier voor niet droop leden

en: Enter content here which will be dripped
nl: Geef de inhoud die hier zal worden gedruppeld

en: Enter content here which will be restricted
nl: Geef de inhoud die hier zal worden beperkt

en: Enter content which will be dripped
nl: Geef de inhoud die zal worden gedruppeld

en: Enter number of Coupon(s) to Generate
nl: Voer het nummer van de Coupon(s) te Genereren

en: Enter plan amount
nl: Geef plan bedrag

en: Enter plan name
nl: Voer de naam plan

en: Entered URLs will be blocked for all users and visitors except administrator.
nl: De ingevoerde Url ' s worden geblokkeerd voor alle gebruikers en bezoekers met uitzondering van de beheerder.

en: Equatorial Guinea
nl: Equatoriaal-Guinea

en: Error
nl: Fout

en: Error Adding Coupons, Please Again Try Again.
nl: Fout Bij Het Toevoegen Van Coupons, Probeer Opnieuw Probeer Het Opnieuw.

en: Error Adding Message, Please Try Again.
nl: Fout Bij Het Toevoegen Van Het Bericht, Probeer Het Opnieuw.

en: Error Code
nl: Fout Code

en: Error Field Border
nl: Fout Veld Grens

en: Error Updating Coupons, Please Again Try Again.
nl: Fout Bij Het Bijwerken Van Coupons, Probeer Opnieuw Probeer Het Opnieuw.

en: Error While Adding Achievement, Please Try Again.
nl: Fout Tijdens Het Toevoegen Van Prestatie, Gelieve Opnieuw Te Proberen.

en: Error during file upload
nl: Fout tijdens het uploaden van bestanden

en: Error during file upload.
nl: Fout tijdens het uploaden van bestanden.

en: Error during user import.
nl: Fout tijdens importeren gebruiker.

en: Error in cancel subscription from 2Checkout.
nl: Fout in abonnement annuleren van 2Checkout.

en: Error in cancel subscription from Authorize.net.
nl: Fout in abonnement annuleren van Authorize.net.

en: Error in cancel subscription from Paypal.
nl: Fout in abonnement annuleren van Paypal.

en: Error in cancel subscription from Stripe.
nl: Fout in abonnement annuleren van de Streep.

en: Error in subscription cancel from Payment Gateway:
nl: Fout in het abonnement annuleren van de Betaling Gateway:

en: Error while creating user.
nl: Fout bij het aanmaken van de gebruiker.

en: Esperanto
nl: Het Esperanto

en: Estonia
nl: Estland

en: Estonian
nl: Estlandse

en: Ethiopia
nl: Ethiopië

en: Every
nl: Elke

en: Everyone
nl: Iedereen

en: Exclude pages for restriction
nl: Pagina ' s uitsluiten voor beperking

en: Exclude role for restriction
nl: Uitsluiten rol voor beperking

en: Existing
nl: Bestaande

en: Expiration Month
nl: Vervalmaand

en: Expiration Year
nl: Verval Jaar

en: Expire Date
nl: Verlopen Datum

en: Expire Month Description
nl: Vervallen Maand Beschrijving

en: Expire Month Label
nl: Vervallen Maand Label

en: Expire Subscription
nl: Vervallen Abonnement

en: Expire Year Description
nl: Verlopen Jaar Beschrijving

en: Expire Year Label
nl: Verlopen Jaar Label

en: Expire date can not be earlier than current date.
nl: Verlopen datum kan niet vroeger zijn dan de huidige datum.

en: Expire date can not be earlier than start date
nl: Verlopen datum kan niet vroeger worden gesteld dan op start datum

en: Expire date can not be earlier than start date.
nl: Verlopen datum kan niet vroeger worden gesteld dan op te starten datum.

en: Expire/Next Renewal
nl: Vervallen/Volgende Vernieuwing

en: Expired
nl: Verlopen

en: Expires On
nl: Verloopt Op

en: Expiry Date
nl: De Vervaldatum

en: Expiry date updated successfully.
nl: De vervaldatum bijgewerkt.

en: Expiry month should not be blank.
nl: Verstrijken maand mag niet leeg zijn.

en: Expiry year should not be blank.
nl: Aflopen jaar mag niet leeg zijn.

en: Explore ARMember
nl: Verkennen ARMember

en: Explore Features
nl: Functies Ontdekken

en: Export To CSV
nl: Exporteren Naar CSV

en: Export to CSV
nl: Exporteren naar CSV

en: Extend Days
nl: Verlengen Dagen

en: External
nl: Externe

en: External popup window
nl: Externe pop-up venster

en: Facebook Icon
nl: Facebook-Pictogram

en: Fail Login Attempt History
nl: Login Mislukt Poging Geschiedenis

en: Failed
nl: Mislukt

en: Failed Attempt Date
nl: Mislukte Poging Datum

en: Failed Login Attempt Login History
nl: Mislukte Poging Login Geschiedenis

en: Failed Login Attempts History
nl: Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: Failed Login IP
nl: Login mislukt IP

en: Failed Payment
nl: Mislukte Betaling

en: Failed Payment(Suspended)
nl: Mislukte Betaling(Geschorst)

en: Failed login attempt history will automatically be cleared which is older than 30 days.
nl: Mislukte poging de geschiedenis zal automatisch worden gewist die ouder is dan 30 dagen.

en: Failed refund to a member
nl: Mislukt terugbetaling van een lid

en: Faroese
nl: Faeröers

en: Farsi/Persian
nl: Farsi/Perzisch

en: Features Settings Updated Successfully.
nl: Functies Instellingen Bijgewerkt.

en: Features Settings Updated Successfully....
nl: Functies Instellingen Bijgewerkt....

en: Field
nl: Veld

en: Field Alignment
nl: Gebied Van De Aanpassing

en: Field Background
nl: Veld Achtergrond

en: Field Border
nl: Veld Grens

en: Field Focus
nl: Focus Gebied

en: Field Font
nl: Veld Lettertype

en: Field Height
nl: Veld Hoogte

en: Field Key
nl: Veld-Toets

en: Field Label
nl: Field-Label

en: Field Metakeys
nl: Veld Metakeys

en: Field Name
nl: Veld Naam

en: Field Options
nl: Veld Opties

en: Field Spacing
nl: Tussenruimte

en: Field Type
nl: Veld Type

en: Field Width
nl: Breedte Van Het Veld

en: Fields
nl: Velden

en: Fields those which are used somewhere else, will not be deleted.
nl: Velden die worden gebruikt ergens anders, zullen niet worden verwijderd.

en: Fields to be included in payment form
nl: Velden die moeten worden opgenomen in de betaling formulier

en: File Size Limit
nl: Bestandsgrootte Limiet

en: File Upload
nl: Bestand Uploaden

en: File is not allowed larger than {SIZE}.
nl: Bestand mag niet groter zijn dan {SIZE}.

en: File size not allowed
nl: Bestand grootte niet toegestaan

en: File type is not allowed.
nl: Bestandstype is niet toegestaan.

en: Filter Options
nl: Filter Opties

en: Finnish
nl: Finse

en: First Name
nl: Voornaam

en: First Name can not be left blank.
nl: Eerste Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: First Time Logged In
nl: Eerst Ingelogd

en: Firstname Lastname
nl: Voornaam Achternaam

en: Fix Expiration Date
nl: Fix Vervaldatum

en: Fixed
nl: Vaste

en: Fixed Duration
nl: Vaste Looptijd

en: Fixed Redirection
nl: Vaste Omleiding

en: Flat
nl: Plat

en: Font Awesome Icons
nl: Font Awesome Pictogrammen

en: Font Color
nl: Kleur Van Het Lettertype

en: Font Settings
nl: Lettertype-Instellingen

en: Font Size
nl: Font Grootte

en: Font Style
nl: Lettertype

en: For Lifetime
nl: Voor De Levensduur Van Het

en: For Recurring Plan Apply to Entire Duration
nl: Voor Terugkerende Plan van Toepassing zijn voor de Gehele Duur

en: For Restricted drip content
nl: Voor Beperkt drip inhoud

en: For any other country which is not in above list.
nl: Voor elk ander land dat niet in bovenstaande lijst.

en: For logged in users
nl: Voor gebruikers die ingelogd zijn

en: For non logged in users
nl: Voor niet ingelogde gebruikers

en: Forgot / Register Link
nl: Vergeten / Link Registreren

en: Forgot Password
nl: Wachtwoord Vergeten?

en: Forgot Password Link Label
nl: Wachtwoord Vergeten Link Label

en: Forgot Password Link Margin
nl: Wachtwoord Vergeten Link Marge

en: Forgot Password Messages
nl: Wachtwoord Vergeten Berichten

en: Forgot Password page
nl: Wachtwoord vergeten pagina

en: Form
nl: Formulier

en: Form Background
nl: Formulier Achtergrond

en: Form Border
nl: Vorm Grens

en: Form Description
nl: Beschrijving

en: Form Fields
nl: Formulier Velden

en: Form ID
nl: Vorm ID

en: Form Name
nl: Naam Van Het Formulier

en: Form Options
nl: Formulier Opties

en: Form Padding
nl: Vorm Padding

en: Form Position
nl: Formulier Positie

en: Form Section
nl: Vorm Sectie

en: Form Set Deleted Successfully.
nl: Formulier Is Succesvol Verwijderd.

en: Form Settings Saved Successfully.
nl: Vorm-Instellingen Opgeslagen.

en: Form Style
nl: Formulier Stijl

en: Form Title
nl: Formulier Titel

en: Form Title Settings
nl: Formulier Titel Instellingen

en: Form Type
nl: Formulier-Type

en: Form Width
nl: Vorm Breedte

en: Form deleted Successfully.
nl: Formulier is Succesvol verwijderd.

en: Form deleted successfully.
nl: Formulier is succesvol verwijderd.

en: Form has been successfully submitted.
nl: Formulier is succesvol ingediend.

en: Form name can not be left blank.
nl: Formulier naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Form will be skipped automatically when user is logged in.
nl: Het formulier wordt automatisch overgeslagen wanneer de gebruiker is ingelogd.

en: Form wise redirection
nl: Vorm verstandig omleiding

en: Forms
nl: Vormen

en: France
nl: Frankrijk

en: Free
nl: Gratis

en: Free Membership
nl: Gratis Lidmaatschap

en: Free Plan
nl: Gratis Plan

en: Free Post
nl: Gratis Post

en: French
nl: Frans

en: French (Canadian)
nl: Frans (Canadees)

en: French Guiana
nl: Frans-Guyana

en: French Polynesia
nl: Frans-Polynesië

en: French/Angola
nl: Frans/Angola

en: French/France
nl: Frans/Frankrijk

en: French/Swiss
nl: Frans/Zwitserse

en: Friendship request
nl: Vriendschap verzoek

en: From
nl: Van

en: From Date
nl: Van Datum

en: From Transaction Day
nl: Van Transactie Dag

en: Full
nl: Volledig

en: Fusion Builder Integration
nl: Fusion Builder-integratie

en: Future Membership
nl: Toekomstig Lidmaatschap

en: Gender
nl: Geslacht

en: General Options
nl: Algemene Opties

en: General Restriction Options
nl: Algemene Opties

en: General Settings
nl: Algemene Instellingen

en: Generate
nl: Genereren

en: Generate Coupon Code.
nl: Het Genereren Van Coupon Code.

en: Georgia
nl: Georgië

en: German
nl: Duits

en: German (Autstria)
nl: Duits (Autstria)

en: German (Switzerland)
nl: Duits (Zwitserland)

en: German/Germany
nl: Duits/Duitsland

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get 24x7 Support
nl: Krijgen 24x7 Ondersteuning

en: Get Authorization Code
nl: Voor Autorisatiecode

en: Get Response
nl: Reactie

en: Get Social Avatar
nl: Sociale Avatar

en: Get list of all membership plans.
nl: Lijst van alle lidmaatschap plannen.

en: Get list of member's paid posts based on the ID.
nl: Lijst van de betaalde berichten gebaseerd op de ID.

en: Get list of member's plans based on the ID.
nl: Lijst van de plannen op basis van de ID.

en: Get list of membership plans ID, Name, and Description.
nl: Lijst van lidmaatschap plannen ID, de Naam en Beschrijving.

en: Get member details based on the ID.
nl: Voor de details op basis van de ID.

en: Get member's membership plan payment transactions based on the ID.
nl: Voor lidmaatschap van plan betalingstransacties die zijn gebaseerd op de ID.

en: Get member's paid post payment transactions based on the ID.
nl: Krijg lid betaalde post betalingstransacties die zijn gebaseerd op de ID.

en: Get membership plan details based on the plan ID.
nl: Voor lidmaatschap gegevens zijn gebaseerd op de plan-ID.

en: Get social avatar while authenticate with social connect buttons
nl: Sociale avatar terwijl verifiëren met sociale sluit knoppen

en: GetResponse Contact List Not Found.
nl: GetResponse Lijst Niet Gevonden.

en: Getting Started
nl: Aan De Slag

en: Getting Started With Setup
nl: Aan De Slag Met De Installatie

en: Gift
nl: Cadeau

en: Give access to
nl: Toegang geven tot

en: Give this badge to plans
nl: Geef deze badge te plannen

en: Give this badge to roles
nl: Geef deze badge te rollen

en: Global Settings Saved Successfully.
nl: Globale Instellingen Opgeslagen.

en: Gmail Test Email cannot sent successfully
nl: Gmail Test-e-Mail niet verzonden

en: Gmail token is expired. Please Authenticate again.
nl: Gmail-token is verlopen. Gelieve te Verifiëren.

en: Go
nl: Ga

en: Go back to home page
nl: Ga terug naar home pagina

en: Go to ARMember
nl: Ga naar ARMember

en: Go to the General Settings menu from the admin interface. Here you will get number of tabs such as General, Payment Gateways, Page Setup etc..
nl: Ga naar de Algemene Instellingen menu van de admin interface. Hier krijgt u aantal tabbladen, zoals het Algemeen, Betaling Gateways, Pagina-instelling, etc..

en: Good Text
nl: Goede Tekst

en: Google Icon
nl: Google-Icoon

en: Google Secret
nl: Google Geheim

en: Google SignIn
nl: Google Aanmelden

en: Google reCAPTCHA Configuration
nl: Google reCAPTCHA Configuratie

en: Google reCAPTCHA Invalid or Expired. Please reload page and try again.
nl: Google reCAPTCHA Ongeldig of Verlopen. Herlaad de pagina en probeer het opnieuw.

en: Grace End Date
nl: Genade Eind Datum

en: Grace Expiration
nl: Genade Verlopen

en: Grace Period End of Term
nl: Genade het Einde van de Periode van het mandaat

en: Grace Period Failed Payment
nl: De Aflossingsvrije Periode Is Mislukt Betaling

en: Greece
nl: Griekenland

en: Greek
nl: Grieks

en: Greenland
nl: Groenland

en: Group Name
nl: Naam Groep

en: Group creation
nl: Groep aanmaken

en: Growth Plugins
nl: De Groei Van Plugins

en: Guest page
nl: Gast pagina

en: Guinea
nl: - Guinea

en: Guinea-Bissau
nl: Guinee-Bissau

en: Gutenberg Block Integration
nl: Gutenberg-blokintegratie

en: Haiti
nl: Haïti

en: Have a coupon code?
nl: Een coupon code?

en: Having
nl: Het hebben van

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew/Israel
nl: Hebreeuws/Israël

en: Height
nl: Hoogte

en: Help Tutorial
nl: Help

en: Help us improve ARMember by sending anonymous usage stats
nl: Help ons te verbeteren ARMember door het sturen van anonieme statistieken

en: Here you can set template of invoice that will be downloaded by users
nl: Hier kunt u het sjabloon van de factuur die door gebruikers worden gedownload

en: Here you will get all different types of Free/Paid membership plans with various general options and Subscription Types & Amount related options.
nl: Hier krijgt u alle verschillende soorten Gratis/Betaald lidmaatschap plannen met verschillende algemene opties en Abonnement Soorten & Bedrag gerelateerde opties.

en: Hidden Field
nl: Verborgen Veld

en: Hidden Field Area
nl: Verborgen Veld

en: Hidden Fields
nl: Verborgen Velden

en: Hidden Value
nl: Verborgen Waarde

en: Hide
nl: Verbergen

en: Hide / Show Menu Item
nl: Verbergen / Weergeven Het Menu-Item

en: Hide After
nl: Verbergen Na

en: Hide Current Plans
nl: Verberg De Huidige Plannen

en: Hide Empty Fields
nl: Verberg Lege Velden

en: Hide Empty Profile Fields
nl: Verberg Lege Velden Profiel

en: Hide First Name field
nl: Verbergen veld voornaam

en: Hide Label
nl: Verbergen Label

en: Hide Last Name field
nl: Verbergen veld achternaam

en: Hide Plan Selection Area
nl: Verbergen Plan Selectiegebied

en: Hide Settings & Styles
nl: Instellingen Verbergen & Stijlen

en: Hide Setup Title
nl: Verbergen Setup Titel

en: Hide Title
nl: Verberg Titel

en: Hide after
nl: Verbergen na

en: Hide content only for
nl: Verberg de inhoud alleen voor

en: Hide empty fields
nl: Verberg lege velden

en: Hide empty profile fields
nl: Verberg lege velden profiel

en: Hide plans which are already owned by user
nl: Verberg de plannen die reeds in eigendom van de gebruiker

en: Hide username field and assign username with email
nl: Verbergen veld gebruikersnaam en toewijzen gebruikersnaam met e-mail

en: Home Page
nl: Home Pagina

en: Horizontal
nl: Horizontale

en: Hour
nl: Uur

en: Hourly
nl: Per uur

en: Hours
nl: Uur

en: Hover Background
nl: Zwevende Achtergrond

en: Hover Background 2
nl: Zwevende Achtergrond 2

en: Hover Font
nl: Beweeg Lettertype

en: How to sync with
nl: Hoe om te synchroniseren met

en: How user will get this badge?
nl: Hoe krijgt de gebruiker deze badge?

en: How you want to include this form into page?
nl: Hoe wilt u om dit formulier in pagina?

en: How you want to pay?
nl: Hoe wilt u betalen?

en: Html Area
nl: Html-Omgeving

en: Html Text
nl: Html-Tekst

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Hungary
nl: Hongarije

en: Hurray!! Everything is ready to create your first membership site
nl: Hoera!! Alles is gereed voor het maken van uw eerste lidmaatschap site

en: I agree
nl: Ik ga akkoord

en: IF Conditions
nl: ALS de Omstandigheden

en: Iceland
nl: Ijsland

en: Icelandic
nl: Ijslands

en: Icon Color
nl: Pictogram Kleur

en: If "Restriction Type" set to "Show" then, the selected Membership Plan(s) will display the content if the condition is true, and if set "Hide" then content will be hidden for the selected "Membership Plan(s)" setting.
nl: Als "Restrictietype" is ingesteld op "Tonen", wordt de inhoud van de geselecteerde lidmaatschapsplannen weergegeven als aan de voorwaarde wordt voldaan. Als u "Verbergen" instelt, wordt de inhoud verborgen voor de geselecteerde \ Instelling \"Lidmaatschapsplan(nen)".

en: If Author have no any post than user will be redirect to ARMember Profile Page
nl: Als Auteur heb geen om het even welke post dan zal gebruiker omleiden naar ARMember Profiel Pagina

en: If Default Restriction is ON then ONLY below selected plan members can access this page.
nl: Als Standaard Beperking OP dan ALLEEN de hieronder geselecteerde deelnemers kunnen toegang krijgen tot deze pagina.

en: If Profile Form is
nl: Als Profiel Formulier is

en: If Profile form is
nl: Als Profiel formulier is

en: If SignUp Form is
nl: Als het aanmeldingsformulier is

en: If SignUp form is
nl: Als het aanmeldingsformulier is

en: If User %sIn%s Trial Period
nl: Als gebruiker %sIn%s Proefperiode

en: If User %sNot In%s Trial Period
nl: Als Gebruiker %sNiet in%s Proefperiode

en: If User Has
nl: Als Gebruiker

en: If User ID is empty then by default current logged in user's badges will be displayed.
nl: Indien Gebruiker-ID is leeg, dan wordt standaard de huidige ingelogde gebruiker badges zal worden weergegeven.

en: If User In Trial
nl: Als De Gebruiker Op Proef

en: If User In Trial Period
nl: Als De Gebruiker In Proefperiode

en: If User Not In Trial
nl: Als De Gebruiker Niet In Beproeving

en: If User selected plan is
nl: Als de Gebruiker gekozen plan

en: If any of the following conditions will true then restrictions will apply on content
nl: Als een van de volgende voorwaarden van toepassing is, zijn er beperkingen van toepassing op de inhoud

en: If private content is not set for specific user and user is not in above list than default private content will be displayed to the user.
nl: Als privé-inhoud is vastgesteld voor de specifieke gebruiker en de gebruiker is niet in bovenstaande lijst zijn dan de standaard privé-inhoud wordt weergegeven aan de gebruiker.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
nl: Als dit een vergissing was, gewoon negeren deze e-mail en zal er niets gebeuren.

en: If user has already one ARMember paid post, then it would be updated when he will purchase this product.
nl: Als gebruiker heeft al een ARMember betaalde post, dan zou het worden bijgewerkt wanneer hij zal de aankoop van dit product.

en: If user has already one ARMember plan, then it would be updated when he will purchase this product.
nl: Als gebruiker heeft al een ARMember plan, dan zou het worden bijgewerkt wanneer hij zal de aankoop van dit product.

en: If user is not logged in than selected signup form will be displayed at frontend in subscription page.
nl: Als de gebruiker is niet aangemeld dan geselecteerd aanmeldingsformulier zal worden weergegeven op de frontend in abonnement pagina.

en: If user selected plan is
nl: Als de gebruiker gekozen plan

en: If website is restricted, redirect visitor to following page
nl: Als de website is beperkt, redirect bezoeker naar volgende pagina

en: If you are using it from the theme template then make sure it should be placed BEFORE loop otherwise it wont work.
nl: Als u met behulp van de sjabloon thema controleer dan of deze moet worden geplaatst VOORDAT loop anders is het gewoon werken.

en: If you can't login after renaming wp-admin, run below URL and all changes are rollback to default :
nl: Als u niet kunt inloggen na het hernoemen van de wp-admin voer hieronder de URL en alle wijzigingen zijn ongedaan te standaard :

en: If you don't add URL at above textbox then after purchase paid post, page will be redirected to the URL as set at ARMember -> General Settings -> Redirection Rules page.
nl: Als u geen URL in het bovenstaande tekstvak toevoegt, wordt de pagina na aankoop van betaald bericht doorgestuurd naar de URL zoals ingesteld op de pagina ARMember -> Algemene instellingen -> Omleidingsregels.

en: If you don't add URL at above textbox then buynow page will be set from ARMember -> General Settings -> Page Setup page.
nl: Als u geen URL in het bovenstaande tekstvak toevoegt, wordt de koopnu-pagina ingesteld via ARMember -> Algemene instellingen -> Pagina-instellingspagina.

en: If you enable Default Restriction, that item will be restricted for visitors and all the loggedin users except for those users whose plan are allowed here.
nl: Als u in staat de Standaard Beperking, wordt dat item zal worden beperkt voor bezoekers en alle loggedin gebruikers, behalve voor die gebruikers die plannen zijn hier toegestaan.

en: If you enable this switch than, restricted content will be displayed in listing only.
nl: Als u deze schakelaar dan, beperkte inhoud wordt weergegeven in de lijst alleen.

en: If you leave this field blank, stripe will not be available in setup for recurring plan(s).
nl: Als u dit veld leeg laat, streep niet beschikbaar in de setup voor terugkerende plan(nen).

en: If you select "Restriction Type" to "Show" then, the selected Membership Plan(s) will display the content if the condition is true, and select "Hide" then content will be restricted for the selected "Membership Plan(s)".
nl: Als u "Type Beperking" te "Geven" dan, de geselecteerde Lidmaatschap(s) zal de weergave van de inhoud als aan de voorwaarde is voldaan en selecteer de optie "Verbergen" en vervolgens de inhoud zal worden beperkt voor de geselecteerde "Lidmaatschap Plan(s)".

en: If you will delete these member(s), their subscription will be removed.
nl: Als u deze verwijderen lid / leden), hun abonnement zullen worden verwijderd.

en: If you will select any paid post which is having "subscription/recurring payment" type, then it will be considered as "semi automatic subscription" always.
nl: Als je kiest voor een betaalde posten die met een "abonnement/terugkerende betaling" type, dan zal het worden beschouwd als een "semi-automatische abonnement" altijd.

en: If you will select any plan which is having "subscription/recurring payment" type, then it will be considered as "semi automatic subscription" always.
nl: Als je kiest voor een plan, dat is het hebben van "abonnement/terugkerende betaling" type, dan zal het worden beschouwd als een "semi-automatische abonnement" altijd.

en: If your plan is Automatic Subscription and you have enabled Coupon Module then.
nl: Als uw plan Automatisch Abonnement en u hebt ingeschakeld Coupon Module dan.

en: Image size should be approx 900x300.
nl: Afbeelding formaat moet worden ca 900x300.

en: Immediately
nl: Onmiddellijk

en: Immediately downgrade to other plan
nl: Onmiddellijk downgraden naar andere plan

en: Immediately upgrade to other plan
nl: Direct te upgraden naar de andere plan

en: Import / Export
nl: Importeren / Exporteren

en: Important Note
nl: Belangrijke Opmerking

en: Important Note:
nl: Belangrijke Opmerking:

en: Important Notes
nl: Belangrijke Opmerkingen

en: Important note on payment integration with automatic subscription
nl: Belangrijke opmerking betreffende de betaling van de integratie met automatische abonnement

en: In Case of Automatic subscription, If total payable amount will be 0 (Zero), then 2checkout gateway will not work.
nl: In Geval van Automatische inschrijving, Als totaal te betalen bedrag zal worden 0 (Nul), dan 2checkout gateway zal niet werken.

en: In Grace Period
nl: In Een "Grace" Periode

en: In Trial
nl: In Proef

en: In case of Recurring Billing, Please make sure you have set following URL in the Global URL field in your 2Checkout account.
nl: In geval van een terugkomende Facturering op, zorg ervoor dat u hebt ingesteld volgende URL in de algemene URL-veld in uw 2Checkout account.

en: In case of infinite subscription plan cancelled, then that plan will be cancelled after current cycle completes.
nl: In het geval van oneindig abonnement geannuleerd, dan is dat plan zal worden geannuleerd wanneer de huidige cyclus is voltooid.

en: In case of subscription plan selected
nl: In het geval van een abonnement geselecteerd

en: Inactivate
nl: Inactiveren

en: Inactive
nl: Inactief

en: Inactive Members
nl: Inactieve Leden

en: Including tax amount.
nl: Inclusief btw bedrag.

en: Indonesia
nl: Indonesië

en: Indonesian
nl: Indonesisch

en: Indonesian/Indonesia
nl: Indonesische/Indonesië

en: Infinite
nl: Oneindige

en: Inherit Access Rules Of Membership Plan
nl: Erven Toegang Regels Van Het Lidmaatschap

en: Inherit Fonts
nl: Erven Lettertypen

en: Inherit from existing signup forms
nl: Overnemen van de bestaande inschrijf formulieren

en: Input Field Options
nl: Invoerveld Opties

en: Input Style
nl: Input Stijl

en: Integrate BuddyPress or BuddyBoss with ARMember.
nl: Het integreren van BuddyPress of BuddyBoss met ARMember.

en: Integrate Woocommerce with ARMember.
nl: Integreren Woocommerce met ARMember.

en: Integrate myCRED adaptive points management system with ARMember.
nl: Integreren myCRED adaptieve punten management systeem met ARMember.

en: Internal
nl: Interne

en: Invalid Code. Please re-authorize the Aweber and try again by clicking on the "Get Authorize Code" button.
nl: Ongeldige Code. Gelieve opnieuw te machtigen de Aweber en probeer het opnieuw door te klikken op de "Get Machtigen Code" - knop.

en: Invalid Conditional argument(s).
nl: Ongeldige Voorwaardelijke argument(en).

en: Invalid Coupon
nl: Ongeldige Coupon

en: Invalid Coupon For Plan
nl: Ongeldige Coupon Voor Een Plan

en: Invalid Credit Card Detail
nl: Ongeldige Creditcard Detail

en: Invalid Date.
nl: Ongeldige Datum.

en: Invalid Email Token
nl: Ongeldig E-Token

en: Invalid File
nl: Ongeldig Bestand

en: Invalid Plan amount
nl: Ongeldig bedrag Plan

en: Invalid Request
nl: Ongeldig Verzoek.

en: Invalid URL
nl: Ongeldige URL

en: Invalid action.
nl: Ongeldige actie.

en: Invalid conditional argument(s).
nl: Ongeldige voorwaardelijke argument(en).

en: Invalid email address for Stripe Payment Gateway:
nl: Ongeldig e-mail adres voor de Streep de Betaling Gateway:

en: Invalid field message
nl: Ongeldig veld bericht

en: Invalid file selected
nl: Ongeldig bestand geselecteerd

en: Invalid file selected.
nl: Ongeldig bestand geselecteerd.

en: Invalid file uploaded.
nl: Ongeldig bestand geüpload.

en: Invalid image selected.
nl: Ongeldige afbeelding geselecteerd.

en: Invalid reCAPTCHA
nl: Ongeldige reCAPTCHA

en: Invalid taxonomy.
nl: Ongeldige taxonomie.

en: Invalid username or e-mail.
nl: Ongeldige gebruikersnaam en / of e-mail.

en: Invalid username or incorrect password.
nl: Ongeldige gebruikersnaam of onjuist wachtwoord.

en: Invoice Detail
nl: Factuur Detail

en: Invoice ID
nl: Factuur-ID

en: Invoice Prefix/Suffix
nl: Factuur Voorvoegsel/Achtervoegsel

en: Invoice Prefix/Suffix Settings
nl: Factuur Prefix/Suffix-Instellingen

en: Invoice and Tax
nl: Factuur en Belastingen

en: Iraq
nl: Irak

en: Ireland
nl: Ierland

en: Israel
nl: Israël

en: It will apply on 2checkout.
nl: Het zal van toepassing zijn op 2checkout.

en: It will apply on Filters Field width.
nl: Het zal van toepassing zijn op de Filters breedte van het Veld.

en: It will apply on Filters title.
nl: Het zal van toepassing zijn op de Filters titel.

en: It will apply on Multiple Search type filter.
nl: Het zal van toepassing zijn op Meerdere type filter.

en: It will apply on Single Search type filter.
nl: Het zal van toepassing zijn op Één Zoekopdracht type filter.

en: It will apply on active list button.
nl: Het zal van toepassing zijn op de actieve lijst te klikken.

en: It will apply on authorize net.
nl: Het zal van toepassing zijn op autoriseren, netto.

en: It will apply on bank transfer fields container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de overdracht van de bank velden container.

en: It will apply on bank transfer fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de overdracht van de bank velden wrapper.

en: It will apply on bank transfer.
nl: Het zal van toepassing zijn op de overdracht van de bank.

en: It will apply on card background.
nl: Het zal van toepassing zijn op de kaart op de achtergrond.

en: It will apply on card label.
nl: Het zal van toepassing zijn op kaart label.

en: It will apply on card logo.
nl: Het zal van toepassing zijn op kaart logo.

en: It will apply on card title.
nl: Het zal van toepassing zijn op kaart titel.

en: It will apply on card value.
nl: Het zal van toepassing zijn op kaart de waarde.

en: It will apply on change membership link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de wijziging lidmaatschap link.

en: It will apply on checked circle icon of selected payment gateway.
nl: Het zal van toepassing zijn op gecontroleerd cirkel pictogram van de geselecteerde payment gateway.

en: It will apply on checked circle of selected payment gateway.
nl: Het zal van toepassing zijn op gecontroleerd cirkel van geselecteerd payment gateway.

en: It will apply on container of membership setup wizard plans.
nl: Het zal van toepassing zijn op de container van het lidmaatschap van de wizard setup plannen.

en: It will apply on container of payment gateways.
nl: Het zal van toepassing zijn op de container van betaling gateways.

en: It will apply on coupon apply button.
nl: Het zal van toepassing zijn op de coupon-knop toepassen.

en: It will apply on cover remove button.
nl: Het zal van toepassing zijn op dekking van de knop verwijderen.

en: It will apply on cover upload button.
nl: Het zal van toepassing zijn op de dekking knop uploaden.

en: It will apply on cover upload container.
nl: Het zal van toepassing zijn op cover uploaden container.

en: It will apply on cover upload inner container.
nl: Het zal van toepassing zijn op cover uploaden innerlijke container.

en: It will apply on credit card fields container.
nl: Het zal van toepassing zijn op een credit card velden container.

en: It will apply on credit card fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op een credit card velden wrapper.

en: It will apply on description of plan.
nl: Het zal van toepassing zijn op de beschrijving van het plan.

en: It will apply on directory form container.
nl: Het zal van toepassing zijn op directory vorm container.

en: It will apply on directory template container.
nl: Het zal van toepassing zijn op map sjabloon container.

en: It will apply on edit profile form fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op profiel bewerken formuliervelden wrapper.

en: It will apply on edit profile form.
nl: Het zal van toepassing zijn op profiel bewerken formulier.

en: It will apply on error / success message wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op fout / bericht wrapper.

en: It will apply on field error message text.
nl: Het zal van toepassing zijn op het veld foutbericht tekst.

en: It will apply on field error message wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op het veld foutbericht wrapper.

en: It will apply on field label text (material).
nl: Het zal van toepassing zijn op het veld label de tekst (materiaal).

en: It will apply on field label text.
nl: Het zal van toepassing zijn op het veld label de tekst.

en: It will apply on field label wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op het veld label wrapper.

en: It will apply on filters wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de filters wrapper.

en: It will apply on form container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de vorm container.

en: It will apply on form fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de formulier velden wrapper.

en: It will apply on form inner container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de vorm innerlijke container.

en: It will apply on form inner wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de vorm innerlijke wrapper.

en: It will apply on form title (not for popup).
nl: Het zal van toepassing zijn op formulier titel (niet voor pop-up).

en: It will apply on form wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de vorm van de wrapper.

en: It will apply on form.
nl: Het zal van toepassing zijn op de vorm.

en: It will apply on header info block.
nl: Het zal van toepassing zijn op de kop-info-blok.

en: It will apply on header of membership table.
nl: Het zal van toepassing zijn op de koptekst van het lidmaatschap tabel.

en: It will apply on header of profile table.
nl: Het zal van toepassing zijn op de koptekst van de tabel van het profiel.

en: It will apply on header top block.
nl: Hij zal toepassen op kop-top blokkeren.

en: It will apply on header(tr).
nl: Het zal van toepassing zijn op de header(tr).

en: It will apply on heading.
nl: Het zal van toepassing zijn op post.

en: It will apply on inner container of coupon section.
nl: Het zal van toepassing zijn op innerlijke container van coupon sectie.

en: It will apply on inner container of summary section.
nl: Het zal van toepassing zijn op innerlijke container van de samenvatting van een hoofdstuk.

en: It will apply on input field wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de invoer veld wrapper.

en: It will apply on input field.
nl: Het zal van toepassing zijn op de invoer veld.

en: It will apply on input inner container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de invoer innerlijke container.

en: It will apply on item of membership table.
nl: Het zal van toepassing zijn op item van het lidmaatschap tabel.

en: It will apply on item of profile table.
nl: Het zal van toepassing zijn op item van de tabel van het profiel.

en: It will apply on item(td).
nl: Het zal van toepassing zijn op item(td).

en: It will apply on label of coupon section.
nl: Het zal van toepassing zijn op het etiket van de coupon sectie.

en: It will apply on label of payment gateways list.
nl: Het zal van toepassing zijn op het etiket van betaling gateways lijst.

en: It will apply on label of plans list.
nl: Het zal van toepassing zijn op het etiket van de plannen lijst.

en: It will apply on last login detail text.
nl: Het zal van toepassing zijn op de laatste detail tekst.

en: It will apply on last login status text.
nl: Het zal van toepassing zijn op de laatste login status van de tekst.

en: It will apply on left block.
nl: Het zal van toepassing zijn op de linkerkant van het blok.

en: It will apply on list by wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de lijst door de wrapper.

en: It will apply on list of label.
nl: Het zal van toepassing zijn op de lijst van het label.

en: It will apply on list of wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de lijst van de wikkel.

en: It will apply on load more link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belasting op de koppeling meer.

en: It will apply on logged in as text wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op ingelogd als tekst wrapper.

en: It will apply on main container of coupon section.
nl: Het zal van toepassing zijn op de main container van coupon sectie.

en: It will apply on main container of profile defail.
nl: Het zal van toepassing zijn op de main container van het profiel defail.

en: It will apply on main container of summary section.
nl: Het zal van toepassing zijn op de main container van de samenvatting van een hoofdstuk.

en: It will apply on main container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de main container.

en: It will apply on main wrapper of directory template1.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van directory template1.

en: It will apply on main wrapper of directory template2.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van directory template2.

en: It will apply on main wrapper of directory template3.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van directory template3.

en: It will apply on main wrapper of profile template1.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van het profiel template1.

en: It will apply on main wrapper of profile template2.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van het profiel template2.

en: It will apply on main wrapper of profile template3.
nl: Het zal van toepassing zijn op de belangrijkste wrapper van het profiel template3.

en: It will apply on member action links.
nl: Het zal van toepassing op de actie links.

en: It will apply on member action wrapper.
nl: Het zal van toepassing op de actie wrapper.

en: It will apply on membership detail wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op het lidmaatschap detail-wrapper.

en: It will apply on membership setup wizard form inner wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op lidmaatschap van de setup wizard formulier innerlijke wrapper.

en: It will apply on membership setup wizard form.
nl: Het zal van toepassing zijn op lidmaatschap van de setup wizard formulier.

en: It will apply on message container.
nl: Het zal van toepassing zijn op het bericht container.

en: It will apply on message wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op het bericht wrapper.

en: It will apply on name of payment gateway.
nl: Het zal van toepassing zijn op naam van de payment gateway.

en: It will apply on name of plan.
nl: Het zal van toepassing zijn op naam van het plan.

en: It will apply on options of list by user.
nl: Het zal van toepassing zijn op de opties van de lijst door de gebruiker.

en: It will apply on pagination wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paginering van een wrapper.

en: It will apply on paging container.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging-container.

en: It will apply on paging current link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging huidige link.

en: It will apply on paging dots link.
nl: Het zal van toepassing zijn op wissel punten link.

en: It will apply on paging info.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging info.

en: It will apply on paging inner wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging innerlijke wrapper.

en: It will apply on paging links.
nl: Het zal van toepassing zijn op wissel links.

en: It will apply on paging next link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging volgende link.

en: It will apply on paging numbers link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging-nummers link.

en: It will apply on paging previous link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de paging vorige link.

en: It will apply on password strength meter block.
nl: Het zal van toepassing zijn op sterkte van wachtwoord blokkeren.

en: It will apply on password strength meter label.
nl: Het zal van toepassing zijn op sterkte van wachtwoord label.

en: It will apply on password strength meter wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op sterkte van wachtwoord wrapper.

en: It will apply on payment errors.
nl: Het zal van toepassing zijn op de betaling van fouten.

en: It will apply on payment gateway fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de payment gateway velden wrapper.

en: It will apply on payment gateways list item.
nl: Het zal van toepassing zijn op de betaling gateways item in de lijst.

en: It will apply on payment gateways list.
nl: Het zal van toepassing zijn op de betaling gateways lijst.

en: It will apply on paypal.
nl: Het zal van toepassing zijn op paypal.

en: It will apply on picture block container.
nl: Het zal van toepassing zijn op foto block container.

en: It will apply on picture block inner container.
nl: Het zal van toepassing zijn op foto blokkeren innerlijke container.

en: It will apply on plans list item.
nl: Het zal van toepassing zijn op de plannen item in de lijst.

en: It will apply on plans list.
nl: Het zal van toepassing zijn op de plannen lijst.

en: It will apply on popup body wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op popup lichaam wrapper.

en: It will apply on popup close wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op pop-up sluiten wrapper.

en: It will apply on popup form main wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op pop-formulier belangrijkste wrapper.

en: It will apply on popup header wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op pop-kop-wrapper.

en: It will apply on popup heading(title).
nl: Het zal van toepassing zijn op pop-kop(titel).

en: It will apply on popup inner wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op pop-up innerlijke wrapper.

en: It will apply on profile detail container.
nl: Het zal van toepassing zijn op het profiel detail container.

en: It will apply on profile template container.
nl: Het zal van toepassing zijn op het profiel sjabloon container.

en: It will apply on profile wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op het profiel van de wrapper.

en: It will apply on required text (*).
nl: Het zal van toepassing zijn op gewenste tekst (*).

en: It will apply on row of membership table.
nl: Het zal van toepassing zijn op rij van het lidmaatschap tabel.

en: It will apply on row of profile table.
nl: Het zal van toepassing zijn op rij van de tabel van het profiel.

en: It will apply on search input field.
nl: Het zal van toepassing zijn op het zoeken invoerveld.

en: It will apply on search submit button.
nl: Het zal van toepassing zijn op zoek knop verzenden.

en: It will apply on search wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op zoek wrapper.

en: It will apply on select box of list by user.
nl: Het zal van toepassing zijn op vak selecteren van de lijst door de gebruiker.

en: It will apply on selected payment gateway.
nl: Het zal van toepassing zijn op geselecteerd payment gateway.

en: It will apply on selected plan.
nl: Het zal van toepassing zijn op het geselecteerde plan.

en: It will apply on set position of Search and Reset button.
nl: Het zal van toepassing zijn op de set positie van de Zoekopdracht en de Reset-knop.

en: It will apply on setup form fields wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de setup-formulier velden wrapper.

en: It will apply on setup form inner wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de setup-vorm innerlijke wrapper.

en: It will apply on setup form.
nl: Het zal van toepassing zijn op de setup-vorm.

en: It will apply on specific field container.
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke veld container.

en: It will apply on specific field type container (type: text, email, radio, checkbox, select, avatar, file, submit, etc...).
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke veld type container (soort: tekst, e-mail, radio, checkbox, selecteer, avatar, bestand, lever, enz...).

en: It will apply on specific input field type container (type: text, email, radio, checkbox, select, avatar, file, submit, etc...).
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke input veld type container (soort: tekst, e-mail, radio, checkbox, selecteer, avatar, bestand, lever, enz...).

en: It will apply on specific tab content body wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke tabblad inhoud lichaam wrapper.

en: It will apply on specific tab content heading.
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke tabblad inhoud post.

en: It will apply on specific tab content wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke tab inhoud van de wrapper.

en: It will apply on specific tab detail content wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op specifieke tabblad detail de inhoud van de wrapper.

en: It will apply on stripe.
nl: Het zal van toepassing zijn op de streep.

en: It will apply on submit button wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op submit knop wrapper.

en: It will apply on submit button.
nl: Het zal van toepassing zijn op de knop verzenden.

en: It will apply on submit link.
nl: Het zal van toepassing zijn op het indienen van een link.

en: It will apply on table of membership detail.
nl: Het zal van toepassing zijn op de tabel van het lidmaatschap detail.

en: It will apply on table of profile.
nl: Het zal van toepassing zijn op de tabel van het profiel.

en: It will apply on table.
nl: Het zal van toepassing zijn op tafel.

en: It will apply on tabs detail wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op de tabbladen detail-wrapper.

en: It will apply on template container.
nl: Het zal van toepassing zijn op sjabloon container.

en: It will apply on template main wrapper.
nl: Het zal van toepassing zijn op sjabloon belangrijkste wrapper.

en: It will apply on text of summary section.
nl: Het zal van toepassing zijn op de tekst van de samenvatting van een hoofdstuk.

en: It will apply on user avatar image.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker avatar afbeelding.

en: It will apply on user avatar link.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker avatar link.

en: It will apply on user avatar section.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker avatar sectie.

en: It will apply on user badges image.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker badges beeld.

en: It will apply on user badges items lists.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker badges items lijsten.

en: It will apply on user badges section.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker badges sectie.

en: It will apply on user block of lists.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker blokkeren van lijsten.

en: It will apply on user info.
nl: Het zal van toepassing zijn op de gebruiker info.

en: It will apply on username link.
nl: Het zal van toepassing zijn op gebruikersnaam link.

en: It will apply on username.
nl: Het zal van toepassing zijn op gebruikersnaam.

en: It will apply on wrapper of transactions list.
nl: Het zal van toepassing zijn op wrapper van transacties lijst.

en: It will not visible in editor / preview. Please check at front-end.
nl: Het zal niet zichtbaar zijn in de editor / preview. Neem contact op met front-end.

en: Italian
nl: Italiaans

en: Italian/Italy
nl: Italiaans/Italië

en: Italy
nl: Italië

en: Japanese
nl: Japans

en: Japanese/Japan
nl: Japans/Japan

en: Join Community
nl: Join Gemeenschap

en: Joined
nl: Samengevoegd

en: Joined Date
nl: Toegetreden Tot Datum

en: Jordan
nl: Jordanië

en: Just Once
nl: Slechts Een Keer

en: Kazakhstan
nl: Kazachstan

en: Kenya
nl: Kenia

en: Korean
nl: Koreaanse

en: Korean/South Korea
nl: Koreaans/Zuid-Korea

en: Kuwait
nl: Koeweit

en: Kyrgyzstan
nl: Kirgizië

en: Label & Input Fields
nl: Label & Invoervelden

en: Label Color
nl: Label Kleur

en: Label Font
nl: Label Lettertype

en: Label Options
nl: Label Mogelijkheden

en: Label Width
nl: Label Breedte

en: Label for View Profile Link
nl: Label for Bekijk Profiel Link

en: Label should not be blank
nl: Het Label mag niet leeg zijn

en: Label should not be blank.
nl: Het Label mag niet leeg zijn.

en: Label should not be blank..
nl: Het Label mag niet leeg zijn..

en: Language
nl: Taal

en: Last 1 Day
nl: De Laatste 1 Dag

en: Last 1 Week
nl: De Laatste 1 Week

en: Last 2 Weeks
nl: Laatste 2 Weken

en: Last 3 Days
nl: De Laatste 3 Dagen

en: Last Login Date
nl: Laatste Login-Datum

en: Last Login IP
nl: Laatste Login IP

en: Last Login Using
nl: Laatste Login Met

en: Last Modified
nl: Laatst Gewijzigd

en: Last Month
nl: Laatste Maand

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Last Name can not be left blank.
nl: Laatste Naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Last loggedin on
nl: Laatste loggedin op

en: Latvia
nl: Letland

en: Latvian
nl: Lets

en: Leave blank for all plans.
nl: Laat dit veld leeg om alle plannen.

en: Leave blank for allow all file types.
nl: Laat dit veld leeg om alle bestandstypen.

en: Leave blank for apply coupon to all paid post(s)
nl: Laat leeg voor toepassing coupon voor alle betaalde post(s)

en: Leave blank for apply coupon to all plan(s)
nl: Laat leeg voor toepassing coupon voor alle plannen(s)

en: Leave blank for never expiring
nl: Laat dit veld leeg om nooit verlopen

en: Leave blank or '0' for unlimited uses.
nl: Laat dit veld leeg of '0' voor onbeperkt gebruik.

en: Leave blank or 0 for unlimited membership plans.
nl: Laat dit veld leeg of 0 voor onbeperkte lidmaatschap van de plannen.

en: Leave blank or 0 for unlimited paid post purchases.
nl: Laat dit veld leeg of 0 voor onbeperkt betaalde post aankopen.

en: Leave blank to display all plan's cards.
nl: Leave blank to display van alle plan kaarten.

en: Leave blank to display all plan's members.
nl: Leave blank to display van alle plan-leden.

en: Lebanon
nl: Libanon

en: Left
nl: Links

en: Lesotho
nl: Loti

en: Let users get benefit of discounts coupons while making payment with your site.
nl: Laat gebruikers profiteren van kortingen kortingsbonnen, terwijl het maken van de betaling met uw site.

en: Libya
nl: Libië

en: License
nl: Licentie

en: License Activated Successfully.
nl: Licentie Is Geactiveerd.

en: License Activation
nl: Activering Van Licentie

en: License Deactivated Successfully.
nl: Licentie Gedeactiveerd Met Succes.

en: License Refreshed Successfully.
nl: Licentie Vernieuwd.

en: License Renewed Successfully.
nl: Licentie Succesvol Hernieuwd.

en: License activated on
nl: Licentie geactiveerd op

en: Licensing
nl: Licenties

en: Life Time
nl: De Tijd Van Het Leven

en: Lifetime
nl: Levensduur

en: Lifetime Free Update
nl: Gratis Levenslange Update

en: Light
nl: Licht

en: Link Background
nl: Link Achtergrond

en: Link Color
nl: Link Kleur

en: Link Copied!
nl: Link Gekopieerd!

en: Link Hover Color
nl: Link Hover Kleur

en: Link Position Settings
nl: Link Positie-Instellingen

en: Link Text
nl: Tekst Link

en: Link Type
nl: Type Koppeling

en: Link or Button Text
nl: Link of Knop Tekst

en: Link type
nl: Type koppeling

en: LinkedIn Icon
nl: LinkedIn-Pictogram

en: LinkedIn Sign API method is Deprecated so, please configure new "Sign In with LinkedIn using OpenID" connect to your LinkedIn App -> Select or add App -> Products -> "Sign In with LinkedIn using OpenID" click on "Request Access". For more information, %2$sclick here%3$s.
nl: De LinkedIn Sign API-methode is verouderd, dus configureer de nieuwe "Aanmelden met LinkedIn met OpenID" maak verbinding met uw LinkedIn-app -> Selecteer of voeg app toe -> Producten -> "Aanmelden met LinkedIn met OpenID" klik op \ \"Toegang vragen". Voor meer informatie, %2$sklik hier%3$s.

en: List
nl: Lijst

en: List ID
nl: Lijst ID

en: List Name
nl: Lijst Naam

en: List Refreshed successfully.
nl: Lijst Vernieuwd.

en: List of Membership Plans
nl: Lijst van Lidmaatschap Plannen

en: Lithuania
nl: Litouwen

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Live API Password
nl: Live API Wachtwoord

en: Live API Signature
nl: Live API-Handtekening

en: Live API Username
nl: Live API Gebruikersnaam

en: Live Publishable Key
nl: Live Kan Worden Gepubliceerd Toets

en: Live Publishable Key can not be left blank.
nl: Live kan worden gepubliceerd Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Live Secret Key
nl: Live Geheime Sleutel

en: Live Secret Key can not be left blank.
nl: Live Geheime Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Load More
nl: Laad Meer

en: Load More Link
nl: Belasting Op De Koppeling Meer

en: Loading
nl: Laden

en: Loading..
nl: Het laden..

en: Lock user temporarily for
nl: Lock gebruiker tijdelijk voor

en: Log Added Date
nl: Log Toegevoegde Datum

en: Log Data
nl: Log Gegevens

en: Log Name
nl: Naam

en: Log after users are imported using xml or csv file.
nl: Log nadat gebruikers zijn geïmporteerd met behulp van xml-of csv-bestand.

en: Log in duration
nl: Log in duur

en: Log out of this account?
nl: Afmelden van deze rekening?

en: Logged In Date
nl: Aangemeld Datum

en: Logged In IP
nl: Vastgelegd In IP

en: Logged In Message
nl: Ingelogd Bericht

en: Logged Out Date
nl: Afgemeld Datum

en: Logged in IP
nl: Vastgelegd in IP

en: Logged in Message
nl: Ingelogd Bericht

en: Logged in as
nl: Aangemeld als

en: Logged in date
nl: Aangemeld datum

en: Logged in using
nl: Inloggen via

en: Logged out date
nl: Afgemeld datum

en: LoggedIn Users
nl: LoggedIn Gebruikers

en: Loggedin History
nl: Loggedin Geschiedenis

en: Loggedin Users
nl: Loggedin Gebruikers

en: Login Failed Message for Social Connect
nl: Login Mislukt Bericht voor Sociale Verbinding

en: Login Failed, please try again.
nl: Login Mislukt, probeer het a.u.b. opnieuw.

en: Login Form Options
nl: Login Formulier Opties

en: Login History
nl: Login Geschiedenis

en: Login History cleared successfully.
nl: Login Geschiedenis succesvol gewist.

en: Login Reports
nl: Login Rapporten

en: Login With Facebook
nl: Login Met Facebook

en: Login With Google
nl: Login Met Google

en: Login With Instagram
nl: Login Met Instagram

en: Login With LinkedIn
nl: Login Met LinkedIn

en: Login With Pinterest+
nl: Login Met Pinterest+

en: Login With Tumblr
nl: Login Met Tumblr

en: Login With Twitter
nl: Login Met Twitter

en: Login With vkontakte
nl: Login Met vkontakte

en: Login attempts cleared successfully.
nl: Login pogingen succesvol gewist.

en: Login page
nl: Login pagina

en: Logout
nl: Afmelden

en: Lost Your Password
nl: Uw Wachtwoord Vergeten

en: Luxembourg
nl: Luxemburg

en: MEMBERSHIP SHORTCODES
nl: LIDMAATSCHAP SHORTCODES

en: Macedonia
nl: Macedonië

en: Madagascar
nl: Madagaskar

en: Madmimi List Not Found.
nl: Madmimi Lijst Niet Gevonden.

en: Mail already sent to
nl: Mail al verstuurd naar

en: Mail sent successfully
nl: Mail is succesvol verstuurd

en: Mail successfully sent to
nl: Mail is verzonden

en: Mail successfully sent to admin
nl: Mail succesvol is verzonden door admin

en: Mail successfully sent to admin for
nl: Mail is verzonden naar admin voor

en: Mailchimp List Not Found.
nl: Mailchimp Lijst Niet Gevonden.

en: Mailerlite Group Not Found.
nl: Mailerlite Groep Niet Gevonden.

en: Main Title
nl: Hoofd-Titel

en: Make Payment
nl: Betaling

en: Make Payment Text
nl: Betaling Tekst

en: Malay
nl: Maleis

en: Malaysia
nl: Maleisië

en: Maldives
nl: De maldiven

en: Manage ARMember License
nl: Beheren ARMember Licentie

en: Manage Access Rules
nl: Beheer Van Access Rules

en: Manage Block Settings
nl: Blokkeren-Instellingen Beheren

en: Manage Communication
nl: Het Beheren Van De Communicatie

en: Manage Drip Rules
nl: Beheren Drip Regels

en: Manage Email Notifications
nl: Beheren Van E-Mail Notificaties

en: Manage Feature Settings
nl: Beheren Instellingen Van De Functie

en: Manage Form Settings
nl: Beheer Formulier-Instellingen

en: Manage Forms
nl: Formulieren Beheren

en: Manage General Settings
nl: Algemene Instellingen Beheren

en: Manage Import/Export
nl: Het Beheren Van Import/Export

en: Manage Member Templates
nl: Het Beheren Van De Lid-Sjablonen

en: Manage Members
nl: Leden Beheren

en: Manage Membership plans
nl: Het beheren van het Lidmaatschap plannen

en: Manage Paid Post
nl: Het Beheren Van Betaalde Post

en: Manage Paid Posts
nl: Het Beheren Van Betaalde Posts

en: Manage Payment Gateways
nl: Het Beheren Van De Betaling Gateways

en: Manage Plans
nl: Het Beheren Van Plannen

en: Manage Private Content
nl: Het Beheren Van Een Eigen Inhoud

en: Manage Setups
nl: Beheer Instellingen

en: Manage Subscriptions
nl: Het Beheren Van Abonnementen

en: Manage Transactions
nl: Transacties Beheren

en: Manage Userwise Private Content
nl: Beheren Userwise Privé-Inhoud

en: Manage coupons
nl: Het beheren van coupons

en: Manual
nl: Handleiding

en: Manual Payment
nl: Handmatige Betaling

en: Manual approve by admin
nl: Handmatig goedkeuren door admin

en: Manual payment has been added successfully.
nl: Handmatige betaling is succesvol toegevoegd.

en: Map ARMember Profile Page
nl: Kaart ARMember Profiel Pagina

en: Map with
nl: Kaart met

en: Map your registration page & form for new member registration using social media options.
nl: In kaart brengen van uw registratie pagina & formulier voor nieuwe leden registratie met behulp van sociale media opties.

en: Margin
nl: Marge

en: Marshall Islands
nl: Marshall Eilanden

en: Material Outline
nl: Materiaal Overzicht

en: Material Style
nl: Materiaal, Stijl

en: Mauritania
nl: Ouguiya

en: Max Length
nl: Max Lengte

en: Maximum 19 digits allowed.
nl: Maximaal 19 tekens toegestaan.

en: Maximum 2 digits allowed.
nl: Maximaal 2 cijfers toegestaan.

en: Maximum 4 digits allowed.
nl: Maximaal 4 cijfers toegestaan.

en: Maximum Number of login attempts
nl: Maximum Aantal aanmeldingspogingen

en: Member
nl: Lid

en: Member Details
nl: De Details

en: Member Directory
nl: Lid Directory

en: Member Dripped Content URL
nl: Lid Droop Content URL

en: Member Form
nl: Lid Vorm

en: Member ID
nl: Lid-ID

en: Member Login
nl: Lid Login

en: Member Plan
nl: Lid Plan

en: Member Profile Templates
nl: Lid Profiel Sjablonen

en: Member Profile URL
nl: Lid Profiel URL

en: Member Profile page
nl: Lid Profiel pagina

en: Member Role
nl: Lid-Rol

en: Member Since
nl: Lid Sinds

en: Member Status
nl: De Status Van Lid

en: Member couldn't be activate
nl: Lid kon niet worden activeren

en: Member couldn't be deactivate
nl: Lid kon niet worden uitgeschakeld

en: Member detail has been updated successfully.
nl: Lid detail is met succes bijgewerkt.

en: Member listing
nl: De woning

en: Member will be redirect to this URL when requested URL or URL pattern is blocked.
nl: Lid worden omgeleid naar deze URL, indien de gevraagde URL of URL-patroon is geblokkeerd.

en: Member's Membership plans
nl: Lidmaatschap plannen

en: Member's Paid Post Payment Transactions
nl: Lid Betaalde Post betalingstransacties

en: Member's Paid Posts
nl: Lid Betaalde Posts

en: Member's Plan Payment Transactions
nl: Lid van het Plan van betalingstransacties

en: Member(s) has been deleted successfully.
nl: - Lid(en) met succes verwijderd.

en: Member(s) plan has been changed successfully.
nl: Deelnemer(s) van plan is met succes gewijzigd.

en: Member(s) status has been changed successfully.
nl: Lid(leden) - status is gewijzigd.

en: Members
nl: Leden

en: Members Details
nl: Leden Details

en: Members Directory Templates
nl: Leden Van De Map Sjablonen

en: Members:
nl: Leden:

en: Membership
nl: Lidmaatschap

en: Membership Card
nl: Lidmaatschap Kaart

en: Membership Card Template 1
nl: Lidmaatschap Kaart Template 1

en: Membership Card Template 2
nl: Lidmaatschap Kaart Template 2

en: Membership Card Template 3
nl: Lidmaatschap Kaart Template 3

en: Membership Card Templates
nl: Lidmaatschap Kaart Sjablonen

en: Membership Detail Fields
nl: Lidmaatschap Detail Velden

en: Membership History
nl: Lidmaatschap Geschiedenis

en: Membership Limit
nl: Lidmaatschap Limiet

en: Membership Limit Message
nl: Het Lidmaatschap Van Het Bericht Beperken

en: Membership Plan
nl: Lidmaatschap

en: Membership Plan Details
nl: Lidmaatschap Abonnement Details

en: Membership Plan Expire/Due Date
nl: Lidmaatschap Vervallen/Einddatum

en: Membership Plan Expiry Date
nl: Lidmaatschap Vervaldatum

en: Membership Plan Purchase Limit Settings
nl: Lidmaatschap Koop Limit Instellingen

en: Membership Plan Renew Date
nl: Lidmaatschap Verlengen Datum

en: Membership Plan Renewal Date
nl: Lidmaatschap Verlengingsdatum

en: Membership Plan Setup
nl: Lidmaatschap Setup

en: Membership Plan(s)
nl: Lidmaatschap(s)

en: Membership Plans
nl: Lidmaatschap Plannen

en: Membership Product
nl: Het Lidmaatschap Van Het Product

en: Membership Report
nl: Lidmaatschap Rapport

en: Membership Reports
nl: Lidmaatschap Rapporten

en: Membership Setup Wizard
nl: Lidmaatschap Setup Wizard

en: Membership Shortcodes
nl: Lidmaatschap Shortcodes

en: Membership plan Label
nl: Lidmaatschap Label

en: Membership plan couldn't cancel due to not canceled subscription from payment gateway.
nl: Lidmaatschap kon niet annuleren wegens niet geannuleerd abonnement van de payment gateway.

en: Membership plan couldn't cancel from Payment Gateway. Please contact the site administrator.
nl: Lidmaatschap kon het niet annuleren van de Betaling Gateway. Neem contact op met de beheerder van de site.

en: Membership plan couldn't cancel. Please contact the site administrator.
nl: Lidmaatschap kon niet annuleren. Neem contact op met de beheerder van de site.

en: Membership plan has been added successfully.
nl: Lidmaatschap is toegevoegd.

en: Membership plan is already exist for selected member.
nl: Lidmaatschap is al bestaan voor het geselecteerde lid.

en: Membership plan purchase limit
nl: Lidmaatschap aankoop limiet

en: Membership registration
nl: Lidmaatschap-registratie

en: Membership setup wizard has been added successfully.
nl: Het lidmaatschap van de wizard setup is toegevoegd.

en: Membership setup wizard has been updated successfully.
nl: Lidmaatschap setup wizard met succes is bijgewerkt.

en: Merchant Email
nl: Merchant E-Mail

en: Merchant Email can not be left blank.
nl: Merchant e-Mail kan niet leeg gelaten worden.

en: Message
nl: Bericht

en: Message Added Successfully.
nl: Bericht Toegevoegd.

en: Message For Admin
nl: Bericht Voor De Beheerder

en: Message Subject
nl: Onderwerp Van Het Bericht

en: Message Subject Required
nl: Onderwerp Van Het Bericht Vereist

en: Message To Be Sent
nl: Bericht Verzenden

en: Message Updated Successfully
nl: Bericht Bijgewerkt

en: Message Updated Successfully.
nl: Bericht Bijgewerkt.

en: Message after successful submission
nl: Bericht na succesvolle inzending

en: Message for admin Cannot Be Empty.
nl: Bericht voor de beheerder kan Niet Leeg Zijn.

en: Message has been deleted successfully.
nl: Bericht is succesvol verwijderd.

en: Message(s) has been deleted successfully.
nl: Bericht(en) met succes verwijderd.

en: Messages
nl: Berichten

en: Meta Key
nl: Meta Toets

en: Meta Value
nl: Meta Waarde

en: Micronesia
nl: Micronesië

en: Min Length
nl: Min Lengte

en: Min Required Woocommerce Ver.: 3.0.2
nl: Min Nodig Woocommerce Ver.: 3.0.2

en: Minimum Required ARMember Version:
nl: Minimum Vereist ARMember Versie:

en: Minimum one country is required.
nl: Er is minimaal één land vereist.

en: Minutes
nl: Minuten

en: Missing a temporary folder.
nl: Ontbreekt een tijdelijke map.

en: Mobile View
nl: Mobiele Weergave

en: Modal (popup) Window
nl: Modal (pop-up) Venster

en: Modern
nl: Moderne

en: Moldova
nl: Moldavië

en: Mongolia
nl: Mongolië

en: Month
nl: Maand

en: Month(s)
nl: Maand(en)

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: Months
nl: Maanden

en: Months(s)
nl: Maanden(s)

en: More ARMember Add-Ons
nl: Meer ARMember Add-Ons

en: More Info
nl: Meer Info

en: Morocco
nl: Marokko

en: Move
nl: Verplaatsen

en: Multi Search Field
nl: Multi-Zoeken Veld

en: Multiple Cycle
nl: Meerdere Cyclus

en: Multiple Membership
nl: Meerdere Lidmaatschap

en: Multiple Membership/Plans
nl: Meerdere Leden/Plannen

en: Multiple Metakeys with comma separated.
nl: Meerdere Metakeys met door komma ' s gescheiden.

en: My Profile
nl: Mijn Profiel

en: Mycred Point
nl: Mycred Punt

en: NOTE : Please add %sbr%s to use line break in plain text.
nl: OPMERKING : voeg %sbr%s te gebruiken regeleinde in de platte tekst.

en: NOTE : You can create multiple profile templates and associate one/more membership plans with each one. In front end, profile template will be dynamically loaded based on user's current plan. To display user profile, use single shortcode.
nl: OPMERKING : U kunt meerdere profiel sjablonen en het koppelen van een/meer lidmaatschap van de plannen met elkaar. In front-end, profiel sjabloon dynamisch geladen wordt als er op basis van de huidige plannen. Weer te geven profiel van de gebruiker, gebruik één shortcode.

en: NOTE: This feature will only work with those themes which has support of wordpress' navigation menu core hooks.
nl: OPMERKING: Deze functie werkt alleen met die thema 's die ondersteuning van wordpress' navigatie menu core haken.

en: Name
nl: Naam

en: Namibia
nl: Namibië

en: Need Help?
nl: Hulp Nodig?

en: Nest blocks within this wrapper to control the inner block visibility by membership plans or for free membership only.
nl: Nest blokken in deze verpakking om de zichtbaarheid van het binnenste blok te regelen via lidmaatschapsplannen of alleen voor gratis lidmaatschap.

en: Netherlands
nl: Nederland

en: Network Icon
nl: Pictogram Netwerk

en: Network Name
nl: De Naam Van Het Netwerk

en: Network Type
nl: Type Netwerk

en: Network URL
nl: Netwerk-URL

en: Never
nl: Nooit

en: Never Expire
nl: Vervallen Nooit

en: Never Expires
nl: Verloopt Nooit

en: New
nl: Nieuw

en: New Categories
nl: Nieuwe Categorieën

en: New Navigation Menus
nl: Nieuw Navigatie-Menu ' S

en: New Pages
nl: Nieuwe Pagina ' S

en: New Password
nl: Nieuw Wachtwoord

en: New Posts
nl: Nieuwe Berichten

en: New Subscription
nl: Nieuw Abonnement

en: New User Approval
nl: Nieuwe Gebruiker Goedkeuring

en: New Zealand
nl: Nieuw-Zeeland

en: New member has been added successfully.
nl: Nieuw lid is toegevoegd.

en: New plan
nl: Nieuw plan

en: Next
nl: Volgende

en: Next Button Label
nl: Volgende Label Voor De Knop

en: Next Due Date
nl: Volgende Vervaldag

en: Next Recurring Date
nl: Naast Terugkerende Datum

en: Nick Name
nl: Nick Naam

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: No
nl: Geen

en: No Failed Attempt Login History Found.
nl: Geen Mislukte Poging Login Geschiedenis Gevonden.

en: No Failed Login History Found.
nl: Geen Login Mislukt Geschiedenis Gevonden.

en: No Feed Access
nl: Geen Toegang Feed

en: No Icon
nl: Geen Pictogram

en: No Login History Found.
nl: Geen Login Geschiedenis Gevonden.

en: No Membership History Found.
nl: Geen Lidmaatschap Geschiedenis Gevonden.

en: No Pages Available
nl: Geen Pagina ' S Beschikbaar

en: No Payment History Found.
nl: Geen Betaling Geschiedenis Gevonden.

en: No Plan
nl: Geen Plan

en: No Plan selected
nl: Geen Plan geselecteerd

en: No Record Found.
nl: Geen Enkele Record Gevonden.

en: No Record(s) Found
nl: Geen Record(s) Gevonden

en: No Records Message
nl: Geen Records Bericht

en: No Roles Available
nl: Geen Functies Beschikbaar

en: No Search Result Found.
nl: Geen Zoekresultaten Gevonden.

en: No Subscription Plans Available
nl: Geen Abonnementen Beschikbaar

en: No Subscriptions found.
nl: Geen Abonnementen gevonden.

en: No Users Available
nl: Er Zijn Geen Gebruikers Beschikbaar

en: No Users Found.
nl: Er Zijn Geen Gebruikers Gevonden.

en: No any Configure Plan + Signup form founds. Please add this from ARMember > Configure Plan + Signup Page
nl: Er is geen configuratieplan + aanmeldingsformulier gevonden. Voeg dit toe via ARMember > Abonnement configureren + aanmeldingspagina

en: No any Member(s) fount
nl: Geen enkele deelnemer(s) drukletter

en: No any achievement found.
nl: Geen bereiken gevonden.

en: No any badge found.
nl: Geen badge vinden.

en: No any coupon found.
nl: Geen coupon gevonden.

en: No any email template found.
nl: Geen e-mail template gevonden.

en: No any member found.
nl: Nog geen lid gevonden.

en: No any membership card template found.
nl: Geen lidmaatschap kaart template gevonden.

en: No any record found.
nl: Geen enkele record gevonden.

en: No any rule found.
nl: Geen regel gevonden.

en: No any subscription plan found.
nl: Geen abonnement gevonden.

en: No any subscriptions found.
nl: Geen abonnementen gevonden.

en: No any transaction found yet.
nl: Geen transactie nog niet gevonden.

en: No any user badge found.
nl: Geen gebruiker badge vinden.

en: No cycles due
nl: Geen cycli door

en: No data found
nl: Geen data gevonden

en: No debug logs found.
nl: Geen debug logs gevonden.

en: No email template found.
nl: Geen e-mailsjabloon gevonden.

en: No file was uploaded.
nl: Geen bestand geüpload.

en: No matching coupon found.
nl: Geen overeenkomende coupon gevonden.

en: No matching coupons found
nl: Geen overeenkomende coupons gevonden

en: No matching members found
nl: Geen overeenkomende leden gevonden

en: No matching members found.
nl: Geen overeenkomende leden gevonden.

en: No matching messages found
nl: Geen overeenkomende berichten gevonden

en: No matching plans found
nl: Geen overeenkomende plannen gevonden

en: No matching records found.
nl: Geen overeenkomende records worden gevonden.

en: No matching rule found
nl: Geen overeenkomende regel gevonden

en: No matching templates found.
nl: Geen overeenkomende sjablonen.

en: No matching transactions found
nl: Geen overeenkomende transacties gevonden

en: No matching transactions found.
nl: Geen overeenkomende transacties gevonden.

en: No membership card template found. %s.
nl: Geen lidmaatschap kaart template gevonden. %s.

en: No of Achievement
nl: Geen van de Prestatie

en: No paid post found.
nl: Geen betaalde post gevonden.

en: No plan selected
nl: Geen plan geselecteerd

en: No plugin specified.
nl: Geen plugin opgegeven.

en: No records found
nl: Geen gegevens gevonden

en: No such user exists in the system.
nl: Geen gebruiker in het systeem aanwezig is.

en: No user found, please try again.
nl: Geen gebruiker vond, gelieve opnieuw te proberen.

en: No user private content found.
nl: Geen gebruiker een eigen inhoud gevonden.

en: No user was imported, please check the file.
nl: Geen gebruiker is ingevoerd, controleer het bestand.

en: No user was imported.
nl: Geen door de gebruiker is ingevoerd.

en: No users(s) Available
nl: Geen enkele gebruiker(s) Beschikbaar

en: No.
nl: Nee.

en: No. Of Members Per Page
nl: Nee. Leden Per Pagina

en: No. of time uses allowed
nl: Nee. van tijd gebruikt toegestaan

en: Non Logged in Users
nl: Niet Ingelogde Gebruikers

en: Non LoggedIn Users
nl: Niet LoggedIn Gebruikers

en: Non Loggedin Users
nl: Niet Loggedin Gebruikers

en: Non-Logged In Users
nl: Niet-Ingelogde Gebruikers

en: Nonce is between 12 and 24 hours old
nl: Nna is tussen de 12 en 24 uur oude

en: Nonce is less than 12 hours old
nl: Nna is minder dan 12 uur oud

en: None
nl: Geen

en: North Korea
nl: Noord-Korea

en: Northern Mariana Islands
nl: Noordelijke Marianen

en: Norway
nl: Noorwegen

en: Norwegian
nl: Noorse

en: Norwegian/Norway
nl: Noors/Noorwegen

en: Not Activated
nl: Niet Geactiveerd

en: Not Having
nl: Het Niet Hebben Van

en: Not Verified
nl: Niet Geverifieerd

en: Not enough  myCred points
nl: Niet genoeg myCred punten

en: Not including tax amount.
nl: Niet inclusief btw bedrag.

en: Note
nl: Opmerking

en: Note/Description
nl: Opmerking/Omschrijving

en: Note: If you are using any caching plugin/mechanism on your site, then please clear your site cache after updating access rules table.
nl: Opmerking: Als u een caching plugin/mechanisme op uw website, neem dan a.u.b. duidelijk uw site cache na het updaten van access-tabel met regels.

en: Notify user via email
nl: Gebruiker waarschuwen via e-mail

en: Number of Decimals
nl: Aantal Decimalen

en: Number of decimals
nl: Aantal decimalen

en: Numeric
nl: Numerieke

en: OR
nl: OF

en: Occurance
nl: Voorkomen

en: Off
nl: Uit

en: On
nl: Op

en: On Cancel Membership
nl: Op Het Lidmaatschap Annuleren

en: On Change Subscription
nl: Op Abonnement Wijzigen

en: On Change Subscription By Admin
nl: Op Abonnement Wijzigen Door Admin

en: On Close User Account
nl: Op De Close-Gebruikersaccount

en: On Expire paid post
nl: Op Vervallen betaalde post

en: On Failed Payment
nl: Op Mislukte Betaling

en: On Load
nl: Op Laden

en: On Manual User Activation
nl: Op Handmatige Activering Door De Gebruiker

en: On Membership Expired
nl: Op Het Lidmaatschap Is Verlopen

en: On New Subscription
nl: Op Een Nieuw Abonnement

en: On Purchase membership plan using Bank Transfer
nl: Op de Aankoop van het lidmaatschap van plan met behulp van een bankoverschrijving

en: On Recurring Subscription
nl: Op Terugkerend Abonnement

en: On Renew Subscription
nl: Op Abonnement Verlengen

en: On Semi Automatic Subscription Failed Payment
nl: Op Semi-Automatische Abonnement Mislukte Betaling

en: On User Login
nl: Gebruiker Login

en: On cancel paid post
nl: Bij annuleren betaald post

en: On new paid post purchase
nl: Op de nieuwe betaalde post koop

en: On recurring paid post purchase
nl: Op terugkerende betaalde post koop

en: On renew paid post purchase
nl: Op vernieuwen betaalde post koop

en: On specific date
nl: Op een specifieke datum

en: One Minute
nl: Een Minuut

en: One Time
nl: Één Keer

en: One or more members has already subscribed to this plan. Any changes made to plan type & price will be applied (affect) to new users but not existing ones.
nl: Één of meer leden heeft al een abonnement op dit plan. Eventuele wijzigingen in het plan van het type en prijs zal worden toegepast (invloed) aan nieuwe gebruikers, maar niet bestaande.

en: One or more users have multiple membership, so addon can't be deactivated.
nl: Een of meer gebruikers hebben meerdere leden, dus addon kan niet worden gedeactiveerd.

en: One or more users have paid post, so addon can't be deactivated.
nl: Een of meer gebruikers hebben betaald post, dus addon kan niet worden gedeactiveerd.

en: Onetime
nl: Eenmalig

en: Only Alphabets
nl: Alleen Letters

en: Only Alphabets & Numbers
nl: Alleen Letters En Nummers

en: Only Logged in User
nl: Alleen Ingelogde Gebruiker

en: Only Numbers
nl: Alleen Nummers

en: Only allow members to send friendship requests.
nl: Alleen toelaten sturen vriendschap verzoeken.

en: Only allow members to send private messages.
nl: Alleen toelaten tot het versturen van privé berichten.

en: Only logged in member (Everyone)
nl: Alleen ingelogde leden (Iedereen)

en: Only members can create new groups.
nl: Alleen leden kunnen nieuwe groepen maken.

en: Only members can see the BuddyPress Member Directory and Member Profiles.
nl: Alleen leden kunnen de BuddyPress Lid Directory en Profielen van leden.

en: Only non logged in User
nl: Alleen niet ingelogde Gebruiker

en: Oops, nothing found
nl: Oeps, niets gevonden

en: Oops, nothing found.
nl: Oeps, niets gevonden.

en: Oops, there was a problem for getting account information
nl: Oeps, was er een probleem voor het verkrijgen van account informatie

en: Opacity
nl: Dekking

en: Open Settings & Styles
nl: Open Instellingen & Stijlen

en: Opt-ins Configuration
nl: Opt-ins Configuratie

en: Opt-ins Debug Log Settings
nl: Opt-ins Debug Log Instellingen

en: Opt-ins Settings Saved Successfully.
nl: Opt-ins-Instellingen Opgeslagen.

en: Optional
nl: Optioneel

en: Options
nl: Opties

en: Order ID
nl: Order-ID

en: Order/Invoice ID
nl: Order/Factuur-ID

en: Other Forms (Login / Forgot Password / Change Password)
nl: Andere Vormen (Inloggen / Wachtwoord Vergeten / Wachtwoord Wijzigen)

en: Other Forms / Edit Profile
nl: Andere Vormen / Bewerken Profiel

en: Other Link Color
nl: Andere Link Kleur

en: Other Options
nl: Andere Opties

en: Other Settings
nl: Andere Instellingen

en: Others
nl: Anderen

en: Oxygen Builder Integration
nl: Integratie van zuurstofbuilder

en: PHP Maximum Upload Size:
nl: PHP Maximale Upload Grootte:

en: PLEASE LOGIN
nl: GELIEVE IN TE LOGGEN

en: Page
nl: Pagina

en: Page Number
nl: Pagina Nummer

en: Page Settings Saved Successfully.
nl: Pagina-Instellingen Opgeslagen.

en: Page Setup
nl: Pagina-Instelling

en: Page is protected
nl: Pagina beveiligd is

en: Page.
nl: Pagina.

en: Page/Post Name
nl: Pagina/Bericht Naam

en: Page/Post Redirection Rules
nl: Pagina/Post Omleiding Regels

en: Pages
nl: Pagina ' s

en: Pagination Style
nl: Paginering Stijl

en: Paid
nl: Betaald

en: Paid Amount
nl: Betaald Bedrag

en: Paid By
nl: Betaald Door

en: Paid By Admin
nl: Betaald Door Admin

en: Paid By admin
nl: Betaald Door admin

en: Paid Plan (finite)
nl: Betaald abonnement (eindige)

en: Paid Plan (infinite)
nl: Betaald abonnement (oneindig)

en: Paid Post
nl: Betaalde Post

en: Paid Post Amount
nl: Betaalde Post Bedrag

en: Paid Post Buy Now Button
nl: Betaalde Post Knop Nu Kopen

en: Paid Post Buy Now Settings
nl: Betaalde Post Nu Kopen Instellingen

en: Paid Post Cycles
nl: Betaalde Post Cycli

en: Paid Post History
nl: Betaalde Post Geschiedenis

en: Paid Post ID
nl: Betaalde Post-ID

en: Paid Post List Label(s)
nl: Betaalde Post Lijst Label(s)

en: Paid Post Members
nl: Betaalde Post-Leden

en: Paid Post Membership Buttons options
nl: Opties voor betaalde postlidmaatschapsknoppen

en: Paid Post Membership Other options
nl: Betaald postlidmaatschap Andere opties

en: Paid Post Page
nl: Betaalde Post Pagina

en: Paid Post Payment
nl: Betaalde Post Betaling

en: Paid Post Payment History
nl: Betaalde Post Geschiedenis Van De Betaling

en: Paid Post Payment Transactions
nl: Betaalde Post Betalingstransacties

en: Paid Post Payment Transactions List
nl: Lijst met betaalde postbetalingstransacties

en: Paid Post Purchase page
nl: Betaalde Post Koop pagina

en: Paid Post Report
nl: Betaalde Post-Rapport

en: Paid Post Reports
nl: Betaalde Post Rapporten

en: Paid Post Settings
nl: Betaalde Post-Instellingen

en: Paid Post Setup
nl: Betaalde Post Setup

en: Paid Post Title
nl: Betaalde Post Titel

en: Paid Post Transactions
nl: Betaalde Post Transacties

en: Paid Post URL Parameter name
nl: Betaalde Post URL-Parameter naam

en: Paid Post URL parameter name Ex. :
nl: Betaalde Post URL-parameter naam Ex. :

en: Paid Post added successfully
nl: Betaalde Post toegevoegd

en: Paid Post added successfully.
nl: Betaalde Post toegevoegd.

en: Paid Post deleted successfully.
nl: Betaalde Post verwijderd.

en: Paid Post has been deleted successfully.
nl: Betaald Bericht is succesvol verwijderd.

en: Paid Post purchase limit
nl: Betaalde Post aankoop limiet

en: Paid Post removed successfully
nl: Betaalde Post verwijderd

en: Paid Post status changed successfully.
nl: Betaalde Post status gewijzigd.

en: Paid Post updated successfully
nl: Betaalde Post bijgewerkt

en: Paid Post(s)
nl: Betaalde Post(s)

en: Paid Posts
nl: Betaalde Posts

en: Paid With
nl: Betaald Met

en: Palestine
nl: Palestina

en: Papua New Guinea
nl: Kina Van Papoea-Nieuw-Guinea

en: Paraguay
nl: Guaraní

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Password Lost and Changed for user
nl: Wachtwoord Verloren en Gewijzigd voor gebruiker

en: Password Lost/Changed
nl: Wachtwoord Verloren/Gewijzigd

en: Password Reset
nl: Wachtwoord Opnieuw Instellen

en: Password can not be left blank
nl: Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten

en: Password can not be left blank.
nl: Wachtwoord mag niet leeg worden gelaten.

en: Password cannot be left Blank.
nl: Het wachtwoord mag niet Leeg worden gelaten.

en: Password reset is not allowed for this user.
nl: Wachtwoord opnieuw instellen is niet toegestaan voor deze gebruiker.

en: Passwords don't match.
nl: Wachtwoorden komen niet overeen.

en: Path
nl: Pad

en: Pay Now
nl: Nu Betalen

en: Pay Once, No Monthly Fees
nl: Één Keer Betalen, Geen Maandelijkse Kosten

en: Payable Amount
nl: Te Betalen Bedrag

en: Payer Email
nl: Betaler E-Mail

en: Payment Action
nl: Betaling Actie

en: Payment Amount
nl: Te Betalen Bedrag

en: Payment Button Label
nl: Betaling Label Voor De Knop

en: Payment Button Label can not be left blank.
nl: Betaling Knop Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Payment Cycle
nl: Betalingscyclus

en: Payment Cycle Section Title
nl: Betaling Cyclus Titel Van Een Hoofdstuk

en: Payment Cycles
nl: Betaling Cycli

en: Payment Cyle field label
nl: Betaling Cyclus veld label

en: Payment Date
nl: Datum Van Betaling

en: Payment Fail (2Checkout)
nl: Betaling Mislukt (2Checkout)

en: Payment Fail (Authorize.net)
nl: Betaling Mislukt (Authorize.net)

en: Payment Fail (Stripe)
nl: De Betaling Niet (Streep)

en: Payment Fail (myCred)
nl: Betaling Mislukt (myCred)

en: Payment Failed
nl: Betaling Mislukt

en: Payment Failed Action
nl: Betaling Mislukte Actie

en: Payment Gateway
nl: De Betaling Gateway

en: Payment Gateway Debug Log Settings
nl: De Betaling Gateway Debug Log Instellingen

en: Payment Gateway Field Title
nl: De Betaling Gateway Veld Titel

en: Payment Gateways
nl: Betaling Gateways

en: Payment Gateways Section
nl: Betaling Gateways Sectie

en: Payment History
nl: Geschiedenis Van De Betaling

en: Payment Method Label
nl: Betaalmethode Label

en: Payment Mode
nl: Betaling Modus

en: Payment Mode Label can not be left blank.
nl: Betaling Mode Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Payment Mode Selection Title
nl: Betaling Modus Selectie Titel

en: Payment Options
nl: Betaling Opties

en: Payment Section Title
nl: Betaling Titel Van Een Hoofdstuk

en: Payment Transaction
nl: Betaling Transactie

en: Payment Transactions
nl: Betalingsverkeer

en: Payment Transactions List
nl: Betalingstransacties Lijst

en: Payment Type
nl: Type Betaling

en: Payment gateway is not active, please contact site administrator.
nl: De betaling gateway niet actief is, neem dan contact op met de site administrator.

en: Payment gateway is not active, please contact the site administrator.
nl: De betaling gateway niet actief is, neem dan contact op met de beheerder van de site.

en: Payment refunded successfully
nl: Betaling teruggestort succes

en: Payment through 2Checkout is not supported for selected plan.
nl: Betaling via 2Checkout wordt niet ondersteund voor het geselecteerde plan.

en: Payment through Authorize.Net is not supported for selected plan.
nl: Betaling via Authorize.Net wordt niet ondersteund voor het geselecteerde plan.

en: Payment through Stripe is not supported for selected plan.
nl: Betaling via Streep wordt niet ondersteund voor het geselecteerde plan.

en: Payment type
nl: Type betaling

en: Payments Report
nl: Betalingen Rapport

en: Payments Reports
nl: Betalingen Rapporten

en: Paypal (if paypal payment gateway is enabled)
nl: Paypal (als paypal payment gateway is ingeschakeld)

en: Paypal API Password
nl: Paypal API Wachtwoord

en: Paypal API Signature
nl: Paypal API-Handtekening

en: Paypal API Signature (Sandbox)
nl: Paypal API-Handtekening (Sandbox)

en: Paypal API Username
nl: Paypal API Gebruikersnaam

en: Paypal API Username ( Sandbox)
nl: Paypal API Gebruikersnaam ( Sandbox)

en: Paypal Live API Password
nl: Paypal Live API Wachtwoord

en: Paypal Live API Signature
nl: Paypal Live API-Handtekening

en: Paypal Live API Username
nl: Paypal Live API Gebruikersnaam

en: Paypal Payment Mode
nl: Paypal Betaling Modus

en: Paypal Sandbox API Password
nl: Paypal Sandbox-API Wachtwoord

en: Paypal Sandbox API Signature
nl: Paypal Sandbox-API-Handtekening

en: Paypal Sandbox API Username
nl: Paypal Sandbox-API Gebruikersnaam

en: Paypal supports maximum 90 days of trial duration for Auto Debit Subscription method.
nl: Paypal ondersteunt maximaal 90 dagen trial duur voor Automatisch Incasso Abonnement methode.

en: Pending
nl: In afwachting van

en: Pending Members
nl: In Afwachting Van De Leden

en: Per Page
nl: Per Pagina

en: Percentage tax will be applied on Final Payable Amount on plan+signup page.
nl: Percentage belasting zal worden toegepast op het Uiteindelijke te Betalen Bedrag op plan+pagina aanmelden.

en: Period Type
nl: Type Periode

en: Permanent lock user after login attempts
nl: Permanente sluiting van de gebruiker na inlog pogingen

en: Permanent lockdown Duration
nl: Permanente vergrendeling van de Duur

en: Persian
nl: Perzische

en: Personal Details
nl: Persoonlijke Gegevens

en: Philippines
nl: Filipijnen

en: Placeholder
nl: Tijdelijke aanduiding

en: Plan Amount
nl: Plan Bedrag

en: Plan Description
nl: Plan Beschrijving

en: Plan Description Font
nl: Plan Lettertype Beschrijving

en: Plan Duration
nl: Plan Duur

en: Plan End Date
nl: Plan Eind Datum

en: Plan Expire Date
nl: Plan Verlopen Datum

en: Plan Expiry Date
nl: Plan Vervaldatum

en: Plan Name
nl: Naam Plan

en: Plan Next Due Date
nl: Plan Eerstvolgende Vervaldag

en: Plan Price
nl: Plan Prijs

en: Plan Renew Date
nl: Plan Vernieuwen Datum

en: Plan Renewal Date
nl: Plan Datum Van Verlenging

en: Plan Role
nl: Plan Rol

en: Plan Selection Area Position
nl: Plan Selectiegebied Positie

en: Plan Skin5(Simple Dropdown)
nl: Plan Skin5(Eenvoudige Dropdown)

en: Plan Start Date
nl: Plan Start Datum

en: Plan Title
nl: Plan Titel

en: Plan Title Font
nl: Plan Titel Lettertype

en: Plan Type
nl: Type Plan

en: Plan Type & Price
nl: Type Plan & Prijs

en: Plan added successfully.
nl: Plan toegevoegd.

en: Plan deleted successfully.
nl: Het Plan is succesvol verwijderd.

en: Plan does not have any cycle.
nl: Plan geen cyclus.

en: Plan expiration date
nl: Plan vervaldatum

en: Plan has been added successfully.
nl: Plan is toegevoegd.

en: Plan has been deleted successfully.
nl: Het Plan is succesvol verwijderd.

en: Plan has been updated successfully.
nl: Plan met succes is bijgewerkt.

en: Plan name
nl: Naam Plan

en: Plan name can not be left blank.
nl: Plan naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Plan status changed successfully.
nl: Plan de status gewijzigd.

en: Plan(s) has been deleted successfully.
nl: Plan(nen) heeft met succes verwijderd.

en: Plans
nl: Plannen

en: Plans Cycles
nl: Plannen Cycli

en: Plans Section
nl: Plannen Afdeling

en: Please Activate ARMember License
nl: Activeer ARMember Licentie

en: Please Activate ARMember License.
nl: Activeer ARMember Licentie.

en: Please Enable social connections from the ARMember > General Settings > Social Connect
nl: Schakel sociale verbindingen in via ARMember > Algemene instellingen > Social Connect

en: Please Enter Customer Email
nl: Gelieve Een E-Mail Van Klanten

en: Please Enter Customer Name
nl: Vul De Naam Van De Klant

en: Please Enter Merchant API Email
nl: Vul Merchant API e-Mail

en: Please Enter Merchant API Password
nl: Vul Merchant API Wachtwoord

en: Please Enter Merchant API Signature
nl: Vul Merchant API-Handtekening

en: Please Enter Merchant API Username
nl: Vul Merchant API Gebruikersnaam

en: Please Enter Plan Amount
nl: Vul Plan Bedrag

en: Please Enter Plan name
nl: Vul naam Plan

en: Please Enter Purchase Code
nl: Vul Koop-Code

en: Please Enter URL.
nl: Voer de URL in.

en: Please Enter Valid Publishable Key
nl: Gelieve Een Geldig Kan Worden Gepubliceerd Toets

en: Please Enter Valid Secret Key
nl: Gelieve Een Geldig Geheime Sleutel

en: Please Enter number of Coupon(s) to Generate.
nl: Voer het nummer van de Coupon(s) te Genereren.

en: Please Login
nl: Gelieve In Te Loggen

en: Please Select
nl: Selecteer

en: Please Select Country
nl: Selecteer land

en: Please Select Icon.
nl: Selecteer Het Pictogram.

en: Please Select Page.
nl: Selecteer Pagina.

en: Please Select Social Account.
nl: Selecteer Sociaal-Account.

en: Please Select account
nl: Selecteer account

en: Please Select..
nl: Selecteer..

en: Please Signup
nl: Gelieve Signup

en: Please activate %s license to enable %s
nl: Activeer %s licentie voor het inschakelen van %s

en: Please activate Beaver Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer de Bever Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate Bricks Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer Bricks Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please activate BuddyPress/Buddyboss and try to active this add-on.
nl: Activeer BuddyPress/Buddyboss en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate Divi Builder or Divi Theme and try to active this add-on.
nl: Activeer Divi Builder of Divi Thema en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate Fusion Builder or Avada Theme and try to active this add-on.
nl: Activeer Fusion Builder of Avada Thema en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate Oxygen Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer Zuurstof Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate SiteOrigin Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer SiteOrigin Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate WPBakery Page Builder and try to active this add-on.
nl: Activeer WPBakery Pagina Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate Woocommerce and try to active this add-on.
nl: Activeer Woocommerce en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate myCRED and try to active this add-on.
nl: Activeer myCRED en proberen om actief deze add-on.

en: Please activate the \"Coupon\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"Coupon\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please activate the \"Drip Content\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"Drip Content\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please activate the \"Pay Per Post\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"Pay Per Post\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please activate the \"Social Feature\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"Sociale Functie\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please activate the \"User Private Content\" module to make this feature work.
nl: Activeer de \"User Eigen Content\" module om deze functie te kunnen gebruiken.

en: Please add
nl: Voeg

en: Please add Coupon Code Length.
nl: Voeg Coupon Code Lengte.

en: Please add discount amount.
nl: Voeg korting bedrag.

en: Please add new plan.
nl: Voeg nieuwe plan.

en: Please add value in numerical order of achievements (Lower Value First)
nl: Voeg waarde in de numerieke volgorde van de resultaten (Lagere Waarde)

en: Please check atleast one option
nl: Controleer a.u.b. minstens één optie

en: Please check atleast one option.
nl: Controleer a.u.b. minstens één optie.

en: Please configure default rules to restrict any newly added page, post, category, custom post, etc for which there is no rule defined at Access Rules.
nl: Gelieve u standaard regels beperken de nieuw toegevoegde pagina, post, categorie, custom post, etc voor dat er geen regel is gedefinieerd in de Toegang Regels.

en: Please configure one of social network and then try to ON this setting.
nl: Configureer een van sociaal netwerk en probeer vervolgens OP met deze instelling.

en: Please configure social networks in
nl: Configureer de sociale netwerken in

en: Please confirm that while changing skin, All colors will be reset to default.
nl: Gelieve te bevestigen dat tijdens het wijzigen van de huid, Alle kleuren worden teruggezet naar de standaardinstelling.

en: Please consider following limitations of various payment gateways while configuring automatic subscription plan.
nl: Overweeg het volgende beperkingen van verschillende betaalmethodes tijdens het configureren van automatische abonnement.

en: Please create atleast one Brevo List.
nl: Maak minstens een Brevo Lijst.

en: Please don't change value of country ID. For example: :1,:2,:3
nl: Gelieve niet te wijzigen waarde van land-ID. Bijvoorbeeld: 1,:2,:3

en: Please enable atleast one payment.
nl: Zet dan minstens een betaling.

en: Please enter
nl: Voer

en: Please enter URL with http:// or https://.
nl: Voer de URL in met http:// of https://.

en: Please enter URL.
nl: Voer de URL in.

en: Please enter a username.
nl: Gelieve een gebruikersnaam.

en: Please enter at least
nl: Gelieve minstens

en: Please enter at least 13 digits.
nl: Voert u alstublieft minstens 13 cijfers.

en: Please enter correct card details.
nl: Vul een correct card gegevens.

en: Please enter days.
nl: Vul dagen.

en: Please enter email address again.
nl: Voer het e-mailadres opnieuw.

en: Please enter maximum number of login attempts.
nl: Gelieve een maximum aantal inlogpogingen.

en: Please enter new password
nl: A.u.b. voer een nieuw wachtwoord in

en: Please enter new password.
nl: A.u.b. voer een nieuw wachtwoord in.

en: Please enter number
nl: Geef cijfer

en: Please enter number of login attempts after user permanent lock.
nl: Voer het aantal login pogingen nadat de gebruiker een permanente sluiting.

en: Please enter permanent lockdown duration.
nl: Vul permanente vergrendeling duur.

en: Please enter temporarily lock user duration.
nl: Vul tijdelijk lock gebruiker duur.

en: Please enter the correct card details.
nl: Vul de juiste kaart details.

en: Please enter the coupon code
nl: Vul de coupon code

en: Please enter the coupon code.
nl: Vul de coupon code.

en: Please enter valid URL.
nl: Gelieve een geldig URL.

en: Please enter valid amount
nl: Gelieve een geldig bedrag in

en: Please enter valid current password.
nl: Voer een geldig huidig wachtwoord in.

en: Please enter valid data
nl: Gelieve een geldig gegevens

en: Please enter valid data.
nl: Gelieve een geldig gegevens.

en: Please enter valid detail.
nl: Gelieve een geldig detail.

en: Please enter valid email address.
nl: Gelieve een geldig e-mailadres.

en: Please enter valid password
nl: Gelieve een geldig wachtwoord

en: Please enter valid password.
nl: Voer een geldig wachtwoord in.

en: Please enter valid username
nl: Gelieve een geldige gebruikersnaam in

en: Please enter valid username.
nl: Gelieve een geldige gebruikersnaam in.

en: Please enter your email address or username below
nl: Vul hieronder uw e-mailadres of gebruikersnaam in

en: Please enter your email address or username below.
nl: Vul uw e-mail adres of gebruikersnaam hieronder in.

en: Please install Beaver Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Bever Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please install Bricks Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Bricks Builder en probeer deze add-on te activeren.

en: Please install BuddyPress/Buddyboss and try to active this add-on.
nl: Installeer BuddyPress/Buddyboss en proberen om actief deze add-on.

en: Please install Divi Builder or Divi Theme and try to active this add-on.
nl: Installeer Divi Builder of Divi Thema en proberen om actief deze add-on.

en: Please install Fusion Builder or Avada Theme and try to active this add-on.
nl: Installeer Fusion Builder of Avada Thema en proberen om actief deze add-on.

en: Please install Oxygen Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer Zuurstof Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please install SiteOrigin Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer SiteOrigin Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please install WPBakery Page Builder and try to active this add-on.
nl: Installeer WPBakery Pagina Builder en proberen om actief deze add-on.

en: Please install Woocommerce and try to active this add-on.
nl: Installeer Woocommerce en proberen om actief deze add-on.

en: Please install myCRED and try to active this add-on.
nl: Installeer myCRED en proberen om actief deze add-on.

en: Please make sure you have set following Approved URL in your 2Checkout account.
nl: Zorg ervoor dat u hebt ingesteld volgende Goedgekeurde URL in uw 2Checkout account.

en: Please make sure you have set following callback URL in your Authorize.net account.
nl: Zorg ervoor dat u hebt ingesteld volgende callback URL in uw Authorize.net account.

en: Please make sure you have set following callback URL in your Stripe account.
nl: Zorg ervoor dat u hebt ingesteld volgende callback URL in uw Streep account.

en: Please note that when user will purchase this product, mapped ARMember paid post will be assigned to that user.
nl: Houd er rekening mee dat wanneer de gebruiker zal de aankoop van dit product toegewezen ARMember betaald post zal worden toegewezen aan die gebruiker.

en: Please note that when user will purchase this product, mapped ARMember plan will be assigned to that user.
nl: Houd er rekening mee dat wanneer de gebruiker zal de aankoop van dit product toegewezen ARMember plan zal worden toegewezen aan die gebruiker.

en: Please re-authorize %s app again from %s -> General Settings -> Opt-ins Configuration page, otherwise %s will not work. You can read more about %s settings at our documentation %s.
nl: Autoriseer de %s app opnieuw via %s -> Algemene instellingen -> Opt-ins configuratiepagina, anders zal %s niet werken. U kunt meer lezen over %s instellingen in onze documentatie %s.

en: Please review
nl: Gelieve een review

en: Please select
nl: Selecteer

en: Please select Edit Profile form.
nl: Selecteer Profiel Bewerken formulier.

en: Please select Page.
nl: Selecteer Pagina.

en: Please select Payment Mode option.
nl: Gelieve te selecteren Payment Modus optie.

en: Please select Plan.
nl: Selecteer Plan.

en: Please select Post.
nl: Selecteer Bericht.

en: Please select a badge icon.
nl: Selecteer een badge pictogram.

en: Please select a page.
nl: Selecteer een pagina.

en: Please select any directory template.
nl: Selecteer een map sjabloon.

en: Please select atleast one badge.
nl: Selecteer tenminste één badge.

en: Please select atleast one member.
nl: Selecteer tenminste één lid.

en: Please select atleast one membership
nl: Selecteer tenminste één lidmaatschap

en: Please select atleast one option.
nl: Selecteer tenminste één optie.

en: Please select atleast one page/post.
nl: Selecteer aub minstens een pagina/post.

en: Please select atleast one payment gateway.
nl: Selecteer tenminste één betaling gateway.

en: Please select atleast one plan
nl: Selecteer tenminste één plan

en: Please select atleast one plan.
nl: Selecteer tenminste één plan.

en: Please select atleast one registration page.
nl: Selecteer tenminste één registratie pagina.

en: Please select atleast one role.
nl: Selecteer tenminste één rol.

en: Please select avatar.
nl: Selecteer avatar.

en: Please select condition.
nl: Selecteer conditie.

en: Please select date.
nl: Selecteer datum.

en: Please select expire date.
nl: Selecteer vervaldatum.

en: Please select expiry date.
nl: Selecteer de vervaldatum.

en: Please select file
nl: Selecteer bestand

en: Please select file.
nl: Selecteer het bestand.

en: Please select form field in Conditional Subscription.
nl: Selecteer het formulierveld in Voorwaardelijke Abonnement.

en: Please select from date.
nl: Selecteer vanaf de datum.

en: Please select guest page.
nl: Selecteer guest pagina.

en: Please select one option.
nl: Kies dan een andere optie.

en: Please select one or more records.
nl: Selecteer alstublieft één of meer records.

en: Please select one or more setting.
nl: Selecteer alstublieft één of meer instellen.

en: Please select one.
nl: Gelieve één te selecteren.

en: Please select paid post plan.
nl: Selecteer betaalde post plan.

en: Please select payment cycle.
nl: Gelieve te selecteren payment cyclus.

en: Please select plan(s) for members can access
nl: Selecteer plan(nen) voor de leden toegang hebben tot

en: Please select plan.
nl: Selecteer plan.

en: Please select profile cover.
nl: Selecteer profiel te dekken.

en: Please select redirection page.
nl: Selecteer omleiding pagina.

en: Please select role.
nl: Selecteer rol.

en: Please select signup / registration form.
nl: Selecteer aanmelden / inschrijfformulier.

en: Please select signup form.
nl: Selecteer aanmeldingsformulier.

en: Please select start date.
nl: Selecteer start-datum.

en: Please select user.
nl: Selecteer gebruiker.

en: Please select valid action.
nl: Selecteer een geldige actie.

en: Please set default redirection rules for users when they try to access restricetd content.
nl: Stel standaard omleiding regels voor gebruikers wanneer ze proberen toegang te krijgen tot restricetd inhoud.

en: Please setup site key and private key in General Settings otherwise recaptcha will not appear
nl: Installeer site-sleutel en een persoonlijke sleutel in Algemene Instellingen anders recaptcha zal niet verschijnen

en: Please submit this form if you have trouble activating license.
nl: Vul dan dit formulier in als u problemen hebt met het activeren van de licentie.

en: Please type your e-mail address.
nl: Vul uw e-mail adres.

en: Please upload appropriate file to import users.
nl: Upload bestand voor gebruikers importeren.

en: Please upload file.
nl: Upload bestand.

en: Please use Advanced (PHP) Conditionals instead.
nl: Gebruik Geavanceerde (PHP) Voorwaarden in de plaats.

en: Please use atleast one
nl: Gebruik a.u.b. minstens één

en: Please use following css class if you want to add custom property on cancel Subscription
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op Abonnement annuleren

en: Please use following css class if you want to add custom property on close account
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op account sluiten

en: Please use following css class if you want to add custom property on current membership
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op de huidige lidmaatschap

en: Please use following css class if you want to add custom property on logout
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste eigenschap op uitloggen

en: Please use following css class if you want to add custom property on member directory
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste eigenschap op de map

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership card
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap kaart

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap setup wizard

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard Coupon section
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap van de wizard setup Coupon sectie

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard Summary section
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap van de wizard setup sectie Samenvatting

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard form section
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap setup wizard formulier sectie

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard payment gateways section
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap van de wizard setup betaling gateways sectie

en: Please use following css class if you want to add custom property on membership setup wizard plan section
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op het lidmaatschap van de wizard setup van plan sectie

en: Please use following css class if you want to add custom property on other forms and edit profile
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste eigenschap op andere vormen en profiel bewerken

en: Please use following css class if you want to add custom property on payment transaction
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op de betaling transactie

en: Please use following css class if you want to add custom property on public profile
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste woning op openbaar profiel

en: Please use following css class if you want to add custom property on your profile
nl: Gebruik onderstaande css-klasse als u wilt toevoegen van aangepaste eigenschap op je profiel

en: Please verify Stripe Webhook by clicking on 'Verify Webhook' button
nl: Controleer Streep Webhook door te klikken op 'Controleer Webhook' knop

en: Plese confirm that while changing Template, all colors will be reset to default.
nl: Plese bevestigen dat tijdens het wijzigen van de Template, alle kleuren worden teruggezet naar de standaardinstelling.

en: Poland
nl: Polen

en: Polish
nl: Pools

en: Polish/Poland
nl: Pools/Polen

en: Popup Button Title
nl: Pop-Knop Titel

en: Popup Logo
nl: Pop-Logo

en: Popup Title
nl: Pop-Up Titel

en: Popup Title can not be left blank.
nl: Pop-up Titel kan niet leeg gelaten worden.

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Portuguese (Brazil)
nl: Portugees (Brazilië)

en: Portuguese (Portugal)
nl: Portugees (Portugal)

en: Portuguese/Brazilian
nl: Portugees/Braziliaans

en: Portuguese/Portugal
nl: Portugees/Portugal

en: Position
nl: Positie

en: Possible Arguments
nl: Mogelijke Argumenten

en: Possible Arguments :
nl: Mogelijke Argumenten :

en: Possible only in the case of semi-automatic / manual subscription
nl: Alleen mogelijk in het geval van semi-automatische / handmatige abonnement

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
nl: Mogelijke oorzaak: uw host kan zijn uitgeschakeld in de mail() functie...

en: Post ID
nl: Bericht-ID

en: Post Name
nl: Post Naam

en: Post Start Date
nl: Post Startdatum

en: Post Title
nl: Berichttitel

en: Post is protected
nl: Post is beschermd

en: Posts
nl: Berichten

en: Prefix / Suffix Icon Color
nl: Prefix / Suffix-Pictogram Kleur

en: Preset Fields
nl: Preset Velden

en: Preview
nl: Voorbeeld

en: Previous
nl: Vorige

en: Previous Button Label
nl: Vorige Label Voor De Knop

en: Price Font
nl: Prijs Lettertype

en: Private Content
nl: Privé-Inhoud

en: Private Content has been activated successfully.
nl: Eigen Content is geactiveerd.

en: Private Content has been added successfully.
nl: Eigen Content is toegevoegd.

en: Private Content has been deactivated successfully.
nl: Eigen Content is gedeactiveerd, met succes.

en: Private Content has been deleted successfully.
nl: Eigen Content is met succes verwijderd.

en: Private Content has been updated successfully.
nl: Eigen Content is met succes bijgewerkt.

en: Private Key
nl: Eigen Sleutel

en: Private Key can not be left blank.
nl: Privé-Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Private messaging
nl: Prive berichten

en: Product License
nl: Licentie Voor Het Product

en: Products
nl: Producten

en: Profile
nl: Profiel

en: Profile Cover
nl: Profiel Cover

en: Profile Cover.
nl: Profiel Dekken.

en: Profile Detail
nl: Profiel Detail

en: Profile Display Name
nl: Profiel Weer Te Geven Naam

en: Profile Fields
nl: Profiel Velden

en: Profile Forms
nl: Profiel Vormen

en: Profile Template 1
nl: Profiel Sjabloon 1

en: Profile Template 2
nl: Profiel Sjabloon 2

en: Profile Template 3
nl: Profiel Sjabloon 3

en: Profile Template 4
nl: Profiel Sjabloon 4

en: Profile Template 5
nl: Profiel Sjabloon 5

en: Profile Template Name
nl: Profiel Naam Sjabloon

en: Profile photo of
nl: Profiel foto van

en: Profiles & Directories
nl: Profielen & Mappen

en: Public Profile
nl: Openbaar Profiel

en: Publish your site content based on different time intervals by enabling this feature.
nl: Het publiceren van uw inhoud van de site is gebaseerd op verschillende tijdstippen door het inschakelen van deze functie.

en: Pull Data from
nl: Trek de Gegevens van

en: Pull Data from ARMember
nl: Trek de Gegevens van ARMember

en: Purchase Code
nl: Koop-Code

en: Purchase Code:
nl: Aankoop Code:

en: Purchased On:
nl: Gekocht Op:

en: Purchased Paid Post List
nl: Gekocht Betaalde Post Lijst

en: Put Your Drip Content Here.
nl: Zet Uw Infuus Inhoud Hier.

en: Put Your Restricted Content Message Here.
nl: Zet Uw Beperkte Inhoud Bericht Hier.

en: RESTRICT CONTENT
nl: BEPERKEN INHOUD

en: Radio Button
nl: Radio Knop

en: Radio Buttons
nl: Radio Knoppen

en: Read Only
nl: Alleen-Lezen

en: Receiver Email
nl: Ontvanger E-Mail

en: Recent Member Payments
nl: Recente Lid Betalingen

en: Recent Members
nl: Recente Leden

en: Recent Members %slast week%s
nl: Recente Leden %slast week%s

en: Recent Members By Plans
nl: Recente Leden Door Plannen

en: Recent Payments
nl: Recente Betalingen

en: Recent Payments %slast week%s
nl: Recente Betalingen %slast week%s

en: Recent Registerd Members
nl: Recente Geregistreerde Leden

en: Recently Joined
nl: Onlangs Bij De

en: Recently No Membership Plan purchased
nl: Onlangs Geen Lidmaatschap hebt gekocht

en: Recently No Membership Plan purchased using coupon
nl: Onlangs Geen Lidmaatschap hebt gekocht met behulp van coupon

en: Recommend
nl: Adviseren

en: Recommende Size : 150 X 170
nl: Recommende Grootte : 150 X 170

en: Recommended logo size 70X70 px
nl: Aanbevolen afmeting 70X70 px

en: Record Login History
nl: Record Aanmelding Geschiedenis

en: Record deleted successfully.
nl: Record verwijderd.

en: Record is deleted successfully.
nl: Record is verwijderd.

en: Records Per Page
nl: Records Per Pagina

en: Records per Page
nl: Records per Pagina

en: Recurring
nl: Terugkerende

en: Recurring Payment
nl: Terugkerende Betaling

en: Recurring Profile
nl: Terugkerende Profiel

en: Recurring Time
nl: Terugkerende Tijd

en: Redirect After Logout
nl: Omleiding Na Uitloggen

en: Redirect To
nl: Redirect Naar

en: Redirect To Author Archive Page
nl: Redirect Naar De Auteur Archief Pagina

en: Redirect URI that you should add in Instagram API.
nl: Redirect URI die je moet toevoegen in de Instagram API.

en: Redirect URI that you should add in VK API.
nl: Redirect URI die je moet toevoegen in het VK API.

en: Redirect URL (Optional)
nl: Omleidings-URL (Optioneel)

en: Redirect to BuddyPress Profile
nl: Redirect naar BuddyPress-Profiel

en: Redirect to Page
nl: Redirect naar de Pagina

en: Redirect to url
nl: Omleiding naar een url

en: Redirection Rules
nl: Omleiding Regels

en: Redirection Rules upon Accessing Restricted Post/Page
nl: Omleiding Regels bij het betreden van een verboden Post/Pagina

en: Redirection after Membership SignUp
nl: Omleiding na Aanmelding Lidmaatschap

en: Redirection after Paid Post Purchase
nl: Omleiding na Betaald Post Koop

en: Redirection page is required.
nl: Omleiding pagina is vereist.

en: Redirection upon Add/Change Membership
nl: Omleiding bij het Toevoegen/Wijzigen Lidmaatschap

en: Redirection upon Membership Renewal
nl: Omleiding bij Verlenging Lidmaatschap

en: Redirection url is required.
nl: Omleidings-url ' s is vereist.

en: Referrer Page
nl: Verwijzende Pagina

en: Refresh License
nl: Vernieuwen Licentie

en: Refresh List
nl: Lijst Vernieuwen

en: Refreshed
nl: Vernieuwd

en: Refund
nl: Terugbetaling

en: Refund Amount
nl: Terug Te Betalen Bedrag

en: Refund Payment
nl: Restitutie Van De Betaling

en: Refund Reason
nl: Terugbetaling Reden

en: Refund Type
nl: Terugbetaling Van Het Type

en: Refund amount
nl: Terug te betalen bedrag

en: Register
nl: Registreren

en: Register Form Options
nl: Aanmeldformulier Opties

en: Register Link
nl: Registreer Link

en: Registered/Edited Profile From
nl: Geregistreerd/Gewijzigd Profiel Van

en: Registration
nl: Registratie

en: Registration / Signup Forms
nl: Registratie / Inschrijving Formulieren

en: Registration Form
nl: Registratie Formulier

en: Registration Form Page
nl: Registratie Formulier

en: Registration Link Label
nl: Registratie Link Label

en: Registration Link Margin
nl: Registratie Link Marge

en: Registration form is required.
nl: De registratie vorm vereist is.

en: Registration form is required. Please select valid registration page.
nl: De registratie vorm vereist is. Selecteer een geldige registratie pagina.

en: Registration page
nl: De registratie-pagina

en: Regular Expression
nl: Reguliere Expressie

en: Reject
nl: Weigeren

en: Remaining Login Attempts :
nl: Resterende Login Pogingen :

en: Remaining Occurence
nl: Resterende Voorkomen

en: Remaining login attempt warning
nl: Resterende login poging waarschuwing

en: Remember Me Checkbox
nl: Gegevens Onthouden

en: Remember me
nl: Onthoud mij

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Remove Achievement
nl: Verwijder Prestatie

en: Remove Country
nl: Verwijder Land

en: Remove Cover Photo
nl: Verwijder Het Deksel Foto

en: Remove Cycle
nl: Verwijder Cyclus

en: Remove License
nl: Verwijder Licentie

en: Remove Payment Cycle
nl: Verwijder Betalingscyclus

en: Remove Plan
nl: Verwijder Plan

en: Remove Post
nl: Verwijder Post

en: Remove Profile Photo
nl: Verwijder Profiel Foto

en: Remove this plan from user
nl: Verwijder dit plan van gebruiker

en: Rename
nl: Naam

en: Rename wp-admin folder
nl: Hernoem de map wp-admin

en: Renew
nl: Verlengen

en: Renew Cycle
nl: Vernieuwen Cyclus

en: Renew License
nl: Licentie Verlengen

en: Renew Subscription
nl: Abonnement Verlengen

en: Renew Text
nl: Vernieuwen Tekst

en: Renewal On
nl: Verlenging

en: Reply To:
nl: Antwoord:

en: Reports
nl: Rapporten

en: Requested URL is Blocked By Admin
nl: Gevraagde URL wordt Geblokkeerd Door Admin

en: Requested url is blocked, Please contact system administrator.
nl: Gevraagde url wordt geblokkeerd, Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Require Lowercase Character
nl: Vereisen Een Kleine Letter

en: Require Numeric Value
nl: Vereist Een Numerieke Waarde

en: Require Special Charecter
nl: Vereisen Speciale Charecter

en: Require Uppercase Character
nl: Nodig Hoofdletter

en: Require achievement
nl: Nodig prestatie

en: Require membership Plan to access this content.
nl: Vereist het lidmaatschap van Plan om toegang te krijgen tot deze inhoud.

en: Required
nl: Vereist

en: Required by ARMember Premium
nl: Vereist door ARMember Premium

en: Resend Verification Email
nl: Het Opnieuw Verzenden Van Verificatie-E-Mail

en: Reset Failed Login Attempts History
nl: Reset Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: Reset Invoice Template to Default
nl: Reset Factuur Sjabloon Standaard

en: Reset Login History
nl: Reset Login Geschiedenis

en: Reset Password Link
nl: Opnieuw Instellen Van Het Wachtwoord

en: Reset Password Link is expired.
nl: Opnieuw instellen van het Wachtwoord is verlopen.

en: Reset Password Link is invalid.
nl: Opnieuw instellen van het Wachtwoord is ongeldig.

en: Reset To Default
nl: Reset Naar Standaard

en: Restrict Content Shortcode
nl: Beperk de inhoudsshortcode

en: Restrict Entire Website Without Login
nl: Beperken Gehele Website Zonder Login

en: Restrict admin panel
nl: Het beperken van admin panel

en: Restrict admin panel for non-admin users
nl: Het beperken van admin panel voor non-admin gebruikers

en: Restrict entire website without login
nl: Beperken gehele website zonder login

en: Restriction
nl: Beperking

en: Restriction Rules for Drip Contents
nl: Beperking Regels voor Infuus Inhoud

en: Restriction Type
nl: Type Beperking

en: Reunion Island
nl: Het Eiland Réunion

en: Reverse Border
nl: Omgekeerde Grens

en: Right
nl: Rechts

en: Role
nl: Rol

en: Role (Optional)
nl: Rol (Optioneel)

en: Roles
nl: Rollen

en: Romania
nl: Roemenië

en: Romanian
nl: Roemeense

en: Rotate
nl: Draaien

en: Rounded Style
nl: Afgeronde Stijl

en: Rule Added Successfully.
nl: Regel Toegevoegd.

en: Rule Updated Successfully.
nl: Regel Met Succes Bijgewerkt.

en: Rule has been deleted successfully.
nl: Regel is met succes verwijderd.

en: Rule updated Successfully.
nl: Regel met Succes bijgewerkt.

en: Rule(s) has been deleted successfully.
nl: Regel(s) heeft met succes verwijderd.

en: Rules has been added successfully.
nl: Regels zijn toegevoegd.

en: Russia
nl: Rusland

en: Russian
nl: Russisch

en: SCA Compliant (popup)
nl: SCA-Compatibel (pop-up)

en: SMTP Test E-Mail
nl: SMTP-Test-E-Mail

en: Saint Kitts and Nevis
nl: Saint Kitts en Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
nl: Saint Vincent en de Grenadines

en: Sales Tax
nl: Btw

en: Sales Tax Settings
nl: Sales Tax-Instellingen

en: Same page (Paid Post URL)
nl: Op dezelfde pagina (Betaalde Post-URL)

en: Sandbox API Detail
nl: De Sandbox-API Detail

en: Sandbox API Password
nl: De Sandbox-API Wachtwoord

en: Sandbox API Signature
nl: De Sandbox-API-Handtekening

en: Sandbox API Username
nl: De Sandbox-API Gebruikersnaam

en: Sao Tome and Principe
nl: Sao Tomé en Principe

en: Saudi Arabia
nl: Saoedi-Arabië

en: Save
nl: Opslaan

en: Save Expiry Date
nl: Bespaar Vervaldatum

en: Search
nl: Zoeken

en: Search Filter Title
nl: Search Filter Titel

en: Search Member
nl: Lid Zoeken

en: Search Members
nl: Leden Zoeken

en: Search Members by Profile Fields
nl: Zoeken Leden door het Profiel Velden

en: Search Results
nl: Zoekresultaten

en: Search Type
nl: Type Zoekopdracht

en: Search by Username
nl: Zoeken op Gebruikersnaam

en: Search by member
nl: Zoek door de

en: Search by paid post plan...
nl: Zoeken door betaalde post plan...

en: Search by paid post title...
nl: Zoeken door betaalde post titel...

en: Search by title...
nl: Zoeken op titel...

en: Search by username
nl: Zoeken op gebruikersnaam

en: Search by username or email...
nl: Zoeken op gebruikersnaam of e-mail...

en: Secret Word
nl: Geheim Woord

en: Secret Word can not be left blank.
nl: Geheime Woord kan niet leeg gelaten worden.

en: Section
nl: Sectie

en: Section Heading
nl: Sectie Omschrijving

en: Section Margin
nl: Sectie Marge

en: Security Key
nl: Beveiligingssleutel

en: Security Options
nl: Security Opties

en: Select
nl: Selecteer

en: Select ARMember access
nl: Selecteer ARMember toegang

en: Select Action Type
nl: Selecteer Type Actie

en: Select All
nl: Selecteer Alle

en: Select All Meta
nl: Selecteer Alle Meta

en: Select Badge Icon
nl: Selecteer Badge Pictogram

en: Select Badges you want to delete.
nl: Selecteer Badges die u wilt verwijderen.

en: Select Condition
nl: Selecteer Toestand

en: Select Content Restriction Type.
nl: Selecteer Inhoud Type Beperking.

en: Select Content Type
nl: Selecteer Het Type Inhoud

en: Select Country
nl: Selecteer Een Land

en: Select Country Field
nl: Selecteer Het Veld Land

en: Select Default Restriction
nl: Selecteer Standaard Beperking

en: Select Drip Rule
nl: Selecteer Drip Regel

en: Select Drip Type
nl: Selecteer Drip Type

en: Select Field
nl: Selecteer Het Veld

en: Select Fonts
nl: Selecteer De Lettertypen

en: Select Form
nl: Selecteer Formulier

en: Select Form Type
nl: Selecteer Het Type

en: Select Forms
nl: Selecteer Formulieren

en: Select Gift
nl: Selecteer Cadeau

en: Select List Name
nl: Selecteer Lijst Naam

en: Select Logo image with 70X70 px
nl: Selecteer Logo-afbeelding met 70X70 px

en: Select Member Form
nl: Selecteer De Lid-Vorm

en: Select Membership Plan
nl: Selecteer Lidmaatschap

en: Select Membership Plan(s).
nl: Selecteer Lidmaatschap(s).

en: Select Membership Plans
nl: Selecteer Lidmaatschap Plannen

en: Select Memberships
nl: Selecteer Lidmaatschappen

en: Select Network
nl: Selecteer Netwerk

en: Select New Plan
nl: Selecteer Nieuw Plan

en: Select Optins
nl: Selecteer Optins

en: Select Option
nl: Selecteer Optie

en: Select Other Settings.
nl: Selecteer Andere Instellingen.

en: Select Page
nl: Selecteer Pagina

en: Select Page(s)..
nl: Selecteer de Pagina ('s)..

en: Select Pages(s)..
nl: Selecteer de Pagina ('s)..

en: Select Paid Post
nl: Selecteer Betaalde Post

en: Select Paid Post Plan
nl: Selecteer Betaalde Post Plan

en: Select Paid Post Setup
nl: Selecteer Betaalde Post Setup

en: Select Payment Cycle
nl: Selecteer Betalingscyclus

en: Select Payment Cycle Layout
nl: Selecteer De Betaling Cyclus Lay-Out

en: Select Payment Gateway Layout
nl: Selecteer De Betaling Gateway Lay-Out

en: Select Payment Gateway Skin
nl: Selecteer De Betaling Gateway Huid

en: Select Payment Gateways
nl: Selecteer De Betaling Gateways

en: Select Payment Method
nl: Selecteer Betaalmethode

en: Select Payment Mode
nl: Selecteer De Wijze Van De Betaling

en: Select Plan
nl: Plan

en: Select Plan Information
nl: Selecteer Plan Informatie

en: Select Plan Layout
nl: Selecteer Plan Lay-Out

en: Select Plan Type
nl: Selecteer Type Plan

en: Select Plan(s) whose users can access this menu item.
nl: Selecteer Plan(s) waarvan de gebruikers kunnen toegang krijgen tot dit menu-item.

en: Select Plan(s)..
nl: Selecteer Plan(nen)..

en: Select Plans
nl: Selecteer Plannen

en: Select Post
nl: Selecteer Post

en: Select Profile Template
nl: Selecteer Sjabloon Profiel

en: Select Redirection Type
nl: Selecteer Omleiding

en: Select Reward
nl: Selecteer Beloning

en: Select Role(s)..
nl: Selecteer de functie(s)..

en: Select Role.
nl: Selecteer Rol.

en: Select Roles
nl: Selecteer De Rollen

en: Select Set
nl: Selecteer Instellen

en: Select Set of Login Form
nl: Selecteer Instellen van de Login Formulier

en: Select Setup
nl: Selecteer Setup

en: Select Signup / Registration Form
nl: Selecteer Inschrijving / Registratie Formulier

en: Select Status
nl: Selecteer Status

en: Select Template
nl: Selecteer Sjabloon

en: Select Type
nl: Selecteer Het Type

en: Select User Meta
nl: Selecteer Gebruiker Meta

en: Select User Plans
nl: Selecteer Gebruiker Plannen

en: Select User Role
nl: Selecteer Gebruiker-Rol

en: Select User Roles
nl: Selecteer Gebruikersrollen

en: Select User%ss%s
nl: Selecteer User%ss%s

en: Select User(s)..
nl: Selecteer de Gebruiker(s)..

en: Select Users
nl: Selecteer Gebruikers

en: Select Your Payment Cycle
nl: Selecteer Uw Betaling Cyclus

en: Select Your Payment Gateway
nl: Selecteer Uw Betaling Gateway

en: Select Your Plan Skin
nl: Selecteer Uw Plan Huid

en: Select Your Social Network
nl: Selecteer Jouw Sociale Netwerk

en: Select Your payment Cycle
nl: Selecteer Uw betaling Cyclus

en: Select a Membership Plan for content access
nl: Selecteer een Lidmaatschap voor toegang tot inhoud

en: Select a Membership Plan for content access or restriction
nl: Selecteer een lidmaatschapsplan voor toegang tot of beperking van inhoud

en: Select a form to insert into page
nl: Selecteer een formulier in te voegen in een pagina

en: Select content access type
nl: Selecteer voor toegang tot inhoud type

en: Select content restriction type.
nl: Selecteer inhoud type beperking.

en: Select field
nl: Selecteer het veld

en: Select fields that you want to display in profile fields listing section.
nl: Selecteer de velden die u wilt weergeven in het profiel velden vermelding sectie.

en: Select higher plan(s)..
nl: Selecteer hoger plan(nen)..

en: Select how many days you want to extend in current cycle?
nl: Selecteer hoeveel dagen u wilt uitbreiden in de huidige cyclus?

en: Select log duration to download
nl: Selecteer duur logboek te downloaden

en: Select lower plan(s)..
nl: Selecteer een lagere plan(nen)..

en: Select membership plans, of which users, you want to display this profile template.
nl: Selecteer lidmaatschap van de plannen, van welke gebruikers u wilt weergeven dit profiel sjabloon.

en: Select meta fields
nl: Selecteer de meta velden

en: Select one or more membership plans
nl: Selecteer één of meer plannen lidmaatschap

en: Select page to redirect at custom profile page instead
nl: Selecteer pagina omleiden op aangepast profiel pagina in plaats

en: Select pages to set access/restriction for created membership plan
nl: Selecteer pagina ' s in te stellen toegang/beperking voor gemaakt lidmaatschap

en: Select plan(s) which level is higher than current plan
nl: Selecteer plan(nen) die hoger is dan het huidige plan

en: Select plan(s) which level is lower than current plan
nl: Selecteer plan(nen) die lager is dan de huidige plannen

en: Select roles to display at front-end.
nl: Selecteer de rollen weer te geven op de front-end.

en: Select set of login form
nl: Selecteer instellen van de login formulier

en: Select social profile fields that you want to display in profile header.
nl: Selecteer sociale profiel velden die u wilt weergeven in het profiel kop.

en: Select user
nl: Selecteer gebruiker

en: Selected
nl: Geselecteerd

en: Selected Plan Background
nl: Geselecteerde Plan Achtergrond

en: Selected Plan Description Font
nl: Geselecteerde Plan Lettertype Beschrijving

en: Selected Plan Title Font
nl: Geselecteerde Plannen Titel Lettertype

en: Selected Plan(s) Only
nl: Gekozen Plan(nen)

en: Selected Price Font
nl: Geselecteerde Lettertype Prijs

en: Selected pages will be accessible to users without login.
nl: De geselecteerde pagina ' s zijn toegankelijk voor gebruikers zonder login.

en: Selected plan is invalid.
nl: Geselecteerde plan is ongeldig.

en: Selected plan is not valid for bank transfer.
nl: Gekozen abonnement is niet geldig voor de overdracht van de bank.

en: Selected plan is not valid.
nl: Gekozen abonnement is niet geldig.

en: Selected roles will be able to access admin.
nl: Geselecteerde rollen in staat zal zijn om toegang te krijgen tot admin.

en: Seller Id (account number)
nl: Verkoper-Id (accountnummer)

en: SellerId can not be left blank.
nl: SellerId kan niet leeg gelaten worden.

en: Semi Automatic
nl: Semi-Automatische

en: Semi Automatic Subscription
nl: Semi-Automatische Abonnement

en: Semi Automatic Subscription Label
nl: Semi-Automatische Abonnement Label

en: Semi Automatic Subscription Payment due
nl: Semi-Automatische Betaling van een Abonnement door

en: Send Message Before
nl: Bericht Verzenden Voordat

en: Send Message before
nl: Bericht verzenden voordat

en: Send Signup Email Notification to User
nl: Het verzenden van de Aanmelding een e-Mail Notificatie aan de Gebruiker

en: Send email to admin for this event
nl: E-mail versturen aan de beheerder voor dit evenement

en: Separate values format should be label:value.
nl: Afzonderlijke waarden-indeling label:waarde.

en: Separator Text
nl: Tekst

en: Serbia and Montenegro
nl: Servië en Montenegro

en: Serbian
nl: Servisch

en: Set Name
nl: Set Naam

en: Set Redirection Priority
nl: Omleiding Ingesteld Prioriteit

en: Set different email content for admin
nl: Verschillende e-mail content voor admin

en: Set name can not be left blank.
nl: Set naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Set page for redirection in case when user is loggedin & trying to access restricted page.
nl: Set pagina voor omleiding in het geval wanneer de gebruiker is loggedin & probeert toegang te krijgen tot beperkte pagina.

en: Set page for redirection in case when user is not loggedin & trying to access restricted page.
nl: Set pagina voor omleiding in het geval wanneer de gebruiker is niet loggedin & probeert toegang te krijgen tot beperkte pagina.

en: Set page for redirection in case when user is to access restricted drip page.
nl: Set pagina voor omleiding in het geval wanneer de gebruiker is de toegang beperkt drip pagina.

en: Setting(s) has been imported successfully
nl: Instelling(en) is geïmporteerd

en: Settings Saved Successfully.
nl: Instellingen Opgeslagen.

en: Settings has been saved successfully.
nl: Instellingen zijn opgeslagen.

en: Settings has been verified.
nl: Instellingen heeft gecontroleerd.

en: Setup Achievement
nl: Setup Prestatie

en: Setup Name
nl: Setup Naam

en: Setup Type
nl: Installatie Type

en: Setup has been deleted successfully.
nl: De Setup is succesvol verwijderd.

en: Setup name
nl: Setup naam

en: Setup name can not be left blank.
nl: Setup-naam kan niet leeg gelaten worden.

en: Setup(s) has been deleted successfully.
nl: De installatie(s) heeft met succes verwijderd.

en: Seychelles
nl: Seychellen

en: Shortcode of Paid Post Setup not found on selected page. Please add shortcode on that page Or please select appropriate page.
nl: Shortcode van de Betaalde Post Setup niet gevonden op de geselecteerde pagina. Voeg shortcode op die pagina Of selecteer de juiste pagina.

en: Shortcode of Registration Form not found on selected page. Please add shortcode there Or please select the page having registration form of ARMember
nl: Shortcode van de Registratie-Formulier niet gevonden op de geselecteerde pagina. Voeg shortcode Of selecteer op de pagina met de registratie vorm van ARMember

en: Shortcode will be display here once you save current setup.
nl: Shortcode zal hier worden weergegeven zodra u de huidige instelling.

en: Show
nl: Toon

en: Show / Hide columns
nl: Tonen / Verbergen van kolommen

en: Show After
nl: Na De Show

en: Show after
nl: Na de Show

en: Show content only for
nl: Toon de inhoud alleen voor

en: Show content to
nl: Toon inhoud

en: Showing
nl: Resultaat

en: Showing 0 to 0 of 0 Subscriptions
nl: Resultaat 0-0 van 0 Abonnementen

en: Showing 0 to 0 of 0 enteries
nl: Resultaat 0-0 van 0 enteries

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
nl: Resultaat 0-0 van 0 items

en: Showing 0 to 0 of 0 members
nl: Resultaat 0-0 van 0 leden

en: Simple Conditionals cannot process operators like
nl: Eenvoudige Conditionals geen proces operators

en: Single Membership
nl: Enkel Lidmaatschap

en: Single Search Field
nl: Enkele Zoekveld

en: Site Key
nl: Site-Toets

en: SiteOrigin Builder Integration
nl: SiteOrigin Builder-integratie

en: Size
nl: Grootte

en: Skip
nl: Overslaan

en: Skip The Wizard and Setup Manually
nl: De Wizard overslaan en De Setup Handmatig

en: Slide
nl: Schuif

en: Slide Effect
nl: Dia-Effect

en: Slovak
nl: De slowaakse

en: Slovakia
nl: Slowakije

en: Slovakia/Slovakia
nl: Slovenië/Slowakije

en: Slovenia
nl: Slovenië

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: So, Please make sure you have set proper recurring time ( occurance ) in such case.
nl: Dus, zorg ervoor dat u de juiste terugkerende tijd ( voorkomen ) in een dergelijk geval.

en: So, it would affect ( Your Recurring Time MINUS 1 ) number of occurance unless you have infinite duration.
nl: Het zou dus van invloed zijn op Uw Terugkerende Tijd MIN 1 ) nummer van gebeurtenis, tenzij u van oneindige duur.

en: Social Connect
nl: Sociale Verbinding

en: Social Connect Options
nl: Sociale Connect Opties

en: Social Connect Redirection( For One Click Sign up )
nl: Sociale Verbinding Omleiding( Voor Een Klik op Aanmelden )

en: Social Feature
nl: Sociale Functie

en: Social Fields
nl: Sociale Velden

en: Social Network Options
nl: Sociale Netwerk Opties

en: Social Profile Fields
nl: Sociale Profiel Velden

en: Social Setting(s) has been Saved Successfully.
nl: De sociale Setting(s) Succesvol is Opgeslagen.

en: Social Signup Configuration
nl: Sociale Signup Configuratie

en: Solomon Islands
nl: Solomon Eilanden

en: Somalia
nl: Somalië

en: Some of users are having administrator previlegs. So those cant be block.
nl: Sommige gebruikers hebben beheerder previlegs. Dus die kan niet worden geblokkeerd.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
nl: Iemand verzocht om het wachtwoord te resetten voor de volgende rekening:

en: Something went wrong
nl: Er ging iets mis

en: Something went wrong please try again
nl: Er is iets fout gegaan probeer het opnieuw

en: Something went wrong please try again later
nl: Er is iets fout gegaan probeer het later nog eens

en: Something went wrong while verifying Authorization
nl: Er ging iets mis tijdens het verifiëren van de Vergunning

en: Something went wrong! please try again later
nl: Er ging iets mis! probeer het later opnieuw

en: Something went wrong.
nl: Is er iets mis gegaan.

en: Something went wrong. Please try again.
nl: Is er iets mis gegaan. Gelieve opnieuw te proberen.

en: Something went wrong..
nl: Er ging iets mis..

en: Sorry something went wrong while processing payment
nl: Sorry er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling

en: Sorry something went wrong while processing payment with Authorize.Net.
nl: Sorry er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling met Authorize.Net.

en: Sorry something went wrong while processing payment with Stripe.
nl: Sorry er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling met Streep.

en: Sorry something went wrong while processing payment with myCred.
nl: Sorry er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling met myCred.

en: Sorry something went wrong while processing your payment.
nl: Sorry er ging iets mis tijdens de verwerking van uw betaling.

en: Sorry! Submit Button is disable to avoid any issues because you are logged in as an administrator.
nl: Sorry! Submit Knop uitschakelen om eventuele problemen op omdat u zelf bent ingelogd als beheerder.

en: Sorry! You have already one pending payment transaction. You will be able to proceed after that transaction will be approved.
nl: Sorry! Heb je al één in afwachting van de betaling van de transactie. Je zal in staat zijn om door te gaan na die transactie zal worden goedgekeurd.

en: Sorry! refund could not be processed
nl: Sorry! terugbetaling kon niet worden verwerkt

en: Sorry, No Woocommerce product found for selected plan
nl: Sorry, er zijn Geen Woocommerce product gevonden voor de geselecteerde plan

en: Sorry, Something went wrong while processing payment
nl: Sorry, er ging Iets fout tijdens het verwerken van de betaling

en: Sorry, Something went wrong. Please contact to site administrator.
nl: Sorry, er ging Iets mis. Neem contact op met de site beheerder.

en: Sorry, Something went wrong. Please try again.
nl: Sorry, er ging Iets mis. Gelieve opnieuw te proberen.

en: Sorry, Something went wrong. please try again.
nl: Sorry, er ging Iets mis. gelieve opnieuw te proberen.

en: Sorry, User not found.
nl: Sorry, het is Gebruiker niet gevonden.

en: Sorry, You Don't Have Feed Access
nl: Sorry, U heeft geen Toegang Feed

en: Sorry, You can not add this field twice in form
nl: Sorry, Je kunt niet toevoegen van dit veld tweemaal in vorm

en: Sorry, You do not have permission to perform this action
nl: Sorry, U heeft geen rechten om deze actie uit te voeren

en: Sorry, You do not have permission to perform this action.
nl: Sorry, Je hebt geen toestemming om deze handeling te verrichten.

en: Sorry, Your request can not process due to nonce not found.
nl: Sorry, Uw aanvraag kan niet worden verwerkt vanwege nonce niet gevonden.

en: Sorry, Your request can not process due to security reason.
nl: Sorry, Uw aanvraag kan niet worden verwerkt vanwege veiligheidsredenen.

en: Sorry, purchase limit has been exceeded.
nl: Sorry, aankoop limiet is overschreden.

en: Sorry, something went wrong while creating tax
nl: Sorry, er ging iets mis tijdens het maken van de fiscale

en: Sorry, something went wrong while processing card
nl: Sorry, er ging iets fout tijdens het verwerken kaart

en: Sorry, something went wrong while processing payment
nl: Sorry, er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling

en: Sorry, something went wrong while processing payment with 2Checkout.
nl: Sorry, er ging iets fout tijdens het verwerken van de betaling via 2Checkout.

en: Sorry, something went wrong while processing payment with Authorize.Net.
nl: Sorry, er ging iets mis tijdens de verwerking van betalingen met Authorize.Net.

en: Sorry, something went wrong.
nl: Sorry, er ging iets mis.

en: Sorry, something went wrong. Please contact the site administrator.
nl: Sorry, er ging iets mis. Neem contact op met de beheerder van de site.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
nl: Sorry, dit bestands type is niet toegestaan om redenen van veiligheid.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
nl: Sorry, het is u niet toegestaan om dat te doen.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
nl: Sorry, het is u niet toegestaan om plugins te installeren op deze site.

en: Sort By
nl: Sorteren Op

en: Sort By (Directory Filter)
nl: Sorteer Op (Directory Filter)

en: Sort Field Order
nl: Sorteer Volgorde

en: South Africa
nl: Zuid-Afrika

en: South Korea
nl: Zuid-Korea

en: Space not allowed in password field
nl: De ruimte is niet toegestaan in het wachtwoord veld

en: Spain
nl: Spanje

en: Spam detected
nl: Spam gedetecteerd

en: Spam detected.
nl: Spam gedetecteerd.

en: Spanish
nl: Spaans

en: Spanish (Latin America)
nl: Spaans (Latijns-Amerika)

en: Spanish-European
nl: Spaans-Europese

en: Spanish-Latin American
nl: De Spaanse, Latijns-Amerikaanse

en: Spanish/Spain
nl: Spaans/Spanje

en: Special Pages
nl: Speciale Pagina ' S

en: Specific Page
nl: Specifieke Pagina

en: Specific URL
nl: Specifieke URL

en: Specific date onwards
nl: Specifieke datum vanaf

en: Standard
nl: Standaard

en: Standard Email Responses
nl: Standaard E-Mail Reacties

en: Standard Style
nl: Standaard Stijl

en: Start Date
nl: Start Datum

en: Start On
nl: Start Op

en: Start date can not be earlier than current date.
nl: Start datum kan niet vroeger zijn dan de huidige datum.

en: Starts On
nl: Begint Op

en: Strength: Good
nl: Kracht: Goed

en: Strength: Strong
nl: Sterkte: Sterk

en: Strength: Very Weak
nl: Sterkte: Zeer Zwak

en: Strength: Weak
nl: Sterkte: Zwak

en: Stripe
nl: Streep

en: Stripe (if Stripe payment gateway is enabled)
nl: Streep (als Streep payment gateway is ingeschakeld)

en: Stripe Documentation
nl: Streep Documentatie

en: Stripe Live Public Key
nl: Streep Live Openbare Sleutel

en: Stripe Live Secret Key
nl: Streep Live Geheime Sleutel

en: Stripe Payment Mode
nl: Streep Betaling Modus

en: Stripe Prices
nl: Streep Prijzen

en: Stripe Publishable Key
nl: Streep Kan Worden Gepubliceerd Toets

en: Stripe Publishable Key (Sandbox)
nl: Streep Kan Worden Gepubliceerd Toets (Sandbox)

en: Stripe Secret Key
nl: Streep Geheime Sleutel

en: Stripe Secret Key (sandbox)
nl: Streep Geheime Sleutel (sandbox)

en: Stripe Test Public Key
nl: Streep Test Openbare Sleutel

en: Stripe Test Secret Key
nl: Streep Test Geheime Sleutel

en: Stripe Webhook has been verifed successfully.
nl: Streep Webhook is verifieerbaar met succes.

en: Stripe payment gateway supports only "Days" in Trial Duration Unit.
nl: Streep betaling gateway ondersteunt alleen "Dagen" in Proef Duur Apparaat.

en: Strong Password
nl: Sterk Wachtwoord

en: Strong Text
nl: Sterke Tekst

en: Style Settings
nl: Stijl Instellingen

en: Styling & Formatting
nl: Styling & Opmaak

en: Sub Title
nl: Sub Titel

en: Sub Title Color
nl: Sub Titel Kleur

en: Sub Title Font
nl: Sub Titel Lettertype

en: Sub Title/Label Font
nl: Sub Titel/Label Lettertype

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Submit
nl: Verzenden

en: Submit Action
nl: Actie Verzenden

en: Submit Button
nl: Verzend Knop

en: Submit Button Label
nl: Submit Knop Label

en: Submit Button Options
nl: Submit Knop Opties

en: Subscribe If
nl: Abonneren Als

en: Subscription
nl: Abonnement

en: Subscription / Recurring Payment
nl: Abonnement / Terugkerende Betaling

en: Subscription Cancelled Message
nl: Abonnement Geannuleerd Bericht

en: Subscription ID
nl: Abonnement-ID

en: Subscription Plan Required
nl: Abonnement Vereist

en: Subscription Scheduled
nl: Abonnement Gepland

en: Subscription Start Date
nl: Abonnement Start Datum

en: Subscription has been canceled successfully.
nl: Abonnement is geannuleerd met succes.

en: Subscription plan has been canceled successfully
nl: Een abonnement is geannuleerd succes

en: Subscription/Recurring Post
nl: Abonnement/Terugkerende Post

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Success
nl: Succes

en: Success Message
nl: Bericht

en: Success Redirect URL (Optional)
nl: Succes Omleidings-URL (Optioneel)

en: Successfully refunded to a member
nl: Met succes terugbetaald aan een lid

en: Successfully response result.
nl: Succesvol reactie resultaat.

en: Sudan
nl: Soedan

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: Summary Font
nl: Samenvatting Lettertype

en: Summary Section
nl: Sectie Samenvatting

en: Summary Text
nl: Samenvatting

en: Support Expires On:
nl: Ondersteuning Vervalt Op:

en: Suspended
nl: Geschorst

en: Suspended Plan User
nl: Geschorst Plan Gebruiker

en: Suspended Plan/Post User
nl: Geschorst Plan/Post Gebruiker

en: Sweden
nl: Zweden

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Swedish/Sweden
nl: Zweedse/Zweden

en: Switzerland
nl: Zwitserland

en: Sync Dripped Content
nl: Sync Droop Inhoud

en: Synced with buddypress successfully.
nl: Gesynchroniseerd met buddypress met succes.

en: Syria
nl: Syrië

en: TAX Amount
nl: BTW-Bedrag

en: TAX Percentage
nl: BELASTING Percentage

en: TThis username is invalid. Please enter a valid username.
nl: TThis gebruikersnaam is ongeldig. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: Tab Color
nl: Tabblad Kleur

en: Tablet View
nl: Tablet Bekijken

en: Target Users
nl: Doelgroep

en: Tax Amount
nl: Btw-Bedrag

en: Tax Percentage
nl: Belasting Percentage

en: Taxonomy is protected
nl: Taxonomie is beschermd

en: Template 1
nl: Sjabloon 1

en: Template 2
nl: Sjabloon 2

en: Template 3
nl: Sjabloon 3

en: Template 4
nl: Sjabloon 4

en: Template 5
nl: Sjabloon 5

en: Template 6
nl: Sjabloon 6

en: Template Name
nl: Template Naam

en: Template Options
nl: Sjabloon Opties

en: Template Saved Successfully
nl: Sjabloon Succesvol Opgeslagen

en: Template Tags
nl: Sjabloon Tags

en: Template Updated Successfully
nl: Sjabloon Bijgewerkt

en: Template found.
nl: Sjabloon gevonden.

en: Template has been added successfully.
nl: Sjabloon is toegevoegd.

en: Template has been deleted successfully.
nl: Sjabloon is verwijderd.

en: Template has been updated successfully.
nl: Sjabloon met succes is bijgewerkt.

en: Template not found.
nl: Template niet gevonden.

en: Template options has been saved successfully.
nl: Sjabloon opties is opgeslagen.

en: Terminate
nl: Beëindigen

en: Terminate Members
nl: Beëindigen Leden

en: Terminated
nl: Beëindigd

en: Test Publishable Key
nl: De Test Kan Worden Gepubliceerd Toets

en: Test Publishable Key can not be left blank.
nl: De Test kan worden gepubliceerd Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Test Secret Key
nl: Test Geheime Sleutel

en: Test Secret Key can not be left blank.
nl: Test Geheime Sleutel kan niet leeg gelaten worden.

en: Text
nl: Tekst

en: Text Direction
nl: Tekst Richting

en: Text field can not be left blank.
nl: Tekst veld kan niet leeg gelaten worden.

en: Thai
nl: Thaise

en: Thai/Thailand
nl: Thais/Thailand

en: Thank You
nl: Dank U

en: Thank you for payment with us, We will reach you soon.
nl: Dank u voor betaling met ons op, Wij komen je snel.

en: Thanks!
nl: Bedankt!

en: The Gmail mailer works well for sites that send low numbers of emails. However, Gmail's API has rate limitations and a number of additional restrictions that can lead to challenges during setup. If you expect to send a high volume of emails, or if you find that your web host is not compatible with the Gmail API restrictions, then we recommend considering a different mailer option.
nl: De Gmail-mailer goed werkt voor sites die lage nummers van e-mails. Echter, Gmail API tarief beperkingen en een aantal aanvullende beperkingen die kunnen leiden tot uitdagingen tijdens de installatie. Als u verwacht aan te sturen op een hoog volume van e-mails, of als u vindt dat uw web host is niet compatibel met de Gmail-API beperkingen, dan raden wij u aan het overwegen een andere mailer optie.

en: The SMTP debugging output is shown below:
nl: De SMTP-debuguitvoer wordt hieronder weergegeven:

en: The Trial Period you have selected for this plan is not supported with
nl: De Trial Periode die u heeft geselecteerd voor dit plan is niet ondersteund met

en: The account validation URL that user receives after signing up (If you enable e-mail validation feature)
nl: De rekening validatie URL die de gebruiker ontvangt na het aanmelden (Als u een e-mail validatie)

en: The css you have entered here, will be applied to all the frontend pages which contains ARMember short code.
nl: De css die u hebt ingevoerd, zal worden toegepast op alle frontend pagina ' s bevat ARMember korte code.

en: The e-mail could not be sent.
nl: De e-mail kon niet worden verzonden.

en: The file could not be uploaded due to security reason as it contains malicious code
nl: Het bestand kan niet worden geüpload vanwege beveiliging reden als het schadelijke code bevat

en: The full debugging output is shown below:
nl: De volledige debuguitvoer wordt hieronder weergegeven:

en: The membership Limit count will be considered on "New" and "Renew" purchase actions performed either from the admin panel or from the front-end. Admin can assign unlimited time membership plans. Also, when members pay for their next "Recurring (Renewal) Cycle" payment the membership Limit count will not be considered.
nl: Het lidmaatschap Beperken graaf zal worden beschouwd als een "Nieuwe" en "Vernieuwen" inkoop acties uitgevoerd vanuit het admin paneel of in de front-end. Admin kunt toewijzen onbeperkte tijd het lidmaatschap van de plannen. Ook, wanneer de leden betalen voor hun volgende "Terugkerende (Verlenging) Cyclus" de betaling van het lidmaatschap Beperken tellen niet zal worden beschouwd.

en: The only purpose of this form is to add missed payment records of users for keeping track of their all payments. So, it doesn't mean that, when you add paymnet from here for any plan, it will renew next payment cycle or any plan will be assigned to user.
nl: Het enige doel van dit formulier is om toe te voegen gemiste betaling registraties van gebruikers voor het bijhouden van hun alle betalingen. Zo, het betekent niet dat, wanneer u paymnet hier voor een plan, het zal vernieuwen volgende betalingscyclus of een plan zal worden toegewezen aan de gebruiker.

en: The password field is empty.
nl: Het wachtwoord veld leeg.

en: The password you entered is invalid.
nl: Het wachtwoord dat je hebt ingevoerd is ongeldig.

en: The passwords do not match.
nl: De wachtwoorden komen niet overeen.

en: The selected page is restricted item from content access rule. Please select another page.
nl: De geselecteerde pagina is beperkt item uit content access regel. Selecteer een andere pagina.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
nl: Het geüploade bestand is groter dan de MAX_FILE_SIZE richtlijn die is opgegeven in de HTML-formulier.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
nl: Het geüploade bestand is groter dan de upload_max_filesize richtlijn in php.ini.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nl: Het geüploade bestand is slechts gedeeltelijk geüpload.

en: The user has not grant permissions or closed the pop-up
nl: De gebruiker heeft geen rechten toekennen of gesloten de pop-up

en: The username field is empty.
nl: Het gebruikersnaam veld leeg.

en: Then
nl: Dan

en: Then Redirect To
nl: Vervolgens Doorsturen Naar

en: There is an error in sending mail to
nl: Er is een fout in het verzenden van mail naar

en: There is an error in sending mail to admin
nl: Er is een fout in het verzenden van mail naar admin

en: There is an error in sending mail to admin for
nl: Er is een fout in het verzenden van mail naar admin voor

en: There is an error in uploading file, Please try again.
nl: Er is een fout bij het uploaden van het bestand, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while activating addon, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het activeren van de addon, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while activating addon, Please try agina.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het activeren van de addon, probeer agina.

en: There is an error while adding card, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het toevoegen van kaart, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while adding form, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het toevoegen van vorm, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while adding template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het toevoegen van een template, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while closing account, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het sluiten van de account, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while connecting Google SignIn, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verbinden Google Aanmelden, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while connecting linkedin, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het aansluiten van linkedin, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while connecting tumblr, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verbinden tumblr, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while connecting twitter, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verbinden twitter, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while copying, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het kopiëren, probeer het opnieuw

en: There is an error while deleting Badge, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Badge, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Coupon(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Coupon(s), gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Coupon, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Coupon, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Message(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van een Bericht(s), gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Message, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van het Bericht, probeer het opnieuw.

en: There is an error while deleting Paid Post, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Betaalde Post, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Plan(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Plannen(s), gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Plan, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van Plan bent, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Rule(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Regel(s), gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Rule, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Regel, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Setup(s), please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Installatie(s), gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting Setup, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de Installatie, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting achievement badges, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de achievement badges, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting form set, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van een formulier is ingesteld, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting form, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de vorm, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting member activities, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de lid-activiteiten, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de sjabloon, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while deleting user badge, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwijderen van de gebruiker badge, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while displaying ARMember CSS Class Information, Please Try Again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het weergeven van ARMember CSS Class Informatie, Gelieve Opnieuw te Proberen.

en: There is an error while displaying members activities detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het weergeven van de leden activiteiten detail, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while generating invoice of transaction detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het genereren van de factuur van de transactie details, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while generating preview of members detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het genereren van de preview van de leden detail, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while generating preview of template, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het genereren voorbeeld van de sjabloon, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while generating preview of transaction detail, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het genereren voorbeeld van de transactie details, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while installing addon, Please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het installeren van add-on, Gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while loading activities, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het laden van activiteiten, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while performing this action, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het uitvoeren van deze actie, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while saving template, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het sjabloon, probeer het opnieuw

en: There is an error while updating access rules, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van toegang regels te gebruiken, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while updating card, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de kaart, probeer het opnieuw.

en: There is an error while updating opt-ins settings, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van opt-ins instellingen, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while updating rules, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het actualiseren van de regels, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while updating settings, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de instellingen, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while updating template options, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de template opties, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is an error while updating template, please try again
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de sjabloon, probeer het opnieuw

en: There is an error while updating template, please try again.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het bijwerken van de sjabloon, gelieve opnieuw te proberen.

en: There is no any Member(s) found
nl: Er is geen enkel Lid(s) gevonden

en: There is no any Transactions found
nl: Er is geen Transacties gevonden

en: There is no any communication message found.
nl: Er is geen communicatie boodschap gevonden.

en: There is no any coupon found.
nl: Er is geen een coupon gevonden.

en: There is no any custom content drip rule found.
nl: Er is geen aangepaste inhoud drip regel gevonden.

en: There is no any custom content drip rule found. Please add Drip Content rules from ARMember > Drip Content
nl: Er is geen aangepaste content-dripregel gevonden. Voeg Drip Content-regels toe vanuit ARMember > Drip Content

en: There is no any form found.
nl: Er is geen enkele vorm gevonden.

en: There is no any member found.
nl: Er is geen enkel lid gevonden.

en: There is no any plan configured yet
nl: Er is geen enkel plan nog geconfigureerd

en: There is no any plan configured yet.
nl: Er is geen enkel plan nog geconfigureerd.

en: There is no any recent members found.
nl: Er is geen recente leden gevonden.

en: There is no any recent transactions found.
nl: Er is geen recente transacties gevonden.

en: There is no any role availabel.
nl: Er is geen rol beschikbaar bij de keuze.

en: There is no error, the file uploaded with success.
nl: Er is geen fout, het bestand is geüpload met succes.

en: There is no membership found.
nl: Er is geen lidmaatschap gevonden.

en: There is no paid post found.
nl: Er is geen betaald post gevonden.

en: There is no user registered with that email address.
nl: Er is geen door de gebruiker ingeschreven met dat e-mailadres.

en: There is no user registered with that email address/Username.
nl: Er is geen door de gebruiker ingeschreven met dat e-mailadres/Gebruikersnaam.

en: There is no user registered with that username.
nl: Er is geen gebruiker geregistreerd met die gebruikersnaam.

en: There is problem while deleting badges.Please try again letter.
nl: Er is een probleem tijdens het verwijderen van de badges.Gelieve opnieuw te proberen brief.

en: There was no member found with an id of
nl: Er was geen lid gevonden met een id van

en: There was no plan found with an id of
nl: Er was geen plan vinden met een id van

en: There was no plan found with an member id of
nl: Er was geen plan gevonden met een lid-id van

en: There was not passed parameter's value of
nl: Er werd niet doorgegeven parameter de waarde van

en: There were no plans found.
nl: Er waren geen plannen gevonden.

en: This API has been disabled by administrator.
nl: Deze API is uitgeschakeld door de administrator.

en: This Addon is not compatible with current ARMember version. Please update ARMember to latest version.
nl: Deze Add-on is niet compatibel met de huidige ARMember versie. Update ARMember naar de nieuwste versie.

en: This Drip restriction content will be applied to all drip contents.
nl: Dit Infuus beperking inhoud zal worden toegepast op alle druppel inhoud.

en: This Field can not be left blank.
nl: Dit Veld kan niet leeg gelaten worden.

en: This Form Name is already exist.
nl: Deze Naam is al bestaan.

en: This IF Condition can be used inside theme templates only.
nl: Dit ALS Voorwaarde kan worden gebruikt binnen het thema sjablonen alleen.

en: This Set Name is already exist.
nl: Deze Set Naam is al bestaan.

en: This action cannot be reverted, Are you sure you want to change membership plan of selected member(s)?
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt, weet u zeker dat u wilt wijzigen lidmaatschap van de geselecteerde deelnemer(s)?

en: This currency is not supported by
nl: Deze munt wordt niet ondersteund door

en: This email is already registered, please choose another one.
nl: Dit e-mailadres is reeds geregistreerd, a.u.b. kies een andere.

en: This field can not be left blank
nl: Dit veld kan niet leeg gelaten worden

en: This field can not be left blank.
nl: Dit veld kan niet leeg gelaten worden.

en: This field cannot be blank.
nl: Dit veld kan niet leeg zijn.

en: This file could not be processed due file limit exceeded.
nl: Dit bestand kan niet worden verwerkt vanwege bestand limiet is overschreden.

en: This first name is invalid. Please enter a valid first name.
nl: Deze eerste naam is ongeldig. Gelieve een geldige voornaam in.

en: This is Free Membership Plan.
nl: Dit is Gratis Lidmaatschap.

en: This is not a valid import file data.
nl: Dit is geen geldig import bestand gegevens.

en: This label will be displayed at frontend membership setup wizard page while payment.
nl: Dit label wordt weergegeven op de frontend-lidmaatschap setup wizard page terwijl de betaling.

en: This last name is invalid. Please enter a valid last name.
nl: Deze laatste naam is ongeldig. Voer een geldige achternaam.

en: This membership setup can not be saved because in some cases, payment gateway will not be available. So setup cannot be processed.
nl: Dit lidmaatschap setup kan niet worden opgeslagen omdat in sommige gevallen de betaling gateway niet beschikbaar. Zo setup kan niet worden verwerkt.

en: This message will be display when IP Address is blocked.
nl: Dit bericht zal worden weergegeven wanneer u IP-Adres is geblokkeerd.

en: This message will be display when member tries to register with blocked email address.
nl: Dit bericht wordt weergegeven wanneer de lid probeert te registreren met geblokkeerde e-mail adres.

en: This message will be display when member tries to register with blocked username.
nl: Dit bericht wordt weergegeven wanneer de lid probeert te registreren met een gebruikersnaam geblokkeerd.

en: This message will be display when requested URL or URL pattern is blocked.
nl: Dit bericht wordt weergegeven wanneer de aangevraagde URL of URL-patroon is geblokkeerd.

en: This navigation menu link is to set Logout Link.
nl: Deze navigatie menu link is om de Logout Link.

en: This navigation menu link will open Armember Setup Form in Modal Window.
nl: Deze navigatie menu link opent Armember Setup Vorm van de Modal-Window.

en: This navigation menu link will open Armember form in Modal Window.
nl: Deze navigatie menu link opent Armember vorm van de Modal-Window.

en: This options will only works if
nl: Deze opties werken alleen als

en: This parameter will be used while redirecting to the page when user will purchase specific post. By adding [arm_paid_post_buy_now] shortcode at the Alternative Content. If you have not setup page for 'Post Setup' then please set 'post setup' page from ARMember -> General Settings -> Page Setup page.
nl: Deze parameter wordt gebruikt bij het omleiden naar de pagina waarop de gebruiker een specifiek bericht koopt. Door [arm_paid_post_buy_now] shortcode toe te voegen aan de alternatieve inhoud. Als je geen instellingenpagina hebt voor 'Post Setup', stel dan de 'post setup'-pagina in via ARMember -> Algemene instellingen -> Pagina-instellingen.

en: This plan has one or more subscribers. So this plan can not be deleted.
nl: Dit plan heeft een of meer abonnees. Dus dit plan kan niet worden verwijderd.

en: This service has been disabled by administrator.
nl: Deze service is uitgeschakeld door de administrator.

en: This set_id is id of set of form created for Login, Forgot Password, Change Password forms. And according to that set, Close account form styling will be set.
nl: Dit set_id is het id van set van het formulier dat is gemaakt voor Login, Wachtwoord Vergeten, Wachtwoord Wijzigen vormen. En volgens die ingesteld, Sluit u rekening vorm styling zal worden ingesteld.

en: This shortcode will be replaced with the user selected plan name.
nl: Deze shortcode zal vervangen worden door de gebruiker geselecteerde plan naam.

en: This social account already added.
nl: Deze sociaal-account hebt toegevoegd.

en: This user don't have any paid post.
nl: Deze gebruiker niet betaalde post.

en: This user don't have any plans.
nl: Deze gebruiker heb geen plannen.

en: This user don't have any post.
nl: Deze gebruiker hoeft niet elke post.

en: This username is already registered, please choose another one.
nl: Deze gebruikersnaam is reeds geregistreerd, a.u.b. kies een andere.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
nl: Deze gebruikersnaam is ongeldig omdat het gebruik maakt van illegale tekens. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: This username is invalid. Please enter a valid username.
nl: Deze gebruikersnaam is ongeldig. Vul een geldige gebruikersnaam in.

en: This will be replaced with applied coupon's amount.
nl: Dit zal worden vervangen door toegepast coupon van de hoeveelheid.

en: This will be replaced with final payable amount.
nl: Dit zal worden vervangen door een definitieve te betalen bedrag.

en: This will be replaced with plan's trial period amount.
nl: Dit zal vervangen worden met het plan van de proefperiode bedrag.

en: This will be replaced with selected payment cycles's title of the selected subscription plan.
nl: Dit zal worden vervangen door de geselecteerde betaling cycli de titel van het geselecteerde abonnement.

en: This will be replaced with selected plan's amount.
nl: Dit zal vervangen worden met het geselecteerde plan bedrag.

en: This will be replaced with selected plan's title.
nl: Dit zal vervangen worden met het geselecteerde plan is in de titel.

en: This will be replaced with tax amount.
nl: Dit zal worden vervangen door een btw-bedrag.

en: This will be replaced with tax percentage.
nl: Dit zal worden vervangen door een belasting percentage.

en: This wizard will help you to configure membership registration page. It will generate only single shortcode for processes like plan selection
nl: Deze wizard zal u helpen bij het configureren van het lidmaatschap registratie pagina. Het zal genereren slechts één shortcode voor processen als plannen selectie

en: Those Email Address(es) which are entered here, will be blocked on new user registration, that means those keywords will not be allowed to use as Email Address upon signup. For example, if you will enter 'abc@def.ghi' here, then exact this email address will be banned, but if you will enter 'test' only, then all email addresses which contain 'test' will be banned, like %s.
nl: De e-mailadres(sen) die hier worden ingevoerd, worden geblokkeerd bij de registratie van nieuwe gebruikers, wat betekent dat deze trefwoorden bij aanmelding niet als e-mailadres mogen worden gebruikt. Als u hier bijvoorbeeld 'abc@def.ghi' invoert, wordt precies dit e-mailadres geblokkeerd, maar als u alleen 'test' invoert, worden alle e-mailadressen die 'test' bevatten, verboden, zoals %s.

en: Those IP Address(es) which are entered here, will not be able to access your website. Please note that IP address should exact match. For example, 0.0.0.1 will be banned if and only if IP address will exact match with user's IP address.
nl: Die IP-Adres(sen) die u hier invoert, niet in staat zal zijn om toegang te krijgen tot uw website. Houd er rekening mee dat het IP-adres moeten exact overeenkomen. Bijvoorbeeld, 0.0.0.1 verboden te worden als en slechts als het IP-adres zal exact overeenkomen met de gebruiker van het IP-adres.

en: Those username(s) which are entered here, will be blocked on new user registration, that means those keywords will not be allowed to use as username upon signup. For example, if you will enter 'test' here, then all usernames which contain 'test' will be banned, like %s
nl: De gebruikersnaam(en) die hier wordt ingevoerd, worden geblokkeerd bij nieuwe gebruikersregistratie, wat betekent dat deze trefwoorden bij aanmelding niet als gebruikersnaam mogen worden gebruikt. Als u hier bijvoorbeeld 'test' invoert, worden alle gebruikersnamen die 'test' bevatten, verbannen, zoals %s

en: Title
nl: Titel

en: Title Color
nl: Titel Kleur

en: Title Font
nl: Titel Lettertype

en: Title Position
nl: Titel Positie

en: Title can not be left blank.
nl: De titel kan niet leeg gelaten worden.

en: Title:
nl: Titel:

en: To
nl: Naar

en: To Date
nl: Tot Datum

en: To Display User's meta field value.
nl: Weer te geven Gebruiker meta veld waarde.

en: To Display dripped URL for Member.
nl: Weer te geven droop URL voor het Lid.

en: To assign ARMember Paid Post to this product, please mark product as Virtual, otherwise order status of this product wont be autocomplete.
nl: Toewijzen ARMember Betaalde Post naar dit product, dan kunt u markeren van het product als Virtuele, anders om de status van dit product zal niet worden automatisch aanvullen.

en: To assign ARMember Plan to this product, please mark product as Virtual, otherwise order status of this product wont be autocomplete.
nl: Toewijzen ARMember Plan voor dit product, dan kunt u markeren van het product als Virtuele, anders om de status van dit product zal niet worden automatisch aanvullen.

en: To display invalid file name, add {invalid_file} tag to the error message text.
nl: Om een ongeldige bestandsnaam weer te geven, voegt u de tag {invalid_file} toe aan de tekst van het foutbericht.

en: To get more details, please refer this
nl: Voor meer details, raadpleeg dan dit

en: To get more information about how to get purchase code, please
nl: Voor meer informatie over hoe u de aankoop van code,

en: To get more information about how to set Global URL Field from your 2Checkout account, please refer this
nl: Voor meer informatie over het instellen van Globale URL-Veld van uw 2Checkout account, raadpleeg dan dit

en: To get more information about how to set INS(Web Hook) URL AND Approved URL from your 2Checkout account, please refer this
nl: Voor meer informatie over het instellen van INS(Web Haak) URL EN Goedgekeurd URL van uw 2Checkout account, raadpleeg dan dit

en: To get more information about how to set Silent Post URL from your Authorize.net account, please refer this
nl: Voor meer informatie over het instellen van de Stille Post naar de URL van uw Authorize.net account heeft, gelieve dit

en: To get more information about how to set Web Hook URL from your Stripe account, please refer this
nl: Voor meer informatie over het instellen van Web Haak URL van uw Streep account, raadpleeg dan dit

en: To get more information about how to set vk redirect url. Please refer this
nl: Voor meer informatie over het instellen van vk omleidings-url. Raadpleeg deze

en: To make partial part of sentence clickable, please use this pattern
nl: Om gedeeltelijke deel van de zin aan te klikken, kunt u met dit patroon

en: To reset your password, visit the following address:
nl: Om uw wachtwoord te resetten, gaat u naar de volgende adres:

en: Tooltip Title
nl: Knopinfo Titel

en: Top Belt
nl: Top Band

en: Total
nl: Totaal

en: Total Amount:
nl: Totaal Bedrag:

en: Total Members
nl: Totaal Aantal Leden

en: Total Payments
nl: De Totale Betalingen

en: Total Records To Display
nl: Totaal Aantal Records Weer Te Geven

en: Total Skipped Cycles Of
nl: Totaal Overgeslagen Cycli Van

en: Total Transactions:
nl: Totaal Van De Transacties:

en: Transaction
nl: Transactie

en: Transaction Date
nl: Transactie-Datum

en: Transaction Details
nl: Transactie Details

en: Transaction History
nl: Transactie Geschiedenis

en: Transaction ID
nl: Transactie ID

en: Transaction ID Label
nl: Transactie-ID Label

en: Transaction ID Label can not be left blank.
nl: Transactie-ID Label kan niet leeg gelaten worden.

en: Transaction Id
nl: Transactie Id

en: Transaction Key
nl: Transactie-Toets

en: Transaction Key can not be left blank.
nl: Transactie-Toets kan niet leeg gelaten worden.

en: Transaction Status
nl: De Transactie Status

en: Transaction has been added successfully.
nl: De transactie is succesvol toegevoegd.

en: Transaction has been deleted successfully.
nl: De transactie is succesvol verwijderd.

en: Transaction has been not added successfully. Try again later.
nl: Transactie werd niet toegevoegd. Probeer het later opnieuw.

en: Transaction(s) has been deleted successfully.
nl: Transactie(s) heeft met succes verwijderd.

en: Transactions
nl: Transacties

en: Trial Active Label
nl: Proef Actieve Label

en: Trial Amount
nl: Proef Bedrag

en: Trial End Date
nl: Proef Eind Datum

en: Trial Finished
nl: Proef Klaar

en: Trial Period
nl: Proefperiode

en: Trial Period Duration
nl: Proefperiode Duur

en: Trial Start Date
nl: Proef Start Datum

en: Trial Transaction
nl: Proef Transactie

en: Trial amount
nl: Proef bedrag

en: Trinidad and Tobago
nl: De dollar van Trinidad en Tobago

en: Try again
nl: Probeer het nog eens

en: Tumblr Icon
nl: Tumblr Pictogram

en: Tunisia
nl: Tunesië

en: Turkey
nl: Turkije

en: Turkish
nl: Turks

en: Twitter Icon
nl: Twitter-Pictogram

en: Two Step Sign-up
nl: Two-Step-Sign-up

en: Type username to select user
nl: Typ de gebruikersnaam te selecteren gebruiker

en: Uganda
nl: Oeganda

en: Ukraine
nl: Oekraïne

en: Ukrainian
nl: Oekraïense

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
nl: Niet in staat om verbinding te maken met het bestandssysteem. Gelieve te bevestigen uw referenties.

en: Uncover
nl: Ontdekken

en: United Arab Emirates
nl: Verenigde Arabische Emiraten

en: United Kingdom
nl: Verenigd Koninkrijk

en: United States
nl: Verenigde Staten

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Unsuccessful / Cancel Url
nl: Mislukte Annuleren / Url

en: Update Card
nl: Update Kaart

en: Update Card Details
nl: Update Card Gegevens

en: Update Card Text
nl: Update-Kaart Tekst

en: Update Member
nl: Update Lid

en: Update Profile
nl: Update Profiel

en: Update Rules
nl: Update Regels

en: Upgrade / Downgrade action will be applied when users will change their plan from frontend. Select appropriate plan level which is higher/lower than current plan and action will be performed accordingly.
nl: Upgrade / Downgrade actie zal worden toegepast als de gebruikers veranderen hun plannen uit de frontend. Selecteer de juiste plan een niveau dat hoger/lager dan het huidige plan en de actie zal worden uitgevoerd dienovereenkomstig.

en: Upgrade Plan
nl: Het Upgradeplan

en: Upgrade to other plan after current plan expiration ( After End Of Term)
nl: Upgrade naar andere plan na plan verlopen ( Na het Einde Van de Termijn)

en: Upload Cover Photo
nl: Upload Foto Omslag

en: Upload Profile Photo
nl: Het Uploaden Van Profielfoto

en: Use %s to add current user's id in url.
nl: Gebruik %s om de huidige gebruikers-ID in de URL toe te voegen.

en: Use %s to add current user's username in url.
nl: Gebruik %s om de gebruikersnaam van de huidige gebruiker in de URL toe te voegen.

en: Use %s to add current user's usrename in url.
nl: Gebruik %s om de gebruikersnaam van de huidige gebruiker in de URL toe te voegen.

en: Use Cropper to set image and %1$s use mouse scroller for zoom image.
nl: Gebruik Kropper om beeld en %1$s gebruik de muis scroller voor zoomen van de afbeelding.

en: Use Cropper to set image and use mouse scroller for zoom image
nl: Gebruik Kropper om de afbeelding en de muis van het gebruik scroller voor zoomen van de afbeelding

en: Use coupon as invitation code
nl: Gebruik coupon uitnodiging als code

en: Used
nl: Gebruikt

en: Used Coupon Code
nl: Gebruikt Coupon Code

en: Used Coupon Discount
nl: Gebruikt Coupon Korting

en: Used Coupon as Invitation
nl: Gebruikt Coupon als Uitnodiging

en: Used coupon Code
nl: Gebruikt coupon Code

en: Used coupon Discount
nl: Gebruikt coupon Korting

en: Useful Links
nl: Handige Links

en: User
nl: Gebruiker

en: User Achievement Added Successfully.
nl: Gebruiker Prestatie Toegevoegd.

en: User Avatar
nl: Gebruiker Avatar

en: User Badge
nl: Gebruiker Badge

en: User Badges
nl: Gebruiker Badges

en: User Cancelled
nl: Gebruiker Geannuleerd

en: User Closed Account
nl: Gebruiker Gesloten Account

en: User Email
nl: E-Mail Gebruiker

en: User Email Address
nl: Gebruiker E-Mail Adres

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: User ID:
nl: Gebruikers-ID:

en: User Id
nl: Gebruikers-Id

en: User Meta 1
nl: Gebruiker Meta 1

en: User Meta 2
nl: Gebruiker Meta-2

en: User Meta 3
nl: Gebruiker Meta-3

en: User Meta Key
nl: Gebruiker Meta Toets

en: User Name
nl: Gebruiker Naam

en: User Plan
nl: Gebruiker Plan

en: User Plan Information
nl: Gebruiker Plan Informatie

en: User Private Content
nl: Gebruiker Privé-Inhoud

en: User Profile Link
nl: Profiel Link

en: User Role
nl: Gebruiker Rol

en: User badge has been deleted successfully.
nl: Gebruiker badge is succesvol verwijderd.

en: User does not exist.
nl: De gebruiker bestaat niet.

en: User does not exists.
nl: De gebruiker bestaat niet.

en: User doesn't exist.
nl: De gebruiker bestaat niet.

en: User has cancelled login or did not fully authorize.
nl: Gebruiker heeft geannuleerd login of niet volledig machtigen.

en: User has completed
nl: Gebruiker heeft ingevuld

en: User is currently logged in
nl: Gebruiker is momenteel vastgelegd in

en: User is deleted from current site. Please Contact Administrator.
nl: Gebruiker is verwijderd uit de huidige site. Neem Dan Contact Op Met De Beheerder.

en: User is removed from current blog
nl: Gebruiker is verwijderd uit de huidige blog

en: User not found
nl: Gebruiker niet gevonden

en: User status has been changed successfully.
nl: Gebruiker status is gewijzigd.

en: User verification email has been sent successfully.
nl: Gebruiker verificatie-e-mail is verzonden.

en: User will be expired after certain amount of time based on plan assigned date. For example, after one year of joined, after 5 months of joined and like wise.
nl: Gebruiker zal verlopen na een bepaalde tijd op basis van het plan toegewezen datum. Bijvoorbeeld, na een jaar samen, na 5 maanden samen en als verstandig.

en: User will be expired after the certain date selected here. No matter when he joined. For example if date is set 31 Dec, 2017 then all users having this plan will be expired on that date no matter when he registered.
nl: Gebruiker zal verlopen na de bepaalde datum die u hier selecteert. Het maakt niet uit wanneer hij lid is. Bijvoorbeeld als de datum van 31 December 2017 vervolgens alle gebruikers hebben dit plan zal verlopen op die datum maakt niet uit wanneer hij zijn geregistreerd.

en: User's Basic Details Sending to opt-ins such as (Email, First Name, Last Name)
nl: Gebruiker basisgegevens Sturen naar opt-ins, zoals (e-Mail, voornaam, achternaam)

en: User's Basic Payment Transaction Details (Not Storing any sensitive Payment Data such as Credit/Debit Card Details.)
nl: Gebruiker Basic Betaling Gegevens van de Transactie (Niet met het Opslaan van gevoelige betalingsgegevens zoals ideal, Credit/Debit Card Gegevens.)

en: User's Basic Social Accounts Details
nl: De gebruiker van de Fundamentele Sociale Accounts Details

en: User's IP Address Information
nl: Je IP-Adres Informatie

en: User's Logged in / Logout details
nl: Gebruiker Gelogd in / Uitloggen details

en: User's Signup Details such as Username, Password, First Name, Last Name and Custom Fields value( Address, Gender etc)
nl: Gebruiker Inschrijving Details, zoals Gebruikersnaam, Wachtwoord, Naam, voornaam en Aangepaste Velden waarde( Adres, Geslacht, enz)

en: User's subscription has been canceled
nl: Gebruiker abonnement is geannuleerd

en: User(s) has been imported successfully
nl: Gebruiker(s) zijn geïmporteerd

en: Usermeta Name
nl: Usermeta Naam

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Username OR Email Address
nl: Gebruikersnaam OF E-Mailadres

en: Username can not be left blank
nl: De gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden

en: Username can not be left blank.
nl: De gebruikersnaam kan niet leeg gelaten worden.

en: Username should not contain bad words.
nl: De gebruikersnaam mag geen scheldwoorden bevatten.

en: Users Having No Plan
nl: Gebruikers Hebben Geen Plan

en: Users Having No Post
nl: Gebruikers Hebben Geen Post

en: Userwise Private Content Shortcode :
nl: Userwise Eigen Inhoud Shortcode :

en: Uzbekistan
nl: Oezbekistan

en: VK Icon
nl: VK Pictogram

en: Valid redirect URIs
nl: Geldig redirect Uri ' s

en: Validation
nl: Validatie

en: Validation Color
nl: Validatie Kleur

en: Validation Message Background
nl: Validatie Bericht Achtergrond

en: Validation Message Font
nl: Validatie Bericht Lettertype

en: Validation Message Position
nl: Validatie Bericht Positie

en: Validation Message Type
nl: Validatie Type Bericht

en: Validation URL
nl: Validatie URL

en: Validation message
nl: Validatie bericht

en: Value
nl: Waarde

en: Vanuatu
nl: Vatu

en: Vatican City
nl: Vaticaanstad

en: Verified
nl: Geverifieerde

en: Verify
nl: Controleren

en: Verify Webhook
nl: Controleer Webhook

en: Vertical
nl: Verticale

en: Very Weak Text
nl: Zeer Zwakke Tekst

en: Video Tutorials
nl: Video-Tutorials

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: View Additional Fields
nl: Extra Velden

en: View All Members
nl: Bekijk Alle Leden

en: View All Transactions
nl: Bekijk Alle Transacties

en: View Detail
nl: Bekijk Detail

en: View Failed Login Attempts History
nl: Bekijk De Mislukte Login Pogingen Geschiedenis

en: View File
nl: Bekijk Bestand

en: View Invoice
nl: Bekijk Factuur

en: View Invoice Text
nl: Bekijk De Factuurtekst

en: View Log
nl: Log Bekijken

en: View Members
nl: Leden Bekijken

en: View Membership Card
nl: Bekijk Lidmaatschap Kaart

en: View Profile
nl: Bekijk Profiel

en: View profile
nl: Bekijk profiel

en: Virgin Islands, British
nl: Britse Maagdeneilanden

en: Virgin Islands, U.S.
nl: AMERIKAANSE maagdeneilanden

en: WPBakery Page Builder Integration
nl: WPBakery Page Builder-integratie

en: Watch Tutorial
nl: Bekijk Tutorial

en: We didn't founds any Login related forms.. Please create this from ARMember > Manage Forms > Other Forms (Login / Forgot Password / Change Password)
nl: We hebben geen aanmeldingsgerelateerde formulieren gevonden. Maak dit aan via ARMember > Formulieren beheren > Andere formulieren (Inloggen / Wachtwoord vergeten / Wachtwoord wijzigen)

en: We have sent you a password reset link, Please check your mail.
nl: Wij hebben u gezonden, om een wachtwoord reset link, controleer uw e-mail.

en: We have sent you password reset link, Please check your mail.
nl: Wij hebben u gezonden, om een wachtwoord reset link, controleer uw e-mail.

en: Weak Text
nl: Zwakke Tekst

en: Webhook is configued successfully then please verify provided Key details and Payment mode at your stripe
nl: Webhook is configued succesvol dan controleer verstrekt de Belangrijkste gegevens en de wijze van de Betaling op uw streep

en: Website (URL) can not be left blank.
nl: Website (URL) kan niet leeg gelaten worden.

en: Website Url
nl: De Url Van De Website

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Weeks
nl: Weken

en: Welcome
nl: Welkom

en: Welcome Guest
nl: Welkom Gast

en: What action should be performed while downgrading to other plan
nl: Welke actie moet worden uitgevoerd terwijl downgraden naar andere plan

en: What action should be performed while upgrading to other plan
nl: Welke actie moet worden uitgevoerd tijdens de upgrade naar andere plan

en: What personal data collected in ARMember
nl: Welke persoonlijke gegevens die zijn verzameld in ARMember

en: What to display when content is restricted
nl: Wat getoond moet worden als de inhoud is beperkt

en: When enable the expiration for dripped content then allowed access will be restricted as per the expiration settings. Expiration of the dripped content will be calculated time period after the content is dripped to the member.
nl: Wanneer staat de vervaldatum voor droop content dan van de toegang zal worden beperkt als per de vervaldatum instellingen. Het verstrijken van de droop inhoud zal worden berekend na hoeveel tijd de inhoud is droop van het lid.

en: When user's subscription plan should be cancelled
nl: Wanneer de gebruiker een abonnement moet worden geannuleerd

en: Where
nl: Waar

en: Width
nl: Breedte

en: Wise Block URLs
nl: Verstandig Url ' S Blokkeren

en: With Respect to its container
nl: Met Betrekking tot de verpakking

en: With this feature, enable social activities like Member Directory/Public Profile, Membership Cards and User Badges etc.
nl: Met deze functie inschakelen sociale activiteiten, zoals Lid Map/Public Profile, lidmaatschapskaarten en Gebruiker Badges etc.

en: With this feature, you can limit plan, Pay Per Post purchases for members.
nl: Met deze functie kunt u beperken plan, Pay-Per-Post aankopen voor de leden.

en: With this feature, you can sell post separately without creating plan(s).
nl: Met deze functie kunt u verkoopt post afzonderlijk zonder het maken van plannen(s).

en: With this feature, you can set different content for different user.
nl: Met deze functie kunt u andere content voor de verschillende gebruikers.

en: With this feature, you will able to use Membership API Services for your Application.
nl: Met deze functie kunt u gebruiken Lidmaatschap API Services voor uw Toepassing.

en: Woocommerce Integration
nl: Woocommerce Integratie

en: Wordpress Page/Post is restricted by admin
nl: Wordpress Pagina/Post wordt beperkt door admin

en: Wordpress default
nl: Wordpress standaard

en: Wp Role
nl: Wp Rol

en: Year
nl: Jaar

en: Year(s)
nl: Jaar(s)

en: Yearly
nl: Jaarlijks

en: Years
nl: Jaar

en: Yemen
nl: Jemen

en: Yes
nl: Ja

en: You are already logged in
nl: Bent u al ingelogd

en: You are already logged in.
nl: U bent reeds aangemeld.

en: You are not allowed to access the content.
nl: U heeft geen toegang tot de inhoud.

en: You are not authorized to login.
nl: U bent niet geautoriseerd om in te loggen.

en: You can add specific HTML before/after profile fields listing section
nl: U kunt het toevoegen van specifieke HTML voor/na-profiel velden vermelding sectie

en: You can find Username, Password, Secret Key etc details
nl: U vindt Gebruikersnaam, Wachtwoord, Geheime Sleutel enz.

en: You can find your Login ID & Transaction Key from your authorize.net account. To get more details, Please refer this
nl: U kunt uw Login-ID en Transactie-Toets van uw authorize.net account. Voor meer details, raadpleeg dan dit

en: You can not redeem this coupon code right now.
nl: Kunt u niet verlossen deze couponcode nu.

en: You can not remove all Conditions
nl: Kunt u niet verwijderen van alle Voorwaarden

en: You can use wildcard(*) for specific pattern.
nl: U kunt het jokerteken(*) voor bepaalde patroon.

en: You can view / create prices easily via the
nl: U kunt bekijken / maken van prijzen eenvoudig via de

en: You cannot remove all paid post.
nl: Kunt u het niet verwijderen van alle betaalde post.

en: You cannot remove all payment cycles.
nl: Kunt u niet verwijderen, alle betalingen cycli.

en: You cannot remove all plans.
nl: Kunt u het niet verwijderen van alle plannen.

en: You cannot remove all posts.
nl: Kunt u het niet verwijderen van alle berichten.

en: You cannot rename
nl: Kunt u niet wijzigen

en: You don't have created paid post type membership setup. Please create at least one membership setup for paid post from %s and then reload this page.
nl: U hoeft niet gemaakt betaalde post type lidmaatschap setup. Creëer ten minste één lidmaatschap setup voor betaald bericht van %s, en dan laad deze pagina.

en: You have already added password field in you form.
nl: Heb je al toegevoegd wachtwoord veld in je formulier.

en: You have not enough myCred Point(s).
nl: Je hebt niet genoeg myCred Punt(en).

en: You must need to add 'Product' for recurring plans
nl: U moet toevoegen 'Product' voor terugkerende plannen

en: You need to have ARMember version 1.6 OR higher to install this addon.
nl: U moet ARMember versie 1.6 OF hoger installeren van deze addon.

en: You need to set
nl: U moet instellen

en: You need to sync dripped content once after enabling "Allow content post subscription" option. Please click the "Sync Dripped Content" button.
nl: U moet synchroniseren droop inhoud keer na het inschakelen van de "inhoud Toe post abonnement" optie. Klik op de "Sync Droop Content" knop.

en: You should place comma separated list of file extensions.
nl: Je moet door komma ' s gescheiden lijst van extensies.

en: You should place each IP Address on a new line.
nl: Moet u plaatst elk IP Adres op een nieuwe regel.

en: You should place each URL on a new line
nl: Je moet elke URL op een nieuwe regel

en: You should place each keyword on a new line.
nl: Moet u plaatst elk zoekwoord op een nieuwe regel.

en: You should place each option on a new line.
nl: Moet u elke optie op een nieuwe regel.

en: Your API keys are located in your
nl: Uw API-sleutels zijn in uw

en: Your Account is locked for
nl: Uw Account is vergrendeld voor

en: Your Card is declined.
nl: Uw Card is geweigerd.

en: Your Current Membership
nl: Uw Huidige Lidmaatschap

en: Your IP address has been blocked, Please contact system administrator.
nl: Uw IP-adres is geblokkeerd, Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your IP has been blocked.
nl: Uw IP is geblokkeerd.

en: Your Last Login History
nl: Uw Laatste Login Geschiedenis

en: Your Password
nl: Uw Wachtwoord

en: Your Password has been reset.
nl: Uw Wachtwoord is gereset.

en: Your Subscription has been cancelled.
nl: Uw Abonnement is geannuleerd.

en: Your Subscription will be canceled on
nl: Uw Abonnement wordt geannuleerd op

en: Your account has been activated, please login to view your profile.
nl: Uw account is geactiveerd, kunt u inloggen om je profiel te bekijken.

en: Your account has been activated.
nl: Uw account is geactiveerd.

en: Your account has expired. Please contact system administrator.
nl: Uw account is verlopen. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is closed successfully.
nl: Uw account is succesvol gesloten.

en: Your account is currently not active. An administrator needs to activate your account before you can login.
nl: Uw account is momenteel niet actief. Een beheerder moet om je account te activeren voordat u kunt inloggen.

en: Your account is currently not active. Please contact system administrator.
nl: Uw account is momenteel niet actief. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is currently not active. Please contact the system administrator.
nl: Uw account is momenteel niet actief. Neem contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is disabled. Please contact system administrator.
nl: Uw account is uitgeschakeld. Neem dan contact op met de systeembeheerder.

en: Your account is inactive, you are not authorized to login.
nl: Uw account inactief is, u bent niet geautoriseerd om in te loggen.

en: Your account is not activated yet. Please contact site administrator.
nl: Uw account is nog niet geactiveerd. Neem contact op met de site administrator.

en: Your card details have been updated!
nl: Uw creditcard gegevens zijn bijgewerkt!

en: Your card has been updated successfully
nl: Uw kaart is bijgewerkt

en: Your card has been updated successfully.
nl: Uw kaart is bijgewerkt.

en: Your card required Stripe 3D authentication. Recommend to use Stripe SCA Method
nl: Uw creditcard vereist Streep 3D-verificatie. Adviseren het gebruik van de Streep SCA Methode

en: Your current password is invalid.
nl: Uw huidige wachtwoord is ongeldig.

en: Your password changed successfully.
nl: Uw wachtwoord is gewijzigd.

en: Your password has been changed successfully.
nl: Uw wachtwoord is succesvol gewijzigd.

en: Your password has been changed.
nl: Uw wachtwoord is gewijzigd.

en: Your password has been reset.
nl: Uw wachtwoord is gereset.

en: Your profile has been updated successfully
nl: Je profiel is bijgewerkt

en: Your profile has been updated successfully.
nl: Je profiel is bijgewerkt.

en: Your profile updated successfully
nl: Uw profiel bijgewerkt

en: Your purchase has not been completed.
nl: Uw aankoop is niet afgerond.

en: Your selected plan is paid, please select a payment method.
nl: Het geselecteerde plan wordt betaald, selecteer een betaalmethode.

en: Your selected plan is paid, please select payment method.
nl: Het geselecteerde plan wordt betaald, selecteer een betaalmethode.

en: Your site is ready & below are the details
nl: Uw site is klaar-en hieronder zijn de details

en: Your subscription has been cancelled.
nl: Uw abonnement is geannuleerd.

en: Zoom Out
nl: Zoom Uit

en: account -> Developers -> Webhooks -> Edit Webhook page.
nl: account -> Ontwikkelaars -> Webhooks -> Webhook-pagina bewerken.

en: account -> Developers -> Webhooks page with specified events in ARMember
nl: account -> Ontwikkelaars -> Webhooks-pagina met gespecificeerde gebeurtenissen in ARMember

en: account settings
nl: account instellingen

en: achievements
nl: prestaties

en: active
nl: actief

en: after adding new
nl: na het toevoegen van nieuwe

en: after adding new menu items. Default access rule will be applied to new menu items.
nl: na het toevoegen van nieuwe menu-items. Standaard toegangs regel zal worden toegepast op nieuwe menu-items.

en: and
nl: en

en: as One Time payment for
nl: als Een betaling voor

en: as One Time payment till
nl: als Een Moment van betaling tot

en: at
nl: in

en: build you subscription list with external list builder like Aweber, Mailchimp while user registration.
nl: het bouwen van je abonnement lijst met externe opbouwfunctie voor lijsten zoals Aweber, Mailchimp, terwijl de gebruiker de registratie.

en: by admin
nl: door admin

en: by default.
nl: standaard.

en: canceled
nl: geannuleerd

en: cancelled
nl: geannuleerd

en: category is restricted by admin
nl: categorie is beperkt door admin

en: category(s)
nl: categorie(en)

en: character.
nl: karakter.

en: characters allowed.
nl: tekens toegestaan.

en: characters.
nl: tekens.

en: click here
nl: klik hier

en: coupon could not be applied
nl: de coupon kan niet worden toegepast

en: cover photo
nl: foto omslag

en: crop
nl: gewas

en: custom taxonomy(s)
nl: aangepaste taxonomie(s)

en: cycles due
nl: cycli door

en: day
nl: dag

en: day of month
nl: dag van de maand

en: day(s)
nl: dag(en)

en: day(s) of subscription
nl: dag(en) van abonnement

en: days
nl: dagen

en: default profile page.
nl: standaard profiel-pagina.

en: e.g.
nl: bijv.

en: entries
nl: inzendingen

en: equals
nl: is gelijk aan

en: event for added Stripe Webhook at your stripe.com Account. To add this event please Login to your Stripe Account -> Developers -> Webhooks page -> Edit Webhook and select the event for the "Events to send" option.
nl: evenement voor toegevoegde Stripe Webhook op uw stripe.com-account. Om dit evenement toe te voegen, logt u in op uw Stripe-account -> Ontwikkelaars -> Webhooks-pagina -> Bewerk Webhook en selecteert u het evenement voor de optie "Evenementen om te verzenden".

en: every
nl: elke

en: existing user(s), if any duplicate user found.
nl: bestaande gebruiker(s) dubbele gebruiker gevonden.

en: expired
nl: verlopen

en: failed
nl: mislukt

en: field
nl: veld

en: filtered from
nl: gefilterd uit

en: folder
nl: map

en: for
nl: voor

en: for ARMember Plan
nl: voor ARMember Plan

en: for Choosing Us!
nl: voor het Kiezen van Ons!

en: for all countries
nl: voor alle landen

en: for before autoomatic subscription due.
nl: voor autoomatic abonnement door.

en: for before dripped content available.
nl: voor droop content beschikbaar is.

en: for before expire membership.
nl: voordat vervalt het lidmaatschap.

en: for before expire paid post purchase.
nl: voordat vervallen betaalde post koop.

en: for each
nl: voor elk

en: for failed payment.
nl: bij mislukte betaling.

en: for semi autoomatic subscription reminder.
nl: voor semi autoomatic abonnement herinnering.

en: for the first
nl: voor de eerste

en: for trial period finished.
nl: voor de proefperiode beëindigd.

en: free reCAPTCHA key.
nl: gratis reCAPTCHA-toets.

en: from IP
nl: IP

en: grace period expires on
nl: genade termijn verstrijkt op

en: having
nl: het hebben van

en: here
nl: hier

en: hour
nl: uur

en: hours
nl: uur

en: hours.
nl: uur.

en: in case of Authorize.net payment gateway only.
nl: in het geval van Authorize.net de betaling gateway alleen.

en: in multisite environment
nl: in multisite omgeving

en: installments
nl: termijnen

en: is Blocked by admin
nl: wordt Geblokkeerd door admin

en: is already renamed from other plugin. If you want to rename admin directory from
nl: al omgedoopt van andere plugin. Als u de naam wilt wijzigen admin directory van

en: is configured but below specified event(s) not enabled at your
nl: is geconfigureerd, maar onder bepaalde gebeurtenis(s) niet is ingeschakeld op uw

en: is configured but disabled. Please enable it from
nl: is geconfigureerd maar uitgeschakeld. Schakel deze uit

en: is inactive
nl: is inactief

en: is meta field name.
nl: is de meta naam van het veld.

en: is protected by admin using conditional redirect shortcode
nl: is beschermd door admin behulp van voorwaardelijke redirect shortcode

en: lowercase
nl: kleine letters

en: manual
nl: handleiding

en: manual_by
nl: handmatig_door

en: members
nl: leden

en: membership has been changed to
nl: het lidmaatschap is veranderd naar

en: messages
nl: berichten

en: minute
nl: minuut

en: minutes
nl: minuten

en: minutes.
nl: minuten.

en: month
nl: maand

en: month(s)
nl: maand(en)

en: months
nl: maanden

en: myCRED Integration
nl: myCRED Integratie

en: myCred Points
nl: myCred Punten

en: not configured in stripe account. Please add Webhook at
nl: niet is geconfigureerd in de streep-account. Voeg Webhook op

en: now!
nl: nu!

en: numeric
nl: numerieke

en: of
nl: van

en: of post is last modified
nl: van de post is voor het laatst gewijzigd

en: of post is published
nl: van post gepubliceerd wordt

en: of subscription
nl: van abonnement

en: on category archives and tag archives.
nl: op categorie archieven en tag archives.

en: optional
nl: optioneel

en: page of the Stripe dashboard. After that you need to click on created 'Product' and then at 'Pricing' section Add/Edit Price(s) and after that you can get 'API ID' of stripe price which you need to add here.
nl: pagina van de Streep dashboard. Na dat je nodig hebt om te klikken op gemaakt 'Product' en vervolgens op 'Prijzen' sectie Toevoegen/Bewerken Prijs(s) en na dat u kunt krijgen 'API-ID' van de streep prijs die u nodig hebt om toe te voegen hier.

en: page settings
nl: pagina-instellingen

en: page(s) in
nl: pagina(s) in

en: partial
nl: gedeeltelijke

en: payment gateway(s). If you will save this settings, than those payment gateway(s) will be disable.
nl: de betaling gateway(s). Als je opslaan van deze instellingen, dan die betaling gateway(s) uit te schakelen.

en: payment process.
nl: betaling proces.

en: pending
nl: in afwachting van

en: plan for this user?
nl: plan voor deze gebruiker?

en: plans
nl: plannen

en: profile page.
nl: profiel pagina.

en: provided at the General Settings -> Social Connect page at Google Configuration page.
nl: verstrekt op de Algemene Instellingen -> Social Connect-pagina op de Google-configuratiepagina.

en: reCAPTCHA Language
nl: reCAPTCHA Taal

en: reCAPTCHA Theme
nl: reCAPTCHA Thema

en: reCAPTCHA requires an API key, consisting of a 'site' and a 'private' key. You can sign up for a
nl: reCAPTCHA vereist een API-sleutel, bestaande uit een 'site' en een 'privé' - toets. U kunt zich aanmelden voor een

en: rules
nl: regels

en: second
nl: tweede

en: seconds
nl: seconden

en: select country field of signup form to be mapped, so tax can be applied upon country selection.
nl: selecteer het veld land van het aanmeldingsformulier te worden toegewezen, zodat de belasting toegepast kan worden op land-selectie.

en: setting is revereted. Now you can access admin panel with /wp-admin. Return to
nl: instelling wordt gerespecteerd. Nu hebt u toegang tot het beheerderspaneel met /wp-admin. Terug keren naar

en: signup
nl: aanmelden

en: special
nl: speciale

en: subscriptions
nl: abonnementen

en: success
nl: succes

en: tab_title
nl: tab_titel

en: than, please remove admin directory renaming settings from other plugin
nl: dan, haal je de admin directory hernoemen van de instellingen van een andere plugin

en: to
nl: naar

en: total
nl: totaal

en: total activities
nl: de totale activiteiten

en: total records
nl: totaal aantal records

en: transactions
nl: transacties

en: trial active
nl: proef actief

en: uppercase
nl: hoofdletters

en: user has no any plan at the moment.
nl: gebruiker heeft geen plannen op dit moment.

en: weeks
nl: weken

en: will be effective from
nl: zal van kracht worden van

en: year
nl: jaar

en: year(s)
nl: jaar(s)

en: years
nl: jaar
